Máte malý byt? Při zařizování vsaďte na těchto 7 praktických tipů!

Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Máte malý byt? Při zařizování vsaďte na těchto 7 praktických tipů!
Publikováno: 01. 05. 2020
Vměstnat celý svůj svět do menšího bytu může být někdy obtížné. Existuje ale pár triků, jak z malého prostoru vytvořit krásný domov, kde budete mít vše, co potřebujete, a v kterém se budete cítit příjemně. Jak na to? Základní pilíře malého bydlení jsou světlé barvy, kvalitní osvětlení a zrcadla. Aby výsledek stál za to, naberte odvahu, zapojte kreativitu a proměna může začít!

ZAPOMEŇTE NA PŘÍČKY A DVEŘE


Otevřená dispozice je moderní a přispívá k pocitu vzdušnosti a prostornosti. Vždy je lepší mít jednu velkou a dobře prosvětlenou místnost než dvě malé a tmavé. Pokud chcete malý interiér zvětšit, snažte se jej co nejvíce otevřít. Pomyslné dělení zkuste řešit posuvnými stěnami, paravány, knihovnami šikovně naaranžovanými do prostoru, textilními zástěnami, roletami, nebo jen pomocí barev. Ideální jsou také prosklené stěny, jimiž prochází světlo do dalších částí bytu. Dveře mohou být v malém interiéru rovněž velkým oříškem. Klasické otočné dveře překážejí a snižují komfort užívání prostoru. V posledních letech jsou oblíbené dveře posuvné, které vůbec nepřekážejí.
Máte malý byt? Při zařizování vsaďte na těchto 7 praktických tipů!

SVĚTLÉ ODSTÍNY JSOU ZÁKLAD

Máte malý byt? Při zařizování vsaďte na těchto 7 praktických tipů!

Základní poučka pro volbu barev do malého interiéru byla již mnohokrát vyřčena – dávejte přednost světlým tónům a neutrálnímu základu. Výrazné a tmavé barvy můžete do místnosti zakomponovat pomocí jednotlivých kusů nábytku, doplňků, včetně pokojových rostlin nebo zajímavých detailů. Světlé barvy navíc lépe odrážejí přirozené světlo a lépe se udržují.

VYVARUJTE SE MASIVNÍHO A MOHUTNÉHO NÁBYTKU


Poctivý masivní nábytek je krásný a vnáší do bydlení příjemnou atmosféru, v malém bytě by vás ale vyloženě dusil. Do obývacího pokoje je proto lepší pořídit si nízké otevřené skříňky nebo poličky ve světlých odstínech, které lze vyplnit barevnými krabicemi nebo proutěnými košíky, kam se schovají různé drobnosti. Nábytek na nožičkách prostor odlehčuje, a jelikož je vidět i pod něj, opticky ho zvětšuje. Porozhlédněte se po multifunkčním nábytku, který zvládá více funkcí najednou a vy ušetříte místo.
Máte malý byt? Při zařizování vsaďte na těchto 7 praktických tipů!

DOPŘEJTE BYTU HODNĚ SVĚTLA

 
Máte malý byt? Při zařizování vsaďte na těchto 7 praktických tipů!

Světlo dovede opravdové divy, proto jej využijte v nejvyšší možné míře. Neschovávejte okna za těžké závěsy a neprůhledné záclony. Místnost prosvětlete důmyslným umístěním svítidel. Centrální zdroj osvětlení je dobré doplnit o menší lokální světlo v podobě bodových svítidel a lamp s různou intenzitou a dosahem. Také pomůže instalace zrcadel, která doslova vykouzlí naoko větší prostor.

ZBAVTE SE ZBYTEČNOSTÍ A NEPOŘÁDKU

Člověk za život nashromáždí až neuvěřitelné kvantum věcí. Většinou máme někde v hlavě ukrytou myšlenku, že bychom své věci měli podrobit nemilosrdné revizi, ovšem až stěhování do nového bytu bývá tím spouštěcím mechanismem. A vítaný není ani nepořádek. V malém bytě není prostoru nazbyt, proto je potřeba jej udržovat ho čistý a uklizený, aby nepůsobil přeplněně a stísněně.

CO POD NOHY?


Správně zvolená podlaha pomůže malý interiér opticky zvětšit. Zaměřte se spíše na velkoplošnou souvislou podlahu a odolejte drobným vzorům nebo mozaikám. Plochu nerozdělujte použitím různých krytin. Stejně, jako je tomu u malby zdí, platí i zde pravidlo, že světlá barva je tím nejlepším řešením.
Program FUTURA

POHODLNĚ A PRAKTICKY

Pohovka LINCOLN

Mít malý byt neznamená, že si v něm nemůžete dopřát komfort a stylovost. Dnes opravdu není problém najít nábytek, který by skloubil požadavky jako krása, funkčnost a pohodlí. Vybírat proto můžete nejen na základě vkusu, ale i potřeb malého bydlení. Rozkládací pohovky, které vám nabídnou lůžko navíc v případě, že u vás bude přespávat host, šatníky s posuvnými dveřmi, u kterých nemusíte myslet na místo potřebné pro otevírání dveří, vyklápěcí postele, předsíňové lavice s úložnými prostory na boty, barové stoly s policemi a barovými židlemi do malých kuchyní, rozkládací stoly – to vše a mnohem více je k dispozici pro všechny majitele malých obydlí, kteří touží po stylovém bydlení a komfortu, ale zároveň potřebují praktická řešení odpovídající dispozici bytu.
Při zařizování menšího bytu stačí dodržet pár základních pravidel. Vneste do něj hlavně co nejvíce světla, opticky prostor zvětšete pomocí světlých barev nebo zrcadel, udržujte ho čistý a uklizený a raději vsaďte na multifunkční nábytek. Pakliže se vám z malého bydlení podaří vykouzlit stylové království, kde máte zároveň vše, co potřebujete ke každodennímu životu a svému pohodlí, můžete si být jisti, že jste odvedli skvělou práci.
Publikováno: 01. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací