Kožené sedací soupravy

Kožené sedací soupravy jsou vyhledávány pro svůj charakteristický elegantní vzhled, díky kterému povznesou každý interiér. Hodí se přitom nejen do obývacích pokojů, ale i do hal, pracoven či jiných místností, kde toužíme po luxusně působícím a zároveň vysoce komfortním sezení. Číst dál
Materiál potahu:
Dostupnost
Cena
Zobrazit 105 produktů podle Máme pro vás 105 produktů

Kožené sedací soupravy


Kožené sedačky patří k nejprodávanějším na našem trhu. Oblibu si sice získaly zejména pro svůj jedinečný vzhled, za sedačkami z jiných materiálů však nijak nezaostávají ani po funkční stránce.
 

Výjimečnost kůže

Čas kůži neubírá na kráse. Léty sice může získat tmavší barvu, to jen podtrhuje unikátnost tohoto přírodního materiálu a zvyšuje jeho atraktivitu. Vysoká odolnost kůže vůči opotřebení a roztržení zajišťuje sedačce dlouhou životnost. Díky uzavřenému povrchu není kůže náchylná na poškození nápoji či jinými nečistotami, snadno se udržuje a v čalounění se nemnoží roztoči. To z kožené sedačky činí ideální sezení pro alergiky, jakož i pro rodiny s domácími zvířaty.
 
Výhody kožených sedacích souprav
Kožené sedací soupravy jsou oblíbené z několika důvodů. Kromě jedinečného vzhledu jsou to zejména:
  • dlouhá životnost daná kvalitou, odolností a nadčasovostí materiálu,
  • komfort při sezení,
  • snadná údržba,
  • vhodnost pro alergiky a rodiny s domácími zvířaty,
  • originální vůně pravé kůže.
 

Jak pečovat o koženou sedací soupravu

Sedačka z kůže je odolná vůči poškození, nicméně tak jako u sedaček z jiných potahových materiálů je nezbytné se vyvarovat toho, aby byla vystavena UV záření a příliš vysokým teplotám, proto se doporučuje umisťovat ji dál od oken a topných těles. V opačném případě hrozí, že barva vybledne a na povrchu se vytvoří praskliny. Také je třeba dbát na správnou vlhkost vzduchu. Příliš velká vlhkost může zapříčinit tvorbu plísně, příliš suchý vzduch zas odstraňuje vodu z kůže a způsobuje její smršťování. Optimální teplota v místnosti je od 17 do 21°C s vlhkostí vzduchu kolem 50%.
 
Ze sedačky je třeba pravidelně utřít prach suchým nebo mírně navlhčeným hadříkem, ideálně z mikrovlákna. Na hladkou kůži stačí hadřík navlhčený v destilované vodě. Měli byste se vyhýbat vodě z vodovodu, protože může zanechávat stopy vodního kamene. V případě potřeby můžete použít i PH neutrální mýdlo.
 
I když přes kůži těžko může proniknout jakákoliv tekutina, v případě, že se vám něco rozlije, doporučuje se tekutinu co nejdříve odstranit, aby na sedačce nevznikly nežádoucí fleky. Kromě toho zejména na sešívaných místech hrozí proniknutí tekutiny do čalounění.
 
Jednou nebo dvakrát do roka je třeba koženou sedací soupravu naimpregnovat přípravkem na kůži. To jednak obnovuje její vodotěsnost, jednak oživí barvu. Použít můžete i speciální balzámy, které se postarají o hloubkovou ochranu kůže a udrží ji pružnou a měkkou.
 
Co si všímat při výběru
Kožené sedací soupravy, stejně jako luxusní sedačky, jsou rozmanité designem, jakož i provedením a odrážejí různé prostorové či uživatelské potřeby. V nabídce najdete:
  • klasické dvou- a trojmístné pohovky, rohové sedačky ve tvaru L nebo U,
  • levé nebo pravé provedení rohu,
  • modely s úložným prostorem,
  • rozkládací sedačky,
  • celokožené modely vhodné i do otevřeného prostoru nebo modely bez koženého potahu zad vhodné ke zdi.
 

Kožená sedací souprava jako ozdoba interiéru

Kožená sedací souprava působí hřejivým dojmem a může doslova zazářit jako solitér v interiérech různého stylu. Pozor je třeba dávat na takzvané kožené soupravy z různých imitací kůže. Umělé materiály sotva mohou konkurovat pravé, přírodní kůži. Přestože je cena kožených sedacích souprav vyšší, pravá kůže se vám odmění luxusem na pohled i na dotek. Je přímo stvořená na povznesení interiéru, jakožto i na relax po náročném dni. Kožené sedací soupravy jsou ideální pro náročnější klienty, kteří vědí ocenit originalitu a nadčasovost. Zavítejte i vy do dimenze přírodních materiálů a dopřejte vašemu bytu eleganci v podobě koženého designového kousku.
 
Pokud ještě stále váháte, zda je pro vás kůže to pravé, doporučujeme prohlédnout si kompletní nabídku sedacích souprav a pohovek Sconto, která zahrnuje moderní sedačky z různých potahových materiálů.

Inspirujte se

Očima designéra: Nadčasová bílošedá kuchyně

Kombinace bílé a šedé patří mezi nejoblíbenější v interiéru. A není divu. Tyto barvy se navzájem pěkně doplňují, snadno se ladí s jinými odstíny a hravě zapadnou do různých stylů bydlení. Bílošedá kuchyně je nadčasová, snadno přizpůsobitelná aktuálním trendům prostředni…

Znáte nejnovější trendy v interiérovém osvětlení?

Svítidla v interiéru jsou nejen funkčním prvkem, ale svými tvary, velikostí a barvou se podílejí také na celkovém vzhledu místnosti a pomáhají vytvořit celkovou atmosféru. Které trendy v rámci osvětlení by neměly ujít vaší pozornosti?

Jak si vybrat matraci: co všechno vzít v úvahu?

Výběr matrace je jeden z důležitých kroků pro vaše zdraví. Kvalitní matrace se přizpůsobí vašemu tělu, díky čemuž brání nevhodným polohám během spaní a odbřemeňuje páteř a svalové partie od zbytečné zátěže. Víte, jak si vybrat matraci a co všechno byste při její koupi m…

Filtry

Materiál potahu:
Antracitová
Béžová
Bílá
Černá
Červená
Fialová
Hnědá
Modrá
Oranžová
Přírodní
Růžová
Šedá
Tyrkysová
Vínová
Zelená
Žlutá
cm
cm
cm
cm
cm
cm