Aby pokoj rozkvetl aneb Oživte pokoj květinovými vzory

Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / Aby pokoj rozkvetl aneb Oživte pokoj květinovými vzory
Publikováno: 15. 04. 2020
Květinové vzory nevyjdou nikdy z módy, své uplatnění najdou v každé místnosti od ložnice po koupelnu. Nenechte se zmást prvním dojmem, že se hodí jen do rustikálně laděného interiéru a působí sladce romanticky. Rostlinné dekory umí být luxusní i moderní, je však potřeba správně vybírat.
Vzory květů se pro některé výrobce staly dokonce poznávací značkou. Příkladem je finská textilní a módní společnost Marimekko, kterou proslavil ikonický květinový vzor Unikko ze 60. let minulého století. V našich krajinách se florální motivy spojují hlavně s venkovem a folklorem..
Aby pokoj rozkvetl aneb Oživte pokoj květinovými vzory

Typický květinový vzor společnosti Marimekko

Pokud toužíte po „babičkovském“ vzhledu, volte drobné květy na záclonách, tapetách nebo jako vzor na porcelánu. Mohou působit až biedermeierským dojmem -- biedermeier byl směr první poloviny 19. století, tzv. pozdní klasicismus. Oblíbeným motivem se v té době stal květ, který byl podvědomě spjatý s intimním prostorem člověka. Motivy drobných květů se hojně vyskytovaly jak v interiéru, tak na oblečení.

Pokud chcete dosáhnout modernějšího efektu, vyberte si velké vzory květů jako růže, pivoňky nebo neurčité abstraktní květy v nadrozměrných velikostech, ideálně v tmavých, tlumených tónech; zaměřte se na pop-artové květy nebo tapety watercolour, u kterých květy působí, jako by byly namalované akvarelem.
Aby pokoj rozkvetl aneb Oživte pokoj květinovými vzory
Aby pokoj rozkvetl aneb Oživte pokoj květinovými vzory

Nebojte se sáhnout i mimo středoevropské zahrady. Trendem jsou motivy tropických listů a palem, exotických orchidejí, bromélií nebo grandiózní monstera. Díky tapetě nebo jiné dekoraci s takovým vzorem si doma můžete vytvořit svou vlastní „urban jungle“.

Jak použít květinové vzory? 

 
  • Tapety na stěnách – oživí prostor a podle barevnosti i velikosti květinového vzoru mu dodají potřebnou dynamiku. Nepoužijte je v celé místnosti, ale jen na jedné až dvou dominantních stěnách. 
  • Potahy na sedacím nábytku – květinové vzory najdete na pohovkách, křeslech i taburetech. Hodí se hlavně do venkovsky laděného interiéru. 
  • Vzory na textiliích – pokud nechcete dělat velké změny, zaměřte se na textil. Umístěte na pohovku nadýchané polštáře s motivem květů nebo vyměňte jednobarevné ložní prádlo za květinovou divočinu.
Pohovka FOREST
Publikováno: 15. 04. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací