Vážení zákazníci, omlouváme se za případné zdržení při výdeji zboží, které je způsobené vyšší nemocností našich zaměstnanců. Prosíme Vás o trpělivost.
Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Boxspring pětkrát jinak

Boxspring pětkrát jinak

14. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Pokud vaše srdce prahne po královské posteli, která by dobře vypadala a zároveň vám nabízela dostatek prostoru i pohodlí, rozhodně byste měli popřemýšlet nad boxspringem. I mezi těmito modely objevíte kousky, které vyhoví rozličným estetickým požadavkům.
Boxspringové postele vznikly ve Spojených státech – původně jako postele určené pro luxusní hotely. Uživatelé a hoteloví návštěvníci s nimi však byli natolik spokojeni, že po tomto typu lůžek začali prahnout i ve svých domácnostech. Dnes patří k vyhledávaným modelům postelí a popularitu si zachovávají hlavně díky vysokému komfortu.

Co je boxspring?


 


Na rozdíl od běžných modelů postele boxspring nejsou jen z jedné matrace, ale z vícerých vrstev, obvykle dvou až tří. Spodní část, resp. jádro tvoří matraci s bonellovými pružinami, nosnou vrstvu taštičková matrace a nejvrchnější vrstvu pěnová matrace, která se nazývá topper. V původní verzi amerických boxspringových postelí nebyla oddělená, ale integrovaná. Výrazným prvkem takovýchto postelí je i kvalitní čalounění nebo velkoryse řešené, obvykle měkké záhlaví. Kromě speciálního řešení matrace a spací plochy je velkým plusem boxspringových postelí i jejich výška, která umožňuje pohodlné vstávání z lůžka.

Z jakých typů boxspringových postelí si můžete vybírat?


Velká a zároveň vzdušná

Design boxspringových postelí nejlépe přizpůsobíte stylu vašeho interiéru, pokud zvolíte nadčasový model s elegantně zakomponovanými matracemi, které chrání měkké čalounění. Potah je nejlepší zvolit v nenápadném přírodním odstínu, jelikož samotná postel je dostatečně výrazným dominantním prvkem. Vsaďte kartu i na jednoduché přímočaré linie, případně si vyberte kousek na nožičkách, které robustní posteli propůjčí vzdušnější ráz.

Postel boxspring VINTAGE
Postel boxspring OLYMPIE


Jednoduchá a praktická

Patříte-li k lidem, kteří kladou důraz hlavně na funkčnost, opatřete si boxspring, který bude mít úložné prostory na skladování doplňkových přikrývek, ložního povlečení, peřin nebo polštářů, ale i sezonního povlečení. Úložné prostory mohou být přístupné z bočních stran, nebo zpředu – záleží jen na vás, jaký typ otevírání vám vyhovuje více.


Efektně vrstvená

Některé postele typu boxspring nemají jednotlivé vrstvy matrací skryté, ale naopak přiznané. Působí spíše jako moderní verze postele z pohádky o princezně na hrášku. Nenechte se však zmýlit „nahým sparťanským vzhledem“. Takovýto model bude v ložnici působit příjemně a měkce, přičemž vrstvené složky matrace podtrhnou celkový komfort postele.

Postel boxspring FENDY
Postel boxspring NIGEL

 

Komfortní do nejmenšího detailu

Ergonomicky tvarovaná postel se vašemu tělu odvděčí zdravým a vydatným spánkem. V současnosti jsou v nabídce i boxspringy, které mají elektricky polohovatelný rošt kombinovaný s vysoce kvalitní elastickou pěnovou matrací. Ovladač se nachází v praktickém koutku na boční straně postele.

 

Kombinovaná se dřevem

Ačkoli se v případě boxspringů nejčastěji setkáváme s celočalouněnými modely, designéři mnohých kousků umí překvapit i originálním ztvárněním. I takovéto postele mohou být zhotoveny v kombinaci s jiným materiálem, například se dřevem, které zvýrazní přírodní charakter ložnice a navodí v ní hřejivou atmosféru.

Postel boxspring DIORI

Čtěte také

Ukázat další články
Dobrý dojem začíná v předsíni. Jak ji zařídit?

Dobrý dojem začíná v předsíni. Jak ji zařídit?

Předsíň je první místnost v domě, kterou vidí každá návštěva, a hodně napovídá o zbytku interiéru. Její zařízení slouží primárně k praktickému skladování bot, kabátů…
Číst dál
Máte malý byt? Při zařizování vsaďte na těchto 7 praktických tipů!

Máte malý byt? Při zařizování vsaďte na těchto 7 praktických tipů!

Pořídili jste si menší byt, než jste původně plánovali? Vejít do něj celý svůj svět může být někdy náročné. Existuje ovšem pár triků, jak z malého prostoru vytvořit …
Číst dál