Domů / Svítidla

Svítidla

Vliv osvětlení na přívětivou atmosféru bytu je zásadní. Volba vhodných svítidel je velmi důležitá pro dobrý pocit z bydlení.
  Číst dál
Dostupnost
Cena
Zobrazit 797 produktů podle Máme pro vás 797 produktů

Osvětlení do každé místnosti

U nás najdete kompletní spektrum bytových svítidel. Stropní svítidla, závěsná svítidla i nástěnná svítidla pro celkové osvětlení místností, stojací lampy k vytvoření pravé domácí atmosféry i stolní lampy a lampičky na pracovní stůl a noční stolek. V nákupním seznamu by neměla chybět ani speciální svítidla do koupelen a kuchyní.
V nabídce najdete své favority v moderním i retro stylu, mezi klasickými i vintage svítidly. Lampy v těchto a mnoha dalších stylech rozzáří byty i kanceláře všech myslitelných pojetí. Všechna svítidla jsou vybavena úspornými zdroji integrovanými nebo výměnnými (s různými typy patic).

Jaká svítidla vybrat a jak je v bytě kombinovat

Lidský mozek je stále napůl v pravěku. Proto na něj příjemným a zklidňujícím dojmem působí světelné zdroje připomínající plamen ohně, louče nebo svíčky. Nechcete-li si do bytu vnést atmosféru nádražních čekáren, volte světelné zdroje s barevnou teplotou do 3000 kelvinů.

Není to jen otázka vkusu. Světlo s vysokým podílem modré složky odpovídá světlu dennímu, a na mozek má aktivizující účinek. Chladné světlo s teplotou nad 4500 K vyzařované žárovkou (nebo displejem) může komplikovat usínání a zhoršovat kvalitu spánku. Naopak, stolní lampa s barevně studeným zdrojem může přimět k mimořádným pracovním výkonům. 
Větší počet slabších zdrojů ve stojacích a stolních lampách vytvoří útulný prostor snáz než silné stropní svítidlo. Jeho chvíle nastává při úklidu nebo rodinných a společenských akcích.

Inspirujte se

Zútulněte terasu stromy, kterým se daří i v květináčích

Asi není nikdo, kdo by si v teplých měsících rád neposeděl na terase. V současnosti se tomuto prostoru věnuje hodně pozornosti. Stává se jakýmsi „obývákem na čerstvém vzduchu“, přičemž důraz je kladen nejen na pohodlné zařízení, ale i doplňky, které dotváří příjemnou at…

Očima designéra: Zařízení pokoje pro 3 děti

Zařídit dětský pokoj pro tři děti může být náročné, zvláště vezmeme-li v úvahu rozdílný věk, pohlaví a zájmy dětí. Je třeba začít od nezbytných prvků, bez kterých se dětský pokoj neobejde, další jsou jakousi nástavbou, která závisí hlavně na velikosti prostoru.

Co všechno byste měli vědět, pokud vybíráte taštičkovou matraci?

Taštičková matrace je skvělou volbou pro většinu spáčů. Je dokonale prodyšná, proto se v ní netvoří plísně a vy si tak užíváte spánek v maximálně hygienickém lůžku. Další podrobnosti o taštičkových matracích se dočtete v následujících řádcích.

Filtry