Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / 5x jinak: V pracovně

5x jinak: V pracovně

23. 06. 2021, SCONTO Nábytek
Přemýšlíte, kde se vám doma bude nejlépe pracovat? Nejlépe v samostatném pokoji, který si zařídíte podle sebe a budete v něm mít dostatek soukromí. Pokud ho nemáte, o to kreativnější musíte při zařizování pracovního koutku být. Home office může mít mnoho tváří, je jen na vás, kterou mu dáte.

Stůl jako základ home office

Při zařizování pracovny v bytě se zaměřte na kvalitní psací stůl, ideálně výškově nastavitelný do polohy optimální pro vaše tělo. Možnost jeho polohování vás ochrání před přetížením trapézu a syndromem karpálního tunelu. Zároveň za ním můžete pracovat i vestoje, což podle vědců zvyšuje výkonnost. Elektronicky ovládané modely mají většinou jednoduchý minimalistický design v bílé, černé a šedé barvě, případně s vrchní deskou v dekoru dřeva. Připravte se i na vyšší cenu stolu, kterou však lze brát jako dobrou investici do vašeho zdraví, zvláště pokud trávíte za psacím stolem 8 hodin denně.

Ergonomická židle v pracovně

Při práci na počítači je nejfunkčnější sezení. Na práci vestoje si tělo musí postupně zvyknout. V této poloze spotřebovává více kalorií. Traduje se, že vestoje pracoval i Winston Churchill. Ať už to občas budete „dělat na Winstona“, nebo ne, investujte také do kvalitní kancelářské židle nebo křesla. Kancelářská židle se používá přibližně 40 hodin týdně. Kvalitní ergonomické židle podle jedné studie pomůže zvýšit produktivitu práce o více než 17 %.

Police a regály pro lepší soustředění

Studie Harvardské univerzity potvrdila, že pracovní prostor může ohrozit vytrvalost při plnění úkolů. Pracovníci s uklizeným stolem se dokázali soustředit na úkol o 7,5 minuty déle. Udržovat ve vaší pracovně pořádek pomohou různé regály a kontejnery. Zařízení a věci by měly být uspořádány dle četnosti používání. V pracovně s dostatečným prostorem využijete i skříň. Na výběr máte z různých stylů, velikostí a kombinací otevřených polic a zavřených zásuvek.
Regály, skříně, kontejner z kancelářského programu Muddy. Zdroj: Sconto

Pracovna sladěná do detailu

V souvislosti s kancelářemi se stále více mluví o tzv. feel-good nábytku. Vytváří domácí atmosféru, která pomáhá dosahovat lepších pracovních výkonů. Designéři sahají po tapetách, barevných kobercích, malých pohovkách a křeslech na chvilkový odpočinek. Chcete-li podobný pocit navodit v pracovně doma, zařiďte si ji nábytkem z jednoho programu místo shromažďování nevyužitých kousků, posbíraných z jiných místností nebo po rodině. Neutrálně působí kombinace betonové struktury a bílé ve vysokém lesku – ta je dobrým základem pro pracovnu, v níž se máte cítit příjemně.
Psací stůl Ticoregál Tico. Zdroj: Sconto

Když je na pracovnu málo místa

Největším problémem práce z domu je umět si určit hranice mezi prací a soukromím. Tím, že se během dne nezměnilo prostředí, ale jen činnost, která je uskutečňována, ztrácíme pojem o čase. Tuto situaci ještě zhoršuje nedostatek místa. Nejjednodušší způsob maximalizace malých prostor je využít vertikální část místnosti. Stěny mají k dispozici vždy větší plochu, než je ta podlahová. Umístěte na ně v maximální možné míře police a nástěnné policové regály. Na optické předělení prostoru a pracovního koutku použijte paravan, závěs, knihovnu s knihami a zakladači nebo květinovou stěnu.
Regál Synergy Plus ideální pro vytvoření dělící stěny. Zdroj: Sconto
Tip na závěr: 2v1
V malé místnosti může být praktickým řešením i využití psacího stolu se zabudovaným regálem.
Psací stoly s regálem – SambaMelis. Zdroj: Sconto

Čtěte také

Ukázat další články

Očima designéra: Jak rozdělit místnost na ložnici a obývák

Pokud jdete zařizovat jednopokojový byt, stojíte před nemalou výzvou. Potřebujete vytvořit funkční plnohodnotný prostor, který je přitažlivý, pohodlný a zároveň vzdu…

Moderní ložnice – inspirace pro příjemné zařízení

Ložnice by měla být útulné místo k odpočinku a načerpání nové energie. Abychom se v ní cítili dobře, musí odrážet náš vkus. Zároveň je potřeba – zvláště v malých byt…