Rozkládací sedací soupravy

Chybí vám v bytě pokoj pro hosty? Rozkládací sedací soupravy jsou vynikajícím řešením, jak si poradit s tímto problémem. Díky jednoduchému mechanismu se sedačka rázem změní na lůžko, zatímco běžně vám bude sloužit jako komfortní odpočinková zóna. Pokud jde o design, nemusíte dělat žádné kompromisy. Rozkládací sedací soupravy kráčejí s trendy a představují stylové sezení, které zkrášlí každý interiér. Číst dál
Rozkládání do lůžka:
Dostupnost
Cena
Zobrazit 1337 produktů podle Máme pro vás 1337 produktů

Jak si vybrat rozkládací sedací soupravu


Sedací soupravy jsou důležitou součástí každého obývacího pokoje. Jsou místem, kde si můžeme odpočinout či strávit příjemný čas se známými. Ty rozkládací navíc umožňují efektivně využít prostor a během několika minut proměnit obývák na pokoj pro hosty s pohodlnou postelí. V Sconto si můžete vybrat z mnoha modelů. Není tedy problém najít takový, který by přesně odpovídal prostorovým možnostem místnosti i vašim představám o pěkném a pohodlném sezení.
 

Máte na výběr z několika variant


Rozkládací sedačky můžete koupit ve více variantách. Rohové sedací soupravy patří k těm nejpopulárnějším do menších i větších bytových dispozic. V malých totiž umožňují efektivně využít rohy místností, v těch velkých zase dokáží opticky rozdělit prostor na různé zóny. Kromě toho nabízejí rohové sedačky dostatek místa k sezení, případně i natažení si nohou a polehávání po náročném dni. Rozkládací sedací soupravou do U potěšíte i vaše hosty.  Mohou u vás strávit nejen příjemné odpoledne, ale i celou noc. Sedací soupravy, které tvoří pohovka a křesla, jsou další z nabízených alternativ. Tyto jsou vítány zejména z důvodu snadné manipulace a možnosti kombinovat a přesouvat jednotlivé kusy podle aktuální potřeby. Křeslo, které běžně není nutné, může kromě svého hlavního účelu sloužit například jako sezení k psacímu či kosmetickému stolku.
 
Co se týče čalounění, dlouhodobě oblíbená je plochá tkanina, k dispozici jsou však i další textilie. Pořídit si můžete i kožené sedací soupravy. Současné materiály se vyznačují vysokou odolností vůči poškození, snadnou údržbou a dlouhou životností.
 
Na základě mechanismu rozkládání rozlišujeme modely sedaček:
 
  • se sklopnými zády,
  • s vysouvacím rozkládáním.
 
Oba způsoby rozkládání jsou rychlé a jednoduché. Při rozkládání sklápěním třeba počítat s tím, že sedačku třeba před sklopením posunout do prostoru, aby za ní vzniklo místo na rozložení. Vysouvací rozložení rozšiřuje sedačku v její přední části a často je využíváno nejen tehdy, když je třeba lůžko pro hosta, ale i tehdy, když si chceme dopřát odpočinek vleže například před televizí.
 
Různé modely sedacích souprav v rozloženém stavu poskytují rozdílnou velikost lůžka. Při výběru tedy věnujte pozornost délce a šířce lehací plochy. Některé lůžka jsou velikostně vhodné pouze pro jednotlivce, na jiných se vyspí i dvě osoby. V nabídce máme také rozkládací pohovky pro každodení spaní, které se hodí především do menších domácností, kde není dostatek místa pro samostatnou ložnici.
 
Pro lepší představu o tom, jak sedačka vypadá v rozloženém stavu, všímejte si nákresy, které běžně najdete v obrázkové dokumentaci k tomuto druhu produktů.
 

Rozkládací sedací souprava s úložným prostorem

 
Mnohé z rozkládacích sedaček mají integrované i úložné řešení. Často jsou využívány pro lůžkoviny, jakož i na doplňkové polštářky či deky, které se používají jen příležitostně. Odkládací prostory bývají umístěny obvykle v otomanu, nebo pod hlavní sedací částí. Otevírají se buď vyklopením, nebo vysunutím.
 

Ideální nejen do obývacích pokojů

 
Díky širokému designovému a rozměrovému spektru rozkládací sedací soupravy najdou své uplatnění nejen v obývacích pokojích. Posloužit mohou také v dětských pokojích, kde za normálních okolností poskytnou dětem místo na denní odpočinek, nebo hru a v čase noclehu kamarádů jako postel. Podobně mohou být užitečné ve vaší domácí pracovně, ale například i na chatách, kde se ocitne z času na čas větší počet lidí, než je počet lůžek na spaní.
 
Většina modelů je určena k umístění ke stěně i do prostoru díky celočalouněnému potahu. Provedením odpovídají různým stylem bydlení a je tedy možné vybrat si model přesně odpovídající charakteru toho kterého místa.
 

Už nemusíte řešit, kde necháte přespat své hosty

 
V nabídce Sconto jsou k dispozici levnější, ale spolehlivé modely, ideální pro ty, kteří nechtějí do sedačky investovat více, než je nezbytné, ale i luxusní sedací soupravy pro náročné. Pokud jste tedy rozhodnutí pro koupi nové sedačky a zároveň potřebujete příležitostné lůžko na přespání pro hosty, není proč váhat. Rozkládací sedací soupravy spojují příjemné s užitečným a trendové s praktickým. Stanou se nejen ozdobou vašeho interiéru, ale i multifunkčním prvkem, který si určitě zamilujete.

Inspirujte se

Letošní trendy pro terasu nejsou jen o nábytku a venkovním sezení

Vždy, když se přiblíží letní sezóna, začne se řešit údržba nábytku na terase, případně nákup nového. Co kdybyste se letos podívali na celkový vzhled vaší terasy? Letošní trendy říkají, že terasy budou hlavně o spojení s přírodou, propojování interiéru a exteriéru, ekolo…

Typy postelí: z jakých máte na výběr?

Dobrá pohodlná postel je k nezaplacení. Každý den v ní strávíme alespoň šest až osm hodin, což není zanedbatelný čas. Kvalitní spánek totiž člověku dává energii do nového dne, schopnost soustředit se a zvládat každodenní nápor stresu. Postel musí odpovídat uživateli i p…

Nástěnné a stojanové věšáky – šikovní pomocníci do každého bytu

Dnes se blíže podíváme na užitečné, ale často opomíjené pomocníky v domácnosti – nástěnné a stojanové věšáky. Jsou vítané na více místech v domácnosti, nejen v předsíni. Přestože si je nikdo nekupuje na ozdobu, mohou být i skvělým dekorativním prvkem, který zdůrazní oso…

Filtry

Rozkládání do lůžka:
Antracitová
Béžová
Bílá
Černá
Červená
Fialová
Hnědá
Modrá
Oranžová
Přírodní
Růžová
Šedá
Tyrkysová
Vínová
Zelená
Žlutá
cm
cm
cm
cm
cm
cm