Domů / Nábytek / Postele / Boxspring

Boxspring

Dostupnost
Cena
Barva
Antracitová
Béžová
Bílá
Černá
Červená
Hnědá
Khaki
Modrá
Oranžová
Šedá
Tyrkysová
Vínová
Zelená
Žlutá
Povrch postele
Úložný prostor
Délka
cm
cm
Šířka
cm
cm
Výška
cm
cm
Zobrazit 30 produktů podle Máme pro vás 30 produktů

Co je kontinentální postel

Postele typu boxspring jsou stále oblíbenější volbou. Jinak se jim také říká postele kontinentální. Proč jsou tolik populární? Na první pohled připomínají oblíbenou čalouněnou „klasiku“. Už na ten druhý ale objevíte několik podstatných odlišností, které kontinentálním postelím vysloužily velkou popularitu. Především jsou tato lůžka oproti běžným postelím zvýšená. Pohodlně se z nich vstává tak i těm, kteří mají potíže s pohybem. Odlišná od běžných lůžek je i konstrukce boxspring postele. Vysoká postel totiž na sobě nemá jen jedinou matraci, ale hned tři vrstvy. Díky tomu poskytují maximální komfort spaní a velmi dobrou ergonomii a podporu pro páteř.

 Konstrukce boxspring postele

 Spodní vrstva je pružinová. Díky tomu je maximálně pevná a velmi dobře roznáší tlak těla. To vede k prodloužení životnosti celé postele a navíc i k ke kvalitnějšímu odvětrávání vrstvy následující. Druhá vrstva, tzv. nosná, je opět tvořena pružinovou matrací v její nejmodernější obdobě tzv. taštičkového systému. Třetí, svrchní vrstva, je pak tvořena měkčí pěnovou matrací, které se říká topper.

Kontinentální postel sice vypadá jako klasická čalouněná postel a její čelo skutečně čalouněné je. Je v nich ale i druhý zásadní rozdíl: Nosná a vrchní vrstva k sobě nejsou pevně spojeny. Lze je tedy v budoucnu vyměnit. Díky tomu vám postel mnohem déle vydrží. U běžných čalouněných lůžek výměna možné není a matrace je ke konstrukci lůžka přidělaná napevno.

 Pohodlí i design

 S boxspring postelemi se často můžete setkat v těch nejluxusnějších hotelích, což dokládá, jak komfortním prostorem pro spaní jsou.

Často se vyrábějí na míru, ale i sériově produkovaná lůžka za sebou nechávají exkluzivní dojem. Vesměs se také jedná o postele manželské, kontinentální postel si proto nejčastěji koupíte v provedení standardního dvoulůžka o rozměrech 180 x 200 cm. Pro jednotlivce tak skýtají nanejvýš velkorysý prostor k odpočinku.

Tyto modely navíc nezklamou ani po designové stránce. Volbu potahu lze přizpůsobit vašemu vkusu. Díky tomu budou boxspring postele skvěle ladit s každou ložnicí. Klasickým typem potahu je látka, v současnosti je však velmi moderní také koženka.

Inspirujte se

Zútulněte terasu stromy, kterým se daří i v květináčích

Asi není nikdo, kdo by si v teplých měsících rád neposeděl na terase. V současnosti se tomuto prostoru věnuje hodně pozornosti. Stává se jakýmsi „obývákem na čerstvém vzduchu“, přičemž důraz je kladen nejen na pohodlné zařízení, ale i doplňky, které dotváří příjemnou at…

Očima designéra: Zařízení pokoje pro 3 děti

Zařídit dětský pokoj pro tři děti může být náročné, zvláště vezmeme-li v úvahu rozdílný věk, pohlaví a zájmy dětí. Je třeba začít od nezbytných prvků, bez kterých se dětský pokoj neobejde, další jsou jakousi nástavbou, která závisí hlavně na velikosti prostoru.

Co všechno byste měli vědět, pokud vybíráte taštičkovou matraci?

Taštičková matrace je skvělou volbou pro většinu spáčů. Je dokonale prodyšná, proto se v ní netvoří plísně a vy si tak užíváte spánek v maximálně hygienickém lůžku. Další podrobnosti o taštičkových matracích se dočtete v následujících řádcích.

Filtry

Antracitová
Béžová
Bílá
Černá
Červená
Hnědá
Khaki
Modrá
Oranžová
Šedá
Tyrkysová
Vínová
Zelená
Žlutá
cm
cm
cm
cm
cm
cm