Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / Které radši? Sezení v růžové

Které radši? Sezení v růžové

07. 06. 2021, SCONTO Nábytek
Růžové sedačky, křesla a židle ovládly v posledních letech svět interiérového designu. Všechno to začalo Instagramem, na kterém si jeho uživatelé oblíbili odstín s názvem „millennial pink“. Růžová se už dnes neomezuje jen na dětské pokoje. Představujeme vám pět produktů, které vás přesvědčí, že růžová barva není jen pro romanticky založené ženy a malé děti.

Růžová mánie

Růžové šílenství odstartovalo ještě v roce 2014 filmem Wese Andersona, Grandhotel Budapešť, s kýčovitým retro hotelem vymalovaným několika odstíny růžové. O dva roky později se objevil odstín „millennial pink“, který růžovou charakterizoval jako barvu jedné generace – mileniálů. Přirozeně se dostala i do interiérů různých stylů. Pro milovníky skandinávského stylu je zde například pohovka AMBER v nevinné růžové barvě. Mimochodem, pokud si myslíte, že růžová byla, je a vždy zůstane jen barvou pro dívky, měli byste vědět, že koncem 19. století byla růžová barvou právě pro chlapce; rodiče je do ní měli oblékat, aby byli jednou dostatečně mužní.

 

Spojení růžové s šedou

Růžová může mít různé odstíny, od korálové, pastelové, lososové, barbie růžové, malinové, grapefruitové až po žvýkačková růžovou... Zároveň je však neutrální barvou, kterou můžete kombinovat s tmavými odstíny a velmi dobře si rozumí i s šedou. Do menších místností se hodí pohodlná rozkládací pohovka PORTO s jednoduchými liniemi, která kombinuje právě tyto dvě barvy. Návštěvám poslouží k příležitostnému spaní.

Křeslo v růžové

Pokud se růžové barvy v interiéru trochu obáváte, zkuste ji použít v menším a pořiďte si na začátek růžové křeslo. Bude vypadat výjimečně a může být tím pravým solitérem vašeho obývacího pokoje. Pro příjemné sezení s měkkou oporou těla sáhněte po křesle se skořepinovou konstrukcí, která vás doslova obejme. Prvek glamouru mu dodává výrazné prošívání sedáku a opěrky zad. Růžové křeslo MIKAEL v jemné pudrové růžové lze zakomponovat do interiérů ve více stylech.

S retro nádechem

Pokud máte rádi retro styl, z růžového vintage křesla VALLI nebudete moci odtrhnout zrak. Eleganci mu přináší dekorativní prošití potahu, nohy z masivního dubového dřeva zase odkazují na poctivou dřevařskou výrobu jako z minulých dob. Harmonicky bude působit se sedačkou v béžové a šedé barvě, kontrastem bude k sametovým sedačkám ve smaragdové zelené barvě, které se stávají stále populárnějšími i v našich krajinách. Díky široké zádové opěrce poslouží nejen v obývacím pokoji, ale stane se také oddaným němým sluhou v ložnici.

Růžová pro holčičky

Ať chceme, nebo ne, ačkoli je dnes růžová barva vnímána jako androgynní a nevyhýbají se jí ani muži (ať už ve světě módy, nebo interiérového designu), navždy bude spojena s dětským pokojem pro holčičky. Moderní růžová židle WINNIE, která vychází z linií plastových židlí z poloviny minulého století, najde své uplatnění nejen v dětském pokoji, ale i v jídelně. Odolný plastový materiál jejího sedáku se snadno udržuje, co se u dětí počítá dvojnásob.

Čtěte také

Ukázat další články

Očima designéra: Obývací pokoj v eklektickém stylu

Jste kreativní a nemáte rádi uhlazenost ani stereotyp? Rádi se lišíte od ostatních a neláká vás jít ruku v ruce s aktuálními trendy, ale přesto chcete, aby vaše bydl…

Jaký typ skříně vybrat do pracovny?

Práce s notebookem na kolenou z gauče nebo u kuchyňského stolu je častou náhradou improvizované domácí kanceláře. Jakmile se ale začnou ozývat vaše přetížené trapézy…