Dne 28.11. do 12:00 bude z technických důvodů uzavřen výdej zboží na obchodním domě v Brně.
Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / Moderní kuchyně roku 2022

Moderní kuchyně roku 2022

01. 01. 2022, SCONTO Nábytek
Moderní kuchyně na míru z nabídky Sconta na první pohled zaujmou čistými liniemi, kvalitním zpracováním a sebevědomým designem. Díky jakým detailům působí kompaktně a jsou mimořádně odolné? Čím se vlastně vyznačuje moderní kuchyně a co bude v této místnosti trendové v nadcházejícím období?

V odstínech betonu

Kromě bílé a klasických dřevěných dekorů začíná kuchyňským skříňkám a pracovním deskám dominovat i černá barva břidlice a šedá barva kameniny, betonu nebo oceli. Co byste řekli na věrnou imitaci cementového povrchu? Tento jedinečný efekt nabízejí například kuchyně SPEED v odstínu černý beton. Pokud preferujete bledší odstíny, ideální pro vás může být RIVA, jedna z nejoblíbenějších kuchyní, a to nejen kvůli široké nabídce dekorů (bílý a několik šedých odstínů betonu), ale i jednoduchým, čistým liniím, které se skvěle hodí do moderních interiérů. Pro umocnění efektu můžete stejný dekor vybrat i pro obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou.
 
O tom, proč oblíbenost kameninových a břidlicových dekorů roste, vás jediným pohledem přesvědčí například model STONEART, který je mimořádně odolný vůči manuálnímu poškození a přežije i náročné používání. Navíc je dostupný i s novými korpusy velikosti XL, které jsou oproti standardním korpusům výš a nabízejí tak více úložného místa, což je mimořádně vhodné řešení do malých kuchyní. Nevšedním vzhledem zaujme i kuchyně s dekorem leštěné oceli. Varianta INOX díky tomuto vizuálnímu provedení působí jako profesionální kuchyně v restauraci.

Matné povrchy

Upřednostňujete-li moderní matné plochy, které v posledních letech vytlačily lesk z piedestalu, pak vám bude pasovat kuchyně TOUCH s mnohými dekory v matné povrchové úpravě. Super hladký materiál lakované fólie skříněk je nejen estetický, ale také jednoduchý na údržbu. Dvířka jsou dostupná od bledých barev – alpská bílá, magnolie, hedvábná šedá – přes modrý odstín aqua, břidlicově šedou, kamenně šedou až po černou barvu. Bezúdržbovost dotáhl německý výrobce kuchyní do dokonalosti u kuchyní EASYTOUCH. Jejich ultra matnou povrchovou úpravu v alpské bílé, pískové, rezavé červené nebo grafitové černé barvě doplňuje inovativní technologie Antifingerprint, díky které se otisky prstů stanou minulostí.

Alpská bílá barva a příjemný vzhled charakterizují další matnou kuchyni INLINE, jejíž předností jsou do dvířek vyfrézované úchyty. Ty nahrazují běžné úchytky, čímž dodávají kuchyni čistý ráz, ničím nerušenou, dokonalou symetrii a působivou jednoduchost. Super matný lakovaný povrch má i řada FASHION, který je synonymem elegance. Stylově a trendy působí obzvlášť v kombinaci s dekorem dřeva nebo kamene.

Mimořádná odolnost

Moderní kuchyně přesvědčí sebevědomým designem a kvalitním vybavením, musí však být především funkční a odolná. A tomu pomohou dostupné technologie nebo precizně vypracované detaily. Moderní vzhled s pokročilou technologií spojuje série LASER. Hrany skříněk a jednotlivých elementů (dvířek, zásuvek, polic) jsou totiž ošetřeny laserem, proto jsou bez spár. To zaručuje nejen krásný čistý design, ale i vysokou odolnost vůči vlhkosti a vodě. Ačkoliv se s takovými technickými vylepšeními většinou spojuje i vyšší cena, v případě kuchyně LASER to neplatí – patří cenově k nejlevnějším modelům. Pokud chcete, aby kuchyně dlouho vypadala jako nová, je tu i model LUX s vysoce lesklými lakovanými plochami. Zalakované a ručně dočištěné hrany podtrhují nejen estetickou stránku kuchyně, ale hlavně zvyšují jejich odolnost a životnost. Vybrat si můžete z několika dekorů a doladit k nim můžete pracovní desku i úchytky.

Přírodní dekor

Toužíte po přirozeném vzhledu dřeva? Kuchyně STRUCTURA vyniká povrchovou úpravou s imitací dřeva v různých dekorech dubu (Halifax, Havanna, Sierra, Nero) – od světlého po černý odstín. Ti, kteří potřebují více úložného prostoru, v ní ocení korpusy generace XL. Přírodní dekor nabízí i kuchyně RIVA s krásnou věrohodnou kresbou dubu v provedení San Remo a Somerset nebo kresbou ořechového dřeva.

Trendy kombinace

Pokud se vám zdá ucelená linka v jednom barevném tónu příliš nudná, pak vás možná osloví další trend roku 2022 – horní i dolní skříňky odlišných barev. Pro horní skříňky se doporučuje vybírat světlé barvy a dekory, u dolních skříněk se nemusíte bát tmavých barev. Kombinovat přitom nemusíte jen z dekorů, které jsou nabízeny u jednotlivých kuchyňských linek. Originálního vzhledu je možné docílit i kombinací prvků ze dvou odlišných kuchyňských modelů.

Elegance v minimalismu

Minimalismus patří i do kuchyně, proto není divu, že jsou klasické úchytky v moderní kuchyni stále častěji nahrazovány skrytými řešeními. Čisté linie podtrhnou bezúchytkové skříňky, které se otevírají buď zatlačením (tzv. Push Up systém), nebo pomocí nenápadných úchopových lišt na hranách dvířek či zásuvek. Úchopy mohou být také vyfrézovány do dvířek. Taková řešení jsou zároveň praktická, údržba čelních ploch je u nich totiž jednodušší. Minimalistický design, jasné tvary a linie bez zbytečných ozdob a úchytek jsou charakteristické pro kuchyně v provedení Line N, které ve spojení s propracovanými detaily vybavení, jako je integrované LED osvětlení nebo moderní žaluzie, představují lákadlo pro všechny, kteří touží po elegantní, designově čisté, moderní kuchyni. V Line N provedení se dělají například kuchyně ARTIS, STONEART, EASYTOUCH a STRUCTURA.

Neutrálnost jako základ pro variabilnost

Pozitivní energii a hravost do kuchyně vnesete různými doplňkovými barvami. Neutrální odstíny kuchyní umožňují měnit atmosféru rychle a jednoduše dle sezóny nebo aktuální nálady. Jednoduché linie a dekory v neutrálních barvách (bílé, šedé nebo černé) nabízí například kuchyně SPEED, která nechá vyniknout vaší kreativitě a doplňkům všech barev. Jejím plusem však není jen možnost vybrat si z několika dekorů čelních ploch nebo pracovních desek, které jí dají přesně takový nádech, po jakém toužíte, ale i její nízká cena. Vysoký lesk, symetrie, čisté linie a bílá barva kuchyně PURA jsou také jako stvořené pro kombinaci se živými, energickými odstíny, které dodají kuchyňskému prostoru příjemnou, veselou atmosféru.

Tip na závěr: Více než kuchyně

Otevřené prostory jsou v současnosti velmi trendy. Spojování kuchyně s jinými obývacími prostory tak postavilo výrobce kuchyní před zajímavou výzvu – posunout dekor kuchyňského nábytku na novou úroveň a dát zákazníkům příležitost jednoduše a elegantně zařídit v jednom stylu hned několik místností – kromě obývacího pokoje a jídelny například i koupelnu. Takovouto možnost nabízejí kuchyně FLASH, TOUCH, EASYTOUCH a mnohé další.
Kuchyně Flash spojená s obývacím pokojem. Zdroj: Sconto
Kuchyňský program Touch využitý pro místnost určenou k různým domácím pracím. Zdroj: Sconto
Koupelna z kuchyňského programu Easytouch. Zdroj: Sconto

Čtěte také

Ukázat další články

Očima designéra: Jak zařídit menší kuchyni

Kuchyně je považována za jednu z nejdůležitějších místností v domácnosti. Nejenže slouží k vaření a stolování, ale často je i hlavním centrem dění celé domácnosti. P…

Očima designéra: Dětský pokoj pro dva

Děti rychle rostou a mění se nejen ony, ale také jejich zájmy a potřeby. Proto je nezbytné myslet dopředu. Výběrem správného nábytku předejdete tomu, aby se musel po…