Jaký noční stolek je pro vás ten pravý?

Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Jaký noční stolek je pro vás ten pravý?
Publikováno: 13. 05. 2020
Noční stolek představuje pěkný, a hlavně praktický doplněk postele. Slouží totiž k odložení věcí, které máme před spánkem nebo krátce po probuzení rádi po ruce, ať už je to budík, brýle, sklenice s vodou, kniha, mobil, zápisník, hygienický kapesník, nebo lék. Víte, jaký noční stolek je vhodný pro vás?
Výběr nočního stolku se na prvním místě odvíjí od typu postele. Tento solitér by měl s vaším lůžkem nejen ladit, ale stejně tak by měl i plnit svůj účel. Obecně platí, že příruční stolek má svou výškou alespoň přibližně odpovídat výšce lůžka. Jednak proto, aby vytvářel s postelí příjemný celek, ale zároveň i proto, abyste na něj z postele hravě dosáhli. Vybírejte si proto modely, které jsou v porovnání s matrací nižší nebo vyšší maximálně o 10–12 cm.
 

Náš tip


Pokud máte problém zvolit vhodný typ stolku, hledejte takové modely postele, ke kterým výrobce nabízí i noční stolky, resp. postele, které mají designové záhlaví s postranními odkládacími konzolami.

Noční stolek BELLE
Postel s nočními stolky RICCIANO

ODKLÁDACÍ PLOCHY

Kapacita úložných prostor je snad tím nejdůležitějším aspektem při výběru nočního stolku. Rádi si například před spaním čtete? Musíte brát ihned po probuzení léky? Možná nakonec zjistíte, že si musíte pořídit noční stolek s větším úložným prostorem nebo zásuvkami. Nebo, naopak, dospějete k závěru, že vám postačí i jednodušší model.

Myslete však i na to, že každá plocha je místem, na které neustále usedá prach, což v případě zdravého spánku není moc žádoucí – nesnažte se proto vytvářet bezprostředně v okolí lůžka příliš mnoho otevřených odkládacích ploch a polic.

Zkuste zvolit noční stolky s praktickými zásuvkami, kde budou vaše drobnosti a poklady dobře ukryté. Ideální jsou hlavně pro léky nebo hygienické potřeby, které je potřeba skladovat na suchém a tmavém místě. Pokud vám záleží na dekoracích, určitě zvolte noční stolek s velkorysejší odkládací plochou.

Noční stolek DETROIT

Zapamatujte si


Na vrchní polici nočního stolku patří jen ty nejdůležitější věci. Náušnice raději odložte do šperkovnice nebo na speciální stojan, krémy nechte v koupelně. Příliš mnoho drobností totiž působí chaoticky a nepřehledně. Navíc, budete-li čerstvě probuzení šmátrat rukou po takovéto odkládací ploše, můžete nedopatřením něco shodit na zem.

 

S NOŽIČKAMI, NEBO BEZ NICH?

Nožičky tvoří na každém nábytku nenápadný, ale velmi zajímavý detail. Často je mají modely, které sice nabízejí méně úložných prostor, zato u postele působí vzdušně a čistě. Nožičky vyniknou na minimalistických moderních modelech, laděných do skandinávského nebo industriálního stylu, stejně jako na rustikálních nebo historizujících modelech. Praktickým řešením mohou být i noční stolky na kolečkách, které hravě přesunete tam, kde jsou právě nutné. Myslete však i na to, že volný prostor pod nožičkami je zároveň místem, kde se mohou hromadit chuchvalce prachu, čemuž se naopak u stolků bez nožiček vyhnete.
Noční stolek RUFA
Postel s nočními stolky DREANO

5 KONTROLNÍCH OTÁZEK NA ZÁVĚR

Existuje nespočetné množství nočních stolků. Před samotnou koupí vám proto pomůže, pokud si zodpovíte následující otázky:

  • Kolik věcí potřebujete mít bezpodmínečně u postele? Projděte si v mysli své spánkové návyky, ranní a noční rituály. Při výpočtu „must-have“ doplňků a nutností nejlépe zjistíte, jaký typ nočního stolku bude ten správný.
  • Máte stejné potřeby jako vaše polovička? Podobně jako v případě matrací mohou mít partneři různý pohled na komfort, který přináší noční stolek. Pokud vám to zařízení ložnice dovoluje, vyberte klidně jiný noční stolek sobě a jiný partnerovi.
  • Chcete, aby stolek dokonale ladil s postelí? Pak hledejte ložnicové sestavy, v kterých už výrobce nabízí postele s nočními stolky. Jistě nešlápnete vedle.
  • Patříte k lidem, kteří oceňují originální nápady? Možná vám postačí jednodušší řešení s velkým efektem, například subtilní kovový stolek nebo špalík dřeva. Různé přístavné stolky pro vás mohou být vhodnějším řešením než ty s přívlastkem „noční“.
  • Mysleli jste na osvětlení? Lampy mohou zabrat velkou část odkládací plochy, vybírejte je proto podle modelu stolku nebo způsobu vypínání, který je pro vás nejpohodlnější. Současný design dokonce povoluje nejen stojací noční lampy, ale i závěsná svítidla elegantně se „vznášející“ nad nočním stolkem – těmi získáte zajímavý prvek v ložnici, ale i více odkládacího prostoru.
Ložnicový program Merano
Publikováno: 13. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací