Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Populární truhly – naházet, zavřít a je uklizeno

Populární truhly – naházet, zavřít a je uklizeno

14. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Kdo by si nepamatoval starodávné truhly, které na půdě mívali prarodiče? Pravdou však je, že truhlám neodzvonilo – ba naopak. Začínají se opět těšit velké popularitě, protože se mohou stát nejen perfektní dekorací do interiéru, ale navíc jde ještě o funkční kus nábytku. Věříme, že si určitě dokážete vybrat takovou truhlu, která k vám do bytečku přesně zapadne.
Truhla bývá nejčastěji využívána jako úložný prostor. Ať už jde o sezónní přikrývky, úklidové prostředky, nebo takové ty věci, co se vždy nevzhledně válí kolem... Jednoduše je schovejte do truhličky, kde o nich budete vědět jen vy.

NEJČASTĚJŠÍ DRUHY TRUHEL:

  • Starožitné truhly nebo truhly z dřevěného masivu, které vám připomenou staré časy. Mohou být i ručně malované nebo vyřezávané.
  • Truhly mohou být rovněž kovové nebo v kombinaci dřeva a kovu (kovové přezky, rohy, pláty, ...). Ty pak můžete umístit jak do moderního, tak do venkovského interiéru. 
  • Dnes můžete často vidět i dřevěné truhly s patinou, které mohou být doplněné o moderní potisky nebo vintage doplňky.
  • Minimalistické truhly jsou rovněž oblíbené díky svému neutrálnímu tónu – obvykle jsou hladké, bez zdobných prvků a v přírodní barvě.
  • Truhly se sedátkem, které poslouží nejen jako praktické úložiště, ale také jako jednoduché doplňkové sezení v různých prostorách.
 

KDE TRUHLY NEJLÉPE VYUŽÍT?

V obývacím pokoji – zde může truhla sloužit jako úložný prostor někde v rohu, může být však použita i jako konferenční stolek nebo lavice, která vytvoří nová místa k sezení.
Truhla GURU
Truhla BOMBAY
V ložnici může taková truhlička sloužit jako noční stolek, úložný prostor u nohou postele nebo skříňka na časopisy, polštáře nebo cokoli jiného. Dobrou volbou je zde i čalouněná truhla ladící například s čalouněním postele.
Truhla MONACO
Populární truhly – naházet, zavřít a je uklizeno
Populární truhly – naházet, zavřít a je uklizeno
V předsíni ji můžete využít jako sedátko, botník nebo skladiště potřeb vašeho domácího mazlíčka.
Populární truhly – naházet, zavřít a je uklizeno
Truhla ROUTE 30994
V dětském pokoji může truhla sloužit jako úložiště pro hračky, které tam dokážete velmi rychle uklidit, prostor pro peřiny či povlečení, nebo si tam starší děti mohou skládat své oděvy, učebnice a podobně.
Populární truhly – naházet, zavřít a je uklizeno
Truhla se sedákem UNDERGROUND
Dnes jsou v kurzu truhly všech rozměrů, tvarů a materiálů. Určitě si nejprve rozvrhněte prostor, podle kterého vyberete velikost a design truhly, abyste si nepořídili příliš velkou nebo stylově nevhodnou. Pak už nezbývá nic jiného než kochat se její krásou, naskládat do ní vše, co potřebujete, a radovat se z toho, jak rychle je uklizeno.
Populární truhly – naházet, zavřít a je uklizeno

Čtěte také

Ukázat další články

Mám boty. Hodně bot... Kam s nimi?

Botníky jsou nedílnou součástí předsíní. Bez nich by ve vstupních prostorách vznikl doslova chaos, protože obuv už není jen o nutnosti a pohodlnosti, ale je také sou…

Inspirujte se: 7 designů kuchyně

Kuchyně je doslova mikrosvět, který by měl být uspořádán podle vašich představ a jehož návrh i zařizování vyžadují svůj čas. Interiérový styl, který v kuchyni prefer…