Pohovky s úložným prostorem

Hledáte vhodné sezení do obývacího pokoje, které by rovněž doplnilo úložné kapacity vašeho malého bytu? Pohovky s úložným prostorem patří k multifunkčním kusům nábytku, které vyřeší dva problémy najednou - nedostatek místa i odkládacích ploch. Využijete je nejen v obývacím pokoji, ale i v pokoji pro hosty či studentském pokoji. Číst dál
Filtry
Dostupnost
Vyberte prodejny Vyberte prodejny
Cena
Zobrazit 78 produktů podle Máme pro vás 78 produktů
1 3

Jak si vybrat pohovku s úložným prostorem


Pohovky s úložným prostorem jsou vítaným sedacím nábytkem zejména v malých prostorách, jako jsou byty s limitovanou metráží či komplikovanou dispozicí. Poskytnou subtilní, ale zároveň komfortní sezení pro dvě až tři osoby a bonusový prostor na odkládání různých věcí, ať už jde o knihy, magazíny, CD a DVD, sezónní oblečení, společenské hry, nebo o různé doplňkové lůžkoviny, jako jsou polštáře, deky, přikrývky nebo ložní prádlo pro hosty. Rozkládací pohovky s úložným prostorem navíc nabídnou možnost rozložení do lůžka, pro přespání hostů.

Plusem je, že úložný prostor mají takovéto pohovky obvykle integrovaný přímo pod sedadlem, takže odkládací plocha zůstává na první pohled neviditelná. Některé typy pohovek mají úložný prostor zakomponován v otomanu. Navenek mohou působit, že ani žádným odkládacím prostorem nedisponují.

Pohovky si vždy vybírejte podle velikosti úložného prostoru a jeho dostupnosti, resp. podle způsobu otevírání. Z hlediska umístění samozřejmě rozhoduje i samotný design pohovky. Pokud jde o reprezentativní sedací prvek v hlavní společenské zóně bytu, pak je třeba, aby úložiště zbytečně nezatěžoval design sedačky, například příliš masivním vzhledem. 

Pokud potřebujete více odkládacích ploch, pak si vyberte pohovku, v níž se úložný prostor nachází pod celou sedací částí - do boxu se vám tedy hravě vejde i větší přikrývka s dvěma polštáři pro návštěvy. Takový typ pohovky bude dobrým pomocníkem i do dětského pokoje vašich ratolestí. Úložný box může sloužit jako místo na sezónní oblečení, cestovní tašky, ale také hračky a sportovní potřeby. Některé typy pohovek však nabízejí i minimalistický úložný prostor, který využijete jen na pár nezbytností, jako jsou deky či přikrývky. Obvykle se nachází pod vyklápěcím roštem sedadla.
 
Typ otevírání může ovlivnit celkový komfort při manipulaci či přístup k úložnému prostoru. Pokud předpokládáte, že budete odkládací box využívat častěji, případně i denně, zvolte si pohovku s úložným prostorem pod výklopným otomanem. Vše z něj snadno vytáhnete, kdykoliv budete potřebovat. Poměrně snadný přístup nabízí i zásuvný systém umístěný pod sedadlem. Zásuvky bývají na čelní ploše polstrované, takže vůbec nenarušují celkový design pohovky. Kvůli snadnější manipulaci bývají vybaveny poutkem. Nicméně v tomto případě je třeba dát pozor, aby zásuvce nic nepřekáželo při pohybu, například koberec s vysokým vlasem, konferenční nebo příruční stolek.  

Úložný prostor pohovek se může vcelku netypicky, nacházet i v zadní části pohovky, ke které se dostanete po vysunutí celé sedací části směrem dopředu. Takový typ pohovky zvolte pouze tehdy, pokud jste si jisti, že odkládací box nebudete často otevírat. 

V neposlední řadě se ujistěte, zda úložný prostor pohovky zůstává i v uzavřeném stavu dobře větraný. V opačném případě by se v něm zbytečně nahromadila vlhkost, která by se mohla stát živnou půdou pro plísně a bakterie. Rovněž se vyplatí nezaplnit odkládací prostor pohovky "k prasknutí", ale nechat prostor pro volné proudění vzduchu.

Filtry