Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Styly koupelny aneb V které byste si rádi dopřáli očistu?

Styly koupelny aneb V které byste si rádi dopřáli očistu?

13. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Koupelna je místem pro očistu, ale také pro relax těla i duše. Proto si ji zařizujeme tak, abychom se v ní cítili co nejpříjemněji a uvolněně. Ačkoliv jde často o jednu z nejmenších místností v domě, i zde se zrcadlí vkus majitele. Jaké styly koupelny jsou oblíbené?

ZÁVAN MINULOSTI


Vintage koupelna je jako stvořená pro ty, kteří se rádi obklopují věcmi s nádechem minulých dob. Starožitné rámečky na fotografiích nebo zrcadlech, retro doplňky, ozdobně tvarované baterie, nábytek ze dřeva nebo z kovu s patinou, samostatně stojící vana na nožičkách, ale i vlastnoručně vyrobené nebo zrestaurované kousky zařízení dodávají koupelně nezaměnitelný ráz, kterému nepřekáží ani trochu nedbalosti, pokud občas nestihnete uklidit.
Styly koupelny aneb V které byste si rádi dopřáli očistu?

KRÁSA V JEDNODUCHOSTI

Styly koupelny aneb v které byste si rádi dopřáli očistu?

Vminimalistické koupelně má vše své stálé místo. Nic není navíc, nábytek je jednoduchých tvarů a hladké rovné plochy zařízení a doplňků jsou praktické pro lehké udržování pořádku. Z barev převládá bílá, nezřídka kombinovaná s doplňky křiklavějších odstínů. Tento styl se hodí do malých i velkých koupelen a oblibují si ho všichni, kdo se ztotožňují se starou známou pravdou, že v jednoduchosti je krása.

OSLNIVÝ LESK


Luxusní materiály, strukturované povrchy, kovy ve stříbrné nebo zlaté úpravě, kůže, velkolepá zrcadla, křišťálové sklo, umělecká díla a lesklé povrchy – glamour je jeden ze stylů, který je velmi ženský a vzbuzuje dojem přepychu. Vhodný je hlavně pro pořádek a čistotu milující dámy, protože nepořádek takové koupelně opravdu nesluší.
Styly koupelny aneb v které byste si rádi dopřáli očistu?

KONSTRUKČNÍ NAHOTA

Styly koupelny aneb v které byste si rádi dopřáli očistu?

Beton, neomítnutá cihla, viditelná potrubí a vodovodní trubky, věšáky z roxorů, odhalené konstrukce – to vše může číhat na majitele industriální koupelny. Kromě toho sem dobře zapadnou nevšední kousky nábytku, sochy, (naoko) neopracované nebo opotřebované materiály jako dřevo nebo kov. Cítí se tu dobře „rebelské“ a umělecké duše, které rády tvoří a nebojí se výzev.

VZDUŠNOST Z CHLADNÉHO SEVERU


Jednoduché, čisté linie, maximální funkčnost, přírodní materiály, geometrické tvary i živé pokojové rostliny patří k populárnímu skandinávskému stylu. Bílé stěny, nenápadné obklady, prostý nábytek z bledého dřeva, dekorace v neutrálních nebo pastelových barvách, proutěné koše, malé koberečky a doplňková svítidla tvoří uhlazený, vzdušný prostor, ideální pro očistné a kosmetické úkony, ale i oddych a zbavení se stresu.
Styly koupelny aneb v které byste si rádi dopřáli očistu?

KOMFORT JAKO V SALONU

Styly koupelny aneb v které byste si rádi dopřáli očistu?

Koupelna, v které se cítíte jako v obývacím pokoji a poskytuje vše pro dokonalý relax, vyžaduje poměrně velký prostor a je snem mnohých, kteří milují komfort i ve spojení s péčí o tělo. Najdete zde zařízení jako sedačku nebo křeslo, pěkné skříně a svítidla, koberce nebo závěsy, doplňky jako vázy, obrazy, svícny nebo pokojové rostliny. Samozřejmě, celková atmosféra se odvíjí od stylu zařízení – koupelna ve stylu lounge může mít mnoho podob.

KAŽDÝ DETAIL JE DŮLEŽITÝ


Těm, kteří nemají rádi všední a tradiční řešení a zároveň v sobě mají dávku odvahy, se nabízí koupelna kombinující designové obklady různých barev, vzorů a tvarů s jedinečnými kusy sanity a koupelnového nábytku. Důležité je nepodcenit žádný detail a při výběru doplňků být důslední. Na zařízení designové koupelny je vhodné najmout odborníka, který dohlédne, aby se z vašeho vysněného místa očisty nestal jen nepraktický a zbytečně předražený kýč.
Styly koupelny aneb V které byste si rádi dopřáli očistu?

 

Čtěte také

Ukázat další články

Kupujeme pro miminka: dětská postýlka a přebalovací pult

Čekáte přírůstek do rodiny a chcete své ratolesti připravit útulný a zároveň funkční dětský pokojíček? K jedněm z nejdůležitějších věcí, které jsou součástí výbavy d…

Tipy na zařízení obýváku, pokud rádi měníte atmosféru v místnosti

I vy patříte k lidem, kteří milují změny? Ani vás na dlouho neuspokojí aktuální vzhled obývacího pokoje a po krátké době už přemýšlíte, co upravit? Působivý redesign…