Pro veřejnost jsou naše prodejny otevřené pro nákup domácích potřeb a pro výdej zboží, firmy a živnostníci mohou nakupovat bez omezení. Více informací zde. 

Boxspring pětkrát jinak

Pokud vaše srdce prahne po královské posteli, která by dobře vypadala a zároveň vám nabízela dostatek prostoru i pohodlí, rozhodně byste měli popřemýšlet nad boxspringem. I mezi těmito modely objevíte kousky, které vyhoví rozličným estetickým požadavkům.
Boxspringové postele vznikly ve Spojených státech – původně jako postele určené pro luxusní hotely. Uživatelé a hoteloví návštěvníci s nimi však byli natolik spokojeni, že po tomto typu lůžek začali prahnout i ve svých domácnostech. Dnes patří k vyhledávaným modelům postelí a popularitu si zachovávají hlavně díky vysokému komfortu.

Co je boxspring?


 


Na rozdíl od běžných modelů postele boxspring nejsou jen z jedné matrace, ale z vícerých vrstev, obvykle dvou až tří. Spodní část, resp. jádro tvoří matraci s bonellovými pružinami, nosnou vrstvu taštičková matrace a nejvrchnější vrstvu pěnová matrace, která se nazývá topper. V původní verzi amerických boxspringových postelí nebyla oddělená, ale integrovaná. Výrazným prvkem takovýchto postelí je i kvalitní čalounění nebo velkoryse řešené, obvykle měkké záhlaví. Kromě speciálního řešení matrace a spací plochy je velkým plusem boxspringových postelí i jejich výška, která umožňuje pohodlné vstávání z lůžka.

Z jakých typů boxspringových postelí si můžete vybírat?


Velká a zároveň vzdušná

Design boxspringových postelí nejlépe přizpůsobíte stylu vašeho interiéru, pokud zvolíte nadčasový model s elegantně zakomponovanými matracemi, které chrání měkké čalounění. Potah je nejlepší zvolit v nenápadném přírodním odstínu, jelikož samotná postel je dostatečně výrazným dominantním prvkem. Vsaďte kartu i na jednoduché přímočaré linie, případně si vyberte kousek na nožičkách, které robustní posteli propůjčí vzdušnější ráz.

Postel boxspring VINTAGE
Postel boxspring OLYMPIE


Jednoduchá a praktická

Patříte-li k lidem, kteří kladou důraz hlavně na funkčnost, opatřete si boxspring, který bude mít úložné prostory na skladování doplňkových přikrývek, ložního povlečení, peřin nebo polštářů, ale i sezonního povlečení. Úložné prostory mohou být přístupné z bočních stran, nebo zpředu – záleží jen na vás, jaký typ otevírání vám vyhovuje více.


Efektně vrstvená

Některé postele typu boxspring nemají jednotlivé vrstvy matrací skryté, ale naopak přiznané. Působí spíše jako moderní verze postele z pohádky o princezně na hrášku. Nenechte se však zmýlit „nahým sparťanským vzhledem“. Takovýto model bude v ložnici působit příjemně a měkce, přičemž vrstvené složky matrace podtrhnou celkový komfort postele.

Postel boxspring FENDY
Postel boxspring NIGEL

 

Komfortní do nejmenšího detailu

Ergonomicky tvarovaná postel se vašemu tělu odvděčí zdravým a vydatným spánkem. V současnosti jsou v nabídce i boxspringy, které mají elektricky polohovatelný rošt kombinovaný s vysoce kvalitní elastickou pěnovou matrací. Ovladač se nachází v praktickém koutku na boční straně postele.

 

Kombinovaná se dřevem

Ačkoli se v případě boxspringů nejčastěji setkáváme s celočalouněnými modely, designéři mnohých kousků umí překvapit i originálním ztvárněním. I takovéto postele mohou být zhotoveny v kombinaci s jiným materiálem, například se dřevem, které zvýrazní přírodní charakter ložnice a navodí v ní hřejivou atmosféru.

Postel boxspring DIORI

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Chyby, kterých se často dopouštíme při zařizování interiéru

Chyby, kterých se často dopouštíme při zařizování interiéru

Jsou to maličkosti, na které často zapomínáme nebo s nimi nepočítáme. V konečném důsledku vedou ke snížení komfortu bydlení nebo k nespokojenosti se zařízeným interi…
Číst dál
Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

Obývací stěny z masivu nebo s povrchovou úpravou imitující dřevo jsou dlouhodobě oblíbené. Na pohled totiž působí příjemně hřejivě, a některé kousky dokonce nikdy ne…
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací