Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / Hit v bydlení: Tradiční i netradiční police

Hit v bydlení: Tradiční i netradiční police

04. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Zdají se vám zdi ve vaší domácnosti holé nebo mdlé? Nezoufejte! Přistupujte k nim jako k prázdnému prostoru s možností prezentace vlastního vkusu a kreativity. Interiérový design často přináší i neočekávaná řešení. Stačí se na známé věci podívat trochu jinak a nápad je na světě. Oživte proto stěny netradičními poličkami, které zaujmou na první pohled, nebo i jednoduchou klasikou, která nikdy nevyjde z módy.

BEZ POLIC TO DOMA NEJDE

Jsou užitečné, stylové, i na okrasu. Police, regály a netradiční knihovny jsou jednoduše nenahraditelným doplňkem každé domácnosti. Neslouží pouze k vystavení různých drobností, dekorací, květin či oblíbených knih, ale mnohdy také pomohou oživit či zútulnit interiér. Lze na ně rovněž ukládat různé krabice a boxy (např. textilní nebo kartonové), které umožňují využít poličky i prakticky – získáme tak dodatečný úložný prostor.

JEDNODUCHÁ KLASIKA


V dnešní době ještě pořád vyhrávají rovné police ze dřeva nebo dýhy, které mohou mít přírodní vzhled, ale také různá barevná provedení. Jsou vhodné především do obývacích pokojů, kuchyní, ložnic nebo dětských pokojíčků. Někde vám na zdi bohatě postačí jedna police, jinde to vyžaduje polic více. Pověsit je můžete symetricky pod sebe nebo vedle sebe, ale i atypicky – závisí to na tom, co se hodí ke stylu interiéru.
Nástěnná police GURU 6678
Nástěnné police set 2 ks JAMBO T11

K populárním typům polic patří silné police ze dřeva, ale také z voštinových desek (vyrábějí se z tvrdého kartonu), které působí masivně, ale přitom jsou poměrně lehké. Do stěny se montují zasouváním na konzoly, které vůbec nejsou viditelné. Tyto police se dodávají v široké rozměrové škále a v různých barevných provedeních. Je tedy možné kombinovat je s téměř jakýmkoliv stylem nábytku.

ORIGINÁLNÍ BOXY NEBO BEDÝNKY


Velmi okouzlující a pro oko zajímavé jsou regálové boxy, resp. police ve tvaru bedýnek. Na zeď jich můžete umístit jen pár, ale nic vám nebrání v tom, abyste z nich vytvořili celý policový systém. Pokud jste domácí kutil, můžete si takové police vyrobit ze starých bedýnek i sami. Při jejich zpracování je důležitá povrchová úprava, která zajistí jejich dlouhou životnost a ochranu před dřevokaznými škůdci.
Policové boxy - set 3 ks ALEXIS
Kromě takovýchto boxů jsou k dispozici také víceúčelové nástěnné regály. Police rozdělené na několik segmentů, ať už symetrických tvarů, nebo v různých nepravidelných vyhotoveních, jsou vhodné ke kombinování různých dekorací.
Nástěnný regál YOGA
Police LAURIO

ŽEBŘÍKOVÉ POLICE


Žebříkové police jsou dnes velmi populární a své uplatnění najdou snad v každé místnosti domu. Žebříky slouží jako dekorativní držák kuchyňského nádobí, odkládací polička v kuchyni nebo koupelně, stojan na ručníky a osušky, závěsná konstrukce na oděvy, místo pro odložení oděvů v ložnici, polička na květiny nebo knihy atd. V obchodech najdete různorodé barevné variace i konstrukční řešení. Působí dobře v různých stylech interiéru.
Hit v bydlení: Tradiční i netradiční police

KOMBINACE MATERIÁLŮ A EFEKTNÍ SVĚTLO

Nástěnná police GENT 40

Ačkoliv dřevo či materiály imitující dřevo v interiérech dominují, ničím výjimečným nejsou ani police, které kombinují dřevo s čirým sklem či s kovovými prvky různých barev. Celokovové nebo kovem dekorované kousky si zamilujete na první pohled a v interiéru budou originální ozdobou. Skleněné police se mohou hodit především do koupelen, neboť u skla se nemusíte bát jeho poškození nadměrnou vlhkostí. Těm, kteří chtějí zvýraznit vystavené předměty, se rovněž nabízí možnost pořídit si polici s decentním LED osvětlením. To se mimo jiné večer v pokoji postará i o příjemnou atmosféru. 

RADA NA ZÁVĚR

Je vhodné ještě před koupí promyslet, co vlastně na police či nástěnné regály položíte. Na základě toho budete schopni lépe posoudit, jaká police je pro vás ta pravá. Rozměry, styl vyhotovení i tvar by měly být v harmonii s tím, co na ni bude postaveno, a samozřejmě s celkovým stylem interiéru.
 

Čtěte také

Ukázat další články

Nástěnné dekorace se hodí do každé místnosti

Dekorace v bytě jsou jako módní doplňky, které nejenže zrcadlí vaši osobnost a vkus, ale také podtrhují charakter bytu. Dnes se podíváme na závěsné dekorace, které –…

Ozvláštněte stůl jednoduchou a efektní dekorací. Jak ji vyrobit?

Čekáte návštěvu nebo pořádáte rodinný oběd či večeři? Ozvláštněte váš stůl originálními dekoracemi na utěrky nebo ozdobné ubrousky a příbory. Tyto jednoduché doplňky…