Pohovky s úložným prostorem

Praktičtí pomocníci do každé domácnosti

Pohovky s úložným prostorem vám mohou ušetřit nemálo starostí s nedostatkem prostoru. Co všechno zohlednit při jejich nákupu? Pohovky s úložným prostorem poslouží jako úložiště pro všechny věci, které nepoužíváme zase tak často, ale současně se jich nemůžeme nebo zkrátka nechceme vzdávat. Zejména malé modely pohovek v rozměrech dvousedáku jsou perfektním řešením do malého bytu. Efektivně s nimi udržíte uklizený domov, kde má každá věc svoje místo.

Pro uskladnění věcí i příležitostné přespání

 Většina pohovek vybavených tímto mechanismem se dá zároveň rozložit na lůžko. Může tak posloužit k příležitostnému spaní na chatě či chalupě nebo jako improvizovaná postel pro návštěvy. Často si je pořizují i mladé páry do podnájmů nebo jiného společného bydlení na začátku samostatného života.

Důležitá je maximální jednoduchost při manipulaci s polohovacím mechanismem. Zpravidla by jej měl bez problémů zvládnout jeden člověk. Nejčastěji se v praxi používají dva principy. Spodní část může být výsuvná, případně se využívá sklápění opěradla.

Ložná plocha i velikost úložného prostoru jsou přirozeně limitovány už původní velikostí sedačky. Na to tak před jejím nákupem musíme brát ohled. Chceme-li na sedačce spát častěji a v pokoji máme místo, vhodné bude pořídit si rozměrnou rohovou sedačku, která poskytne prostoru víc.

 

Sedačky s úložným prostorem se snadno udržují

 A ještě jednu, možná pro někoho překvapivou, výhodu rozkládací sedací soupravy mají. Díly se u nich dají vzhledem k rozložení rozebrat tak, jak to u napevno zkonstruovaných sedaček běžně nejde. To pro vás znamená především fakt, že se dostanete i tam, kam za normálních okolností nemůžete a můžete sedačku snáze uklidit. Dokážete tak vyluxovat prach, napadané drobečky nebo zvířecí chlupy.

Samozřejmě je snadná údržba do značné míry záležitostí volby potahového materiálu. Tím asi nejužívanějším je látka. Moderní technologie dovolují v současné době již vyrábět potahy odolné a snadno čistitelné. Nemusíte se tak bát krátké životnosti ani v domácnosti, kterou obývají děti a domácí zvířata.

A samozřejmě se dá čalounění velmi snadno sladit i se zbytkem obývacího pokoje, protože si můžete vybrat z opravdu pestré škály různých barev a vzorů.

Zobrazit více
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací