Rohové sedací soupravy

Rohové sedací soupravy jsou dlouhodobě oblíbené zejména pro množství místa, které poskytují. Díky trendovým provedením pozvednou vizuálně i ten nejméně nápadný kout nebo poslouží jako vynikající dělicí prvek v otevřených dispozicích. Vyberte si svůj vysněný model a dopřejte si komfortní sezení, které oceníte jako po náročném dni, tak i při početnějších návštěvách. Číst dál
Typ provedení:
Dostupnost
Cena
Zobrazit 1623 produktů podle Máme pro vás 1623 produktů

Jak si vybrat rohovou sedací soupravu

 
Pokud potřebujete dostatek místa k sezení, rohové sedací soupravy jsou ideální volbou. Široká nabídka umožňuje vybrat si model přesně odpovídající charakteru prostoru, jakož i vašemu vkusu. Moderní rohové sedačky vizuálně pozvednou interiér a poskytnou vám maximální komfort.
 

Využití rohové sedačky

 
Rohová sedací souprava najde své uplatnění v malých i velkých bytových dispozicích. Umístěním v rohu šetří místo, v otevřených prostorách zas může sloužit jako předěl jednotlivých zón. Na rozdíl od mnoha dvou, nebo trojmístných pohovek nabízí rohová sedačka i prostor pro spánek. Na větších modelech si vleže pohodlně odpočinou i dvě osoby. Výhodou rohového sezení, když jste s rodinou nebo s přáteli, je i to, že přítomní sedí v příjemném konverzačním půlkruhu.
 

Jak se vyznat v typech rohových sedaček

 
Stejně jako ostatní sedací soupravy a pohovky, i ty rohové lze rozdělit do několika typů. Ne každému prostoru a uživateli vyhovují všechny typy, proto si je nyní blíže představíme. Tak může být pro vás jednodušší vybrat si tu správnou rohovou sedací soupravu do vašeho interiéru.

Rohová sedačka a sedací souprava

Než se pustíte do výběru, dobře si promyslete, kam sedačku umístíte, a přeměřte si, kolik tam na ni máte místa. Podle toho také zvažte, zda bude pro vás vhodnější jen rohová sedačka nebo celá sedací souprava, jejíž součástí bývají i křesla nebo taburety.

Rohová sedačka ve tvaru L a U

Prvním typem, s nímž se v nabídce rohových sedacích souprav potkáte, je rohová sedačka ve tvaru L. Tento model má obvykle dva sedáky, na které se napojuje jeden prodloužený do lenošky. Některé sedačky umožňují napojení prodlouženého sedadla (otomanu) na oba konce - jde o univerzální modely sedaček. Častěji se však setkáte s označeními pravý roh a levý roh. Ty vám oznamují, ke kterému konci sedačky prodloužená část patří, čili na jaké straně se vytvoří roh. Jinou alternativou rohové sedačky ve tvaru L je model, který má po celém obvodu sedačky zádovou opěrku. Takto řešené modely nedisponují prodlouženou lenoškou. Většinou jsou obě ramena sedačky stejně dlouhé, k dispozici jsou však i modely s rozdílnou délkou ramen.
 
Druhým typem rohové sedačky je varianta ve tvaru U. Rohové sedačky do písmene U dopřejí místo k sezení obvykle až 8 osobám. Tento typ má buď po obou stranách napojeny lenošky, nebo disponuje pouze jednou lenoškou, zatímco na jeho protilehlém rameni najdete klasické sedáky.

Rohové sedačky do U sluší především velkým interiérům. Zabírají totiž mnoho místa a v běžném panelovém bytě mohou navozovat stísněný dojem a být nepraktické. Kromě velkých obývacích pokojů či hal se dobře vyjímají v otevřených prostorech, kde se spojila například kuchyně s obývákem. Stejně jako sedačka do L dokáže i ta do U vytvořit optickou hranici mezi jídelní a obývací částí, případně dalšími obytnými zónami.
 
Praktické a efektní doplňky rohových sedaček
 
Rohová sedací souprava samozřejmě nenabízí pouze hodně místa k sezení. Četné volitelné doplňky se mohou postarat o vyšší komfort, praktické využití nebo i designové zpestření. Různé funkce jednoduše přemění vaši sedačku na všestranný nábytkový kus. Co patří k oblíbenému vybavení sedačky?
  • Možnost rozložení sedačky na lůžko. Obzvlášť do bytů, ve kterých není prostor pro pokoj pro hosty, jsou rozkládací sedací soupravy vyhledávané. Funkce rozložení umožní udělat ze sedačky příležitostnou postel pro jednoho nebo dva hosty. Pohodlnější variantou je pohovka pro každodenní spaní - přes den bude komfortní pohovkou pro chvíle posezení s přáteli a relaxace, v noci plnohodnotným lůžkem, které vám nezpůsobí bolesti zad. Při výběru je třeba si všímat mechanismu rozkládání a velikosti sedačky v rozloženém stavu.
  • Integrovaný úložný prostor. Ideální zejména na to, co je dobré mít při využívání pohovky po ruce, jako například deky či polštáře.
  • Polohovatelné opěrky zad, hlavy či nastavitelná hloubka sezení. Umožňují přizpůsobit sezení potřebám jednotlivců a zvyšují tak jejich pohodlí.
  • Ozdobné LED osvětlení. Večer vytváří příjemnou odpočinkovou atmosféru.
  • Dekorační polštářky. Kromě toho, že zvyšují pohodlí, představují i rychlý způsob, jak změnit výměnou povlečení styl prostoru podle aktuální nálady či sezóny.
 

Pohodlí pro všechny

 
Má vaše domácnost hodně členů? Rádi si vychutnáváte večer s přáteli u vína či u sledování sportovních událostí? Milujete lenošení na sedačce? Rohová sedací souprava je pro vás ideálním řešením. Prohlédněte si nabídku stylových rohových sedaček, vyberte si tu svou a začněte si užívat chvíle v objetí komfortu.

Inspirujte se

Objevte výhody sedacích lavic do předsíně

Předsíň je jako obálka knihy. Je to první prostor, který vaši hosté po vstupu uvidí. Předsíň by je měla vítat vřelou a příjemnou atmosférou. Proto je její správné zařízení klíčové. Aby si mohli pohodlně odložit nebo zout boty, neměla by zde chybět lavice do předsíně. N…

Koberec do kuchyně: jaké jsou plusy i minusy této volby

Otázka položení koberce do kuchyně dělí společnost na dva tábory. Jeden na něj nedá dopustit, druhý by si koberec do kuchyně nepořídil za žádnou cenu. Abychom vám pomohli se správným rozhodnutím, sepsali jsme pro vás výhody i nevýhody kuchyňského koberce. A přidáme i pr…

Konferenční stolek: co zohlednit při výběru?

Jaký by to byl obývací pokoj bez konferenčního stolku? Vybrat si ten správný ale může být pořádná fuška. Stolek by měl stylově zapadat do interiéru, plnit svou funkci a zároveň odpovídat specifikům domácnosti i jejích členů. Co byste měli zohlednit při jeho výběru?

Filtry

Typ provedení:
Antracitová
Béžová
Bílá
Černá
Červená
Fialová
Hnědá
Modrá
Oranžová
Přírodní
Růžová
Šedá
Tyrkysová
Vínová
Zelená
Žlutá
cm
cm
cm
cm
cm
cm