Pohovky

Pohovky patří k praktickému sedacímu nábytku, který lze využít ve všech typech místností včetně obývacího pokoje, dětského pokoje, pokoje pro hosty, kuchyně, vstupní haly či pracovny. Jelikož jsou menší než klasické sedací soupravy, jsou nesmírně flexibilní z hlediska umístění i využití. Číst dál
Dostupnost
Vyberte prodejny Vyberte prodejny
Cena
Zobrazit 159 produktů podle Máme pro vás 159 produktů
1 3 ... 5

Jak si vybírat rozkládací pohovky

Pohovky jsou obyčejně jednoduchou dvoumístnou či třímístnou sedačkou. Často sem lze zařadit i lenošky či válendy, které nabízejí zádovou opěrku či velké zádové polštáře. Při jejich výběru se vždy zamyslete nad tím, k jakému účelu mají sloužit. Plánujete pohovku využít jako doplňkové sezení, oddechové, relaxační lehátko nebo jako plnohodnotnou menší sedačku? Dvoumístné pohovky můžete dokonce umístit do zimní zahrady nebo jim přisoudit roli netradiční jídelní "lavice", která dotvoří sezení kolem rodinného stolu.
Vyřeší problém s příležitostným spaním pro hosty, protože se dají rozložit do praktického lůžka. Nejčastěji využívají výsuvný nebo sklápěcí mechanismus. V případě druhého způsobu šířka sedáku odpovídá šířce lehací plochy a vyhoví dvěma dospělým osobám, například v pokoji pro hosty. Pohovky, které se příčně vysouvají z úložného prostoru, jsou ideální i pro lidi, kteří dočasně využívají sedačku i na spánek. Rozkládací pohovky přes den nezaberou mnoho místa a v noci poskytnou potřebné pohodlí na spánek.
 

Pohovky s úložným prostorem

S nedostatkem úložných kapacit v domácnosti si pro změnu vědí rady pohovky s úložným prostorem. Některé modely dokonce nabízejí obě funkce, takže výtečně zvládnou roli hlavní sedací soupravy i doplňkového lůžka v malém bytě. Pohovky vám mohou být užitečné i když často měníte design i celkové uspořádání pokoje. Jsou totiž lehčí než klasické sedací soupravy, a tudíž je snadno přemístíte. Pohovky s vysokými nožičkami v prostoru působí nenuceně a vzdušně a snadno se o nimi udržuje pořádek.
 

Dvoumístné pohovky

Tyto modely najdou uplatnění i v dětských nebo studentských pokojích. Mnohdy pomohou i tam, kde potřebujete zajistit pohodlné, levné a zároveň stylové sezení. Dostupné jsou v různých nápaditých barevných úpravách, takže místnosti kromě praktické stránky poskytnou i jistou dávku hravosti. Mohou být nenápadným kouskem v rohu pokoje nebo sebevědomým dominantním modelem. Ve větším obýváku můžete dokonce využít kombinaci dvou stejných či odlišných dvoumístných pohovek, které budou umístěny do tvaru písmene L nebo naproti sobě. Společenské sezení ve vašem bytě či domě tak získá vcelku nevšední vzhled. Samostatnou skupinu tvoří tzv. mega pohovky, které jsou typické větší hloubkou sezení - díky tomu mohou poskytnout prostor pro příležitostné přespání i bez funkce rozkladu, postačí jen odložit polštáře.
 

Trojmístné pohovky

O něco větší třímístné pohovky výtečně poslouží menší domácnosti a vytvoří prostor pro celou rodinu. Jejich cena se pohybuje v rozmezí dvoumístných pohovek a rohových sedacích souprav. Podobně jako menší dvoumístné modely, třímístné pohovky jsou dostupné v nesčetných barevných provedeních a stylech. Snadno je doplníte i dalšími sedacími prvky, například sladěnými či kontrastními křesílky nebo taburety. Pro dosažení ještě zajímavějšího efektu lze zkombinovat i trojmístnou a dvoumístnou pohovku.

Materiál konstrukce

Při výběru pohovky se zajímejte o konstrukci; v případě rozkládacích modelů to platí dvojnásob. K pevnějším materiálům patří tvrdé dřevo, například buk, k méně odolným, které se snadněji opotřebují, například měkčí borovice, dřevotříska nebo plast. Na druhé straně vám však lehčí materiály usnadní práci při přemísťování nábytku. Na materiálové složení si třeba dát obzvlášť pozor i při nákupu rozkládací pohovky, na kterou se neustálým skládáním vyvíjí větší zátěž.
 

Design pohovky

Neméně důležitý je i samotný design sedacího prvku. Vyberte si kousek, který odráží váš životní styl a odpovídá vašemu vkusu. V nabídce najdete elegantní pohovky vyrobené z materiálů, jako jsou přírodní kůže či umělá eko kůže, ale také z praktických a příjemných textilních potahů, jako je odolné mikrovlákno. Pokud mají plnit roli hlavního sedacího prvku v obývacím pokoji, který bude umístěn v prostoru, hledejte modely s celočalouněným zády. V nabídce naleznete retro i vintage pohovky, kousky v elegantním i útulném skandinávském stylu, modely s rustikálním nádechem i ultramoderní či minimalistické pohovky, které se hodí téměř do každého interiéru.