Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / Na stěnách: Fotografie mají osobité kouzlo

Na stěnách: Fotografie mají osobité kouzlo

02. 05. 2020, SCONTO Nábytek
V počítači určitě máte desítky, možná i stovky fotografií z dovolených, výletů, rodinných oslav nebo více či méně významných životních událostí. Myslíme si, že takové nádherné vzpomínky si nezaslouží být ukryté před světlem světa a měly by se hrdě vystavovat zavěšené někde na stěně. Zkrášlete si bydlení vašimi zážitky a vytvořte si vlastní galerii umění. Vaše bydlení se vám za to odvděčí hřejivou a útulnou atmosférou.

CENNÉ RADY NA ÚVOD


Ještě předtím, než se rozhodnete oživit váš interiér vybranými fotografiemi, je třeba zjistit jejich kvalitu. Pouze ta vám napoví, v jakých rozměrech je můžete vytisknout. Pokud byste chtěli na zdi vytvořit mozaiku nebo koláž fotek, je dobré si to vždy vyzkoušet nanečisto. Vystřihněte si z tvrdšího papíru požadované velikosti a zkuste si je na stěnu nalepit. Uvidíte tak, zda koláž nezabírá moc místa a zda je rozmístění v pořádku. Pokud vám chybí cit nebo si jednoduše na takové odvážné řešení netroufáte, můžete fotky stejné velikosti zavěsit symetricky vedle sebe.
Na stěnách: Fotografie mají osobité kouzlo

KOMBINOVÁNÍ STYLU A FOTOGRAFIÍ NA STĚNÁCH

Ať už zařizujete své první bydlení, nebo vaše domácnost potřebuje restart, jedno je jisté – z domu se stane domov pouze tehdy, když do něj vložíte srdce a něco z vašeho osobitého vkusu. Zařizovat nebo předělávat domácnost je třeba začít vždy od těch největších kusů nábytku. K nim pak přidávejte doplňky, které dotvoří celkovou atmosféru interiéru a dodají mu šmrnc.

Fotografie na stěnách zkombinujte se stylem celé místnosti. Máte-li například obývací pokoj zařízený ve skandinávském stylu, ideální volbou mohou být černobílé záběry. Jestliže se vám líbí námořnický styl bydlení, na zeď zavěste vaše oblíbené fotky z dovolených u moře, které ještě více podtrhnou daný styl. Celkový dojem mohou výrazně umocnit i vhodně zvolené fotorámečky.

MÉNĚ JE VÍCE


Zlaté pravidlo platící i ve zútulňování interiéru. Dávejte pozor na počet a rozměry fotek. V interiéru musí stále vyniknout jejich přirozená krása. Stěna nad sedačkou sice zeje prázdnotou, ale myslete na to, že pohovka je sama o sobě dominantní kousek, a proto je třeba vyzdvihnout její krásu menšími formáty fotografií, jež na sebe nebudou poutat příliš velkou pozornost. Komoda na chodbě jako menší kus nábytku nad sebou může mít větší formát fotky, popřípadě koláž menších i větších rozměrů, která zabere větší plochu zdi.
Na stěnách: Fotografie mají osobité kouzlo

FOTKA JAKO SOUČÁST DEKORAČNÍHO KOUTKU

Na stěnách: Fotografie mají osobité kouzlo


Pokud vás láká vystavit si fotky v rámečcích jen tak na poličce nebo komodě, zkuste je sladit s jinými dekoracemi a doplňky, ať spolu tvoří harmonické zátiší. Máte oblíbené květinové fotografie? Postavte k nim vázu s kytkou a nějaké drobné doplňky.

Tip: Jako stojan vypadají na komodě velmi stylově i naskládané časopisy nebo knihy, na které položíte zarámovanou fotku.

ORIGINÁLNÍ NÁPADY PRO KREATIVNÍ DUŠE

Pokud vás nudí klasické zarámované fotografie a sháníte něco více kreativního, jste tu na správném místě.


Fotky na březové větvi 

Čtete dobře. Přírodní březová větev má specifické kouzlo díky své struktuře a barvě. K zavěšení fotek vám bude stačit obyčejný provázek a kolíčky. Březovou větev můžete na zeď přichytit tenkým lankem, jelikož není až tak těžká. Nemusíte ale použít výhradně větev z břízy. Dobře vám poslouží i větev z jiných dřevin.

Na stěnách: Fotografie mají osobité kouzlo
Na stěnách: Fotografie mají osobité kouzlo


Obraz z fotek 

Záběry si nechte vytisknout v klasickém rozměru 13 x 18 cm a na stěnu je uložte do nějakého poutavého tvaru. Mezi ty lehčí patří třeba srdíčko, čtverec nebo kruh. Takto uspořádané fotky budou na zdi působit svěže a moderně.

HEZKÉ A PRAKTICKÉ V JEDNOM

Fotografie jakožto dekorace stěn mají řadu výhod. Nejenže zkrášlí příbytek – jsou praktické po několika stránkách. Vybrané motivy a barevnost jdou snadno sladit se stylem interiéru, pakliže vás omrzí, můžou se rychle a jednoduše zaměnit za jiné, a navíc jde o originální kousky „obrazů“, které nenajdete v žádné jiné domácnosti. Doplnit je můžete i o různé nápisy nebo citáty, které vás pozitivně nalaďují, nebo pro vás mají nějaký speciální význam. Pokud jste se rozhodli pro dekorování fotografiemi, směle do toho. Určitě bytu dodají kýženou atmosféru.

 

Čtěte také

Ukázat další články

Nástěnné dekorace se hodí do každé místnosti

Dekorace v bytě jsou jako módní doplňky, které nejenže zrcadlí vaši osobnost a vkus, ale také podtrhují charakter bytu. Dnes se podíváme na závěsné dekorace, které –…

Ozvláštněte stůl jednoduchou a efektní dekorací. Jak ji vyrobit?

Čekáte návštěvu nebo pořádáte rodinný oběd či večeři? Ozvláštněte váš stůl originálními dekoracemi na utěrky nebo ozdobné ubrousky a příbory. Tyto jednoduché doplňky…