Vážení zákazníci, dne 28.10.2021 budou naše obchodní domy zavřené. Pro nákup neváhejte využít náš e-shop.

3 aplikace, které vám pomohou s designem bytu

Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / 3 aplikace, které vám pomohou s designem bytu
Publikováno: 19. 05. 2020
Každá renovace nebo zařizování nového bytu vyžadují hodiny úvah, ještě delší čas strávený v kamenných prodejnách, showroomech či na e-shopech a v neposlední řadě také velkou představivost. Ne každý z nás se ale narodil jako interiérový designér, proto pochopitelně oceníme každou pomoc.
Tu můžete překvapivě snadno objevit ve svých mobilech a tabletech v podobě šikovných a volně dostupných aplikací, jichž v knihovnách AppStore a Google Play najdete celé desítky. Které se uživatelům nejvíce osvědčily?

HOUZZ

Více než 10 milionů instalací, téměř 400 tisíc recenzí a skóre spokojenosti uživatelů 4,7 (z celkového ratingu 5) si stihla vysloužit aplikace Houzz. New York Times ji zařadil na první místo seznamu programů určených k redesignu nebo kompletní přestavbě domova, CNN ji nazvala „Wikipedií interiérového a exteriérového designu“. Svůj byt nebo dům si můžete zrenovovat nebo zařídit s pomocí obrovské databáze několika milionů inspirativních fotek, které se dají vyhledávat podle rozličných kritérií, například stylu nebo místnosti.

Za pomoci 3D vizualizací se ve virtuální realitě dokážete podívat, jak bude vaše vysněné bydlení vypadat se zvoleným kusem nábytku, povrchovými úpravami nebo doplňky.

3 aplikace, které vám pomohou s designem bytu
Všechny fotografie, nápady nebo vizualizace můžete navíc sdílet s rodinou, přáteli nebo profesionály, kteří se starají o realizaci výstavby nebo rekonstrukce a které zároveň můžete prostřednictvím aplikace najít a oslovit.

MAGICPLAN

3 aplikace, které vám pomohou s designem bytu
Celou řadu výhod nabízí i program Magicplan, který umožňuje vytvářet dispoziční návrhy pomocí fotoaparátu v mobilu. Stačí naskenovat místnost a můžete se pustit do práce. Aplikace má více než 18 milionů uživatelů a přes 40 tisíc recenzí s průměrným ratingem 4,4. Pracovat s ní můžete zdarma, přičemž některé funkce, jako exportování PDF, JPG nebo dalších souborů, se odblokují až po výběru některé z placených verzí. S programem můžete přidávat fotky a poznámky, vytvářet vlastní objekty na míru, vytvářet přehled výdajů, 2D modely dispozičních plánů, nebo dokonce 3D vizuální prohlídky finálních výtvorů. Přínosem je také laserový měřič vzdálenosti, který funguje při spuštění Bluetooth.

HOMESTYLER

Jde o aplikaci, která má na kontě více než 5 milionů instalací a uživateli je hodnocená na čtyři hvězdičky z pěti. Tato platforma je vítanou volbou pro ty, kteří se svým amatérským návrhem rádi pochválí – obrázky můžete sdílet s komunitou Homestyler nebo na sociálních sítích, jako Facebook, Pinterest nebo Instagram. I zde můžete zařizovat svůj pokoj nebo dům s množstvím 3D objektů a pomocí rozšířené reality vizualizovat její reálnou podobu.
3 aplikace, které vám pomohou s designem bytu

NĚKOLIK RAD NA ZÁVĚR

  • Aplikace si můžete sami vyhledat ve zmiňovaných knihovnách Google Play nebo AppStore v závislosti na tom, zda používáte iPhone (operační systém iOS), nebo Android. Některé z nich však nabízejí možnost instalace jen pro jeden operační systém.
  • Skutečnost, že aplikace má vysoký rating, nemusí znamenat, že s ní budete stejně spokojeni jako většina uživatelů. Nejlépe uděláte, pokud vyzkoušíte více možností a vyberete si program, který bude nejvíce vyhovovat vám.
  • Ověřte si, kolik megabajtů vám aplikace v mobilu zabere. Čím více aplikací používáte, tím více zatěžujete své zařízení.
  • Při výběru aplikací buďte opatrní – neinstalujte do svého mobilu žádný podezřivý program, hlavně takový, který vyžaduje přístup k osobním údajům. Dejte na rady recenzentů a vybírejte si programy, které byly odzkoušeny nespočetněkrát, a jsou tedy osvědčené a bezpečné.
  • Bezpečnost aplikace poznáte i podle toho, jak často nabízí aktualizace, resp. kdy naposledy byla vykonána poslední aktualizace programu. Pro uživatele jsou sice otravné, znamenají však zvýšenou ochranu před potenciálními virtuálními hrozbami.
Publikováno: 19. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací