Hotové záclony

Vybírejte záclony na okno s ohledem na jejich dekorativní a praktické funkce. Pořizujete je kvůli ochraně před ostrým venkovním světlem, pro vytvoření pocitu soukromí a k tlumení zvuků z ulice. Správně vybrané záclony místnost zútulní a mohou ji opticky zvětšit.  Číst dál
Dostupnost
Štítky
Cena
Šířka
cm
cm
Výška
cm
cm
Závěsný systém
Barva
Bílá
Stříbrná
Zobrazit 18 produktů podle Máme pro vás 18 produktů

Jak vybrat záclony

Záclony mohou sahat až k podlaze. Tyto podlahové délky opticky prodlužují místnost a působí elegantně. Mezi zemí a záclonou by mělo zůstat cca 5 cm. U délky musíte zohlednit i to, jestli se látka zavěšuje na kroužky, do poutek nebo do kroužků v lemu. Vybrat můžete i krátké záclony, které zakryjí pouze rám okna.

Šířka záclony závisí na vaší představě o bohatosti řasení. Minimální doporučené řasení záclony je dvojnásobek šířky okna, lépe ale vypadá 2,5 až trojnásobek. Nezapomeňte, že záclony by měly svou šířkou přesahovat přes okno, počítejte ještě s 20-30 cm navíc na každé straně okna.

Nejčastější materiály záclon

V našem sortimentu najdete nejčastěji záclony z polyesteru. Záclony z tohoto materiálu jsou velmi odolné vůči opotřebení a vyblednutí. Jednoduše je vyperete v pračce a poté je necháte uschnout při vyvěšení na garnýži. Žehlit nepotřebují. Polyesterové tkaniny nabízí širokou škálu designů, barev a vzorů. Jejich výhodou je i cenová dostupnost. Obvykle se jedná o kusové záclony. K dalším oblíbeným materiálům záclon patří len, bavlna a hedvábí. 

Vzhled záclon definuje místnost

Vzorů látek, ze kterých můžete záclony vybírat, je nepřeberné množství. Myslete na to, že se na ně budete dívat každý den a budou vám sloužit nejméně několik let. Proto doporučujeme vyvarovat se divokých barev a vzorů (výjimku tvoří jen záclona do dětského pokoje), a zaměřit se na jednoduše zpracovanou látku.

Vitrážkové záclony

Jde o krátké dekorační záclony, většinou jsou vyrobené v šířkách od 30 do 90 centimetrů. Mají výraznější vzory a bondury (speciálně upravené okraje). Často se používají v páru. Hodí se jako záclony do kuchyně k menším oknům. Využití najdou i pro malá okna chalup.

Voálové záclony

Moderní záclony se kterými se dnes v domácnostech setkáte nejčastěji. Jsou jemně tkané, mohou být vzorované i hladké. Voály se vyrábějí v obrovské šále vzorů, barev a odstínů. Obvykle dopad venkovního světla tlumí více, proto se hodí spíše pro větší okna. Bývají z jednoho kusu. 

Vyberte si způsob uchycení záclon

V minulosti se záclony na kolejnice připevňovaly pomocí žabek. Důležité (a často komplikované) bylo přesné rozmístění žabek tak, aby mezi každou z nich byla stejně dlouhá mezera. Proto se dnes využívají snadnější způsoby uchycení, mezi které patří záclony s poutky nebo ty se vsazenými kovovými očky. Záclona se pak jednoduše navleče na celou tyč. Pokud chcete zavěsit se záclonami i závěsy, zvolte dvouřadé kolejnice nebo dvojici garnýžových tyčí.

Inspirujte se

Zútulněte terasu stromy, kterým se daří i v květináčích

Asi není nikdo, kdo by si v teplých měsících rád neposeděl na terase. V současnosti se tomuto prostoru věnuje hodně pozornosti. Stává se jakýmsi „obývákem na čerstvém vzduchu“, přičemž důraz je kladen nejen na pohodlné zařízení, ale i doplňky, které dotváří příjemnou at…

Očima designéra: Zařízení pokoje pro 3 děti

Zařídit dětský pokoj pro tři děti může být náročné, zvláště vezmeme-li v úvahu rozdílný věk, pohlaví a zájmy dětí. Je třeba začít od nezbytných prvků, bez kterých se dětský pokoj neobejde, další jsou jakousi nástavbou, která závisí hlavně na velikosti prostoru.

Co všechno byste měli vědět, pokud vybíráte taštičkovou matraci?

Taštičková matrace je skvělou volbou pro většinu spáčů. Je dokonale prodyšná, proto se v ní netvoří plísně a vy si tak užíváte spánek v maximálně hygienickém lůžku. Další podrobnosti o taštičkových matracích se dočtete v následujících řádcích.

Filtry

cm
cm
cm
cm
Bílá
Stříbrná