Sedací soupravy s křeslem

Sedací soupravy s křeslem jsou oblíbeným druhem sedacího nábytku. Jedno, dvě či tři křesla spolu s pohovkou vytvoří sedací sestavu, která se stane ozdobou každého obývacího pokoje. Taková sestava poslouží nejen k sezení, čtení, sledování televize a odpočinek, ale i na konzumaci jídel, a stane se centrem rodinného i společenského života. Proto by její koupě měla být investicí, jejíž třeba věnovat náležitou pozornost. Číst dál
Filtry
Dostupnost
Vyberte prodejny Vyberte prodejny
Cena

Jak vybrat sedací soupravy s křeslem

Sedací soupravy s křeslem jsou žádanou sestavou sedacího nábytku, která by neměla chybět v žádném moderním a prostorném obývacím pokoji. Rovněž jsou praktickým řešením pro ty, kteří mají velkou rodinu, často mají návštěvy nebo upřednostňují již sladěné prvky a sestavy, které jim ušetří čas při zařizování interiéru a hledání samostatných křesel, které by se k jejich pohovce dokonale hodili.
 
Taková sedací souprava může poskytovat kromě klasické funkce sezení i možnost rozložení do lůžka, úložný prostor pro odložení lůžkovin a sezónních věcí, polohovatelné části, jako například opěrku hlavy nebo polohovatelné opěrky rukou, manuálně či elektricky nastavitelnou hloubku sedu a podobně. Sedací sestavy s křesly nabízejí různé styly i barvy, takže váš prostor pro odpočinek bude vypadat přesně podle vašich představ. V nabídce Sconta naleznete sedací soupravy různých stylů od skandinávského přes klasický či minimalistický až po moderní soupravy.
 

Pro pohodlné čtení i sledování televize

Sedací soupravy bývají doplněny jedním, dvěma nebo více křesly. Křeslo přitom kdysi nebylo běžnou součástí domácností, vlastnit ho bylo dokonce společenským statusem - sedávali na něm šlechtici a panovníci. Dnes je pojem křeslo velmi široký a běžně označuje místo k sezení pro jednoho člověka s opěrkou zad a područkami. Součástí sedacích souprav bývají nejčastěji tyto typy křesel:
  • klasické křeslo pro čtení s područkami - poskytuje dostatek místa pro celé tělo, má pohodlný posed, měkké čalounění a širokou opěrku zad ,
  • křeslo z ohýbaného dřeva - i když původně vzniklo v 18. století, dnes zažívá svou renesanci, jeho pevná konstrukce je přizpůsobena tvaru těla ,
  • ušák - hluboké pohodlné křeslo se zvýšenou opěrkou hlavy může zároveň sloužit i jako solitér v jiné části obývacího pokoje ,
  • recliner - pohodlnému relaxačnímu křeslu na sledování televize se dá sklopit opěradlo směrem dozadu a polohovat, případně prodloužit opěrka nohou.

Materiál výplně

Aby se vám na sedací soupravě pohodlně sedělo, zajímejte se při koupi i o materiál výplně sedáku. Molitanová výplň, občas kombinovaná i s pružinami, poskytuje poměrně kvalitní sezení za nízkou cenu, počítejte však s nižší životností. Výplň nejlepších sedaček se skládá z více druhů pěn. Pokud si potrpíte na extra dlouhou životnost, zaměřte se na sedací soupravy s PUR pěnou nebo HR PUR pěnou, která má oproti klasické vyšší tuhost i delší životnost. Její zlepšené vlastnosti se však promítnou i do vyšší ceny.
 
Konstrukce sedací soupravy
Kostra sedačky se nejčastěji vyrábí z masivu, dřevotřísky, kovu i plastu. Nosnou část mohou tvořit dřevěné lamely, látkové nosní pásy nebo tzv. vlnovec - vlnitá, vodorovně uložena pružina do sedáků sedacích souprav. V kombinaci vlnovec + PUR pěna očekávejte měkkou sedačku, do které se pohodlně zaboříte. Pokud upřednostňujete středně měkké sezení, vlnovec by měl být zkombinován s HR PUR pěnou. Ještě tvrdší sezení poskytuje kombinace vlnovcové pružiny s bonell pružinou (talířová pružina).
 
Pokud jste se ještě nerozhodli, zda je sedací souprava s křeslem to, co právě hledáte, doporučujeme prohlédnout si kompletní nabídku sedacích souprav a pohovek Sconta, která zahrnuje všechny druhy sedaček a pohovek.