Domů / Nábytek / Stoly a stolky / Konferenční stolky

Konferenční stolky

OBÝVACÍ PROGRAMY

Doba celistvých, nepraktických obývacích stěn je naštěstí již za námi. Moderní obývací pokoje sází důraz na jednoduchost a flexibilitu, díky čemu si může každý zákazník uspořádat jednotlivé elementy dle svého uvážení. U nás můžete vybírat z široké palety stylů, vzorů a materiálů.
Všechny programy
Zobrazit 266 produktů podle Máme pro vás 266 produktů
1 3 ... 8

Role konferenčního stolku v obývacím pokoj

Konferenční stolek vizuálně doplňuje pohovku či sedací soupravu, a nabízí úložný prostor pro občerstvení, dekorace a mnoho dalšího. Konferenční stolek čistí vizuální osy v obývacím pokoji a harmonicky ladí s designem místnosti. Máte pravidelné návštěvy? V takovém případě oceníte výškově nastavitelný konferenční stolek. Trávíte hodně času na své pohovce a máte rádi všechny věci na dosah ruky? Poté se rozhodněte pro konferenční stolek s úložným prostorem. Jsou k dispozici v sofistikovaných bednách nebo jako klasické konferenční stolky se zásuvkami nebo policemi. Ať už hledáte konferenční stolek v dekoru dub sonoma, nebo stolek čistě bílý, u nás ho najdete.

Takto poznáte dokonalý konferenční stolek

Každý model konferenčního stolku splňuje jiné požadavky. Přemýšlejte o tom, co by měl váš nový stůl splňovat:

Design: Vyberte si konferenční stolek, který harmonicky zapadá do konceptu vašeho obývacího pokoje. Jednoduché konferenční stolky se hodí k elegantním designům nebo minimalistickým interiérům.

Úložiště: Jste vášnivým čtenářem, hrajete deskové hry a máte rádi vše nablízku? Vyberte si konferenční stolek s úložným prostorem, který udržuje nejdůležitější věci po ruce a váš obývací pokoj tak zůstává vždy čistý. Pokud však stolek využíváte jen na odložení hrnku s kávou, postačí vám malý konferenční stolek, který nezabírá příliš mnoho prostoru. 

Mobilita: Máte rozkládací pohovku, na které vy nebo vaše časté návštěvy trávíte noc? Konferenční stolek s kolečky během chvilky vytvoří potřebný prostor pro rozloženou pohovku. 

Výška konferenčního stolku:  Obvyklá výška pro konferenční stolky je 45 - 50 cm. Pokud však u stolku trávíte více času a dopřejte si u něj dobré jídlo, určitě volte z nabídky polohovacích modelů, které nezatěžují vaše záda. 

Udržujte konferenční stolek správně

Nabízíme konferenční stolky vyrobeny z mnoha materiálů: sklo, plast, kov nebo dřevo, a každý má své vlastní potřeby co se péče týká.

Jak udržovat dřevěný konferenční stolek: Rozhodnete-li se pro dřevo, věnujte pozornost jeho povrchové úpravě. Neošetřené dřevo absorbuje kapalinu i ze vzduchu. Větší rozdíly ve vlhkosti způsobují deformaci materiálu - dřevo se zhoršuje, napětí v konstrukci se zvyšuje. Trvale vysoká vlhkost navíc podporuje růst plísní, zejména u neošetřeného dřeva. Aby byl váš dřevěný konferenční stolek stále krásný, udržujte vlhkost na konstantní úrovni (40 až 60 %). Další hrozbou pro váš dřevěný konferenční stolek je silné sluneční světlo, jehož UV paprsky bělí neošetřené a špatně upravené dřevo. Horké hrnce a pánve by nikdy neměly být kladeny na dřevo! Ubrusy, podložky a prostírání proto vždy požívejte na desku vašeho stolu. 

Správná péče o skleněné konferenční stolky: Skleněné stoly jsou odolné vůči vlhkosti, slunečnímu záření a teplu. Proto nevyžadují tak náročnou péči jako stoly dřevěné. Na druhou stranu jsou mnohem náchylnější k poškrábání. Před položením jakéhokoli předmětu na skleněnou desku ji zakryjte ubrusem či prostíráním. Na skleněný konferenční stolek nepatří neobvykle těžké předměty. Postačí, když konferenční stolek vyčistíte běžným čisticím prostředkem na sklo a hadříkem.

Tipy pro péči o lakované konferenční stolky:  Lakované konferenční stolky se snadno čistí, ale nepoužívejte chemické čisticí prostředky, zejména čisticí mýdlo: poškodí lakovaný povrch a zamlží lesk. Vlhký hadřík je proto ideální řešení. Pokud stolek umístíte na přímé sluneční záření očekávejte vyblednutí. Existují však speciální čisticí prostředky, které odstraní zbarvení a obnoví původní barvu. Také lakované konferenční stolky vydrží déle pokud použijete ubrus či prostírání.