Domů / Svítidla

Svítidla

Vliv osvětlení na přívětivou atmosféru bytu je zásadní. Volba vhodných svítidel je velmi důležitá pro dobrý pocit z bydlení.
  Číst dál
Dostupnost
Vyberte prodejny Vyberte prodejny
Cena
Zobrazit 664 produktů podle Máme pro vás 664 produktů
1 3 ... 19

Osvětlení do každé místnosti

U nás najdete kompletní spektrum bytových svítidel. Stropní svítidla, závěsná svítidla i nástěnná svítidla pro celkové osvětlení místností, stojací lampy k vytvoření pravé domácí atmosféry i stolní lampy a lampičky na pracovní stůl a noční stolek. V nákupním seznamu by neměla chybět ani speciální svítidla do koupelen a kuchyní.
V nabídce najdete své favority v moderním i retro stylu, mezi klasickými i vintage svítidly. Lampy v těchto a mnoha dalších stylech rozzáří byty i kanceláře všech myslitelných pojetí. Všechna svítidla jsou vybavena úspornými zdroji integrovanými nebo výměnnými (s různými typy patic).

Jaká svítidla vybrat a jak je v bytě kombinovat

Lidský mozek je stále napůl v pravěku. Proto na něj příjemným a zklidňujícím dojmem působí světelné zdroje připomínající plamen ohně, louče nebo svíčky. Nechcete-li si do bytu vnést atmosféru nádražních čekáren, volte světelné zdroje s barevnou teplotou do 3000 kelvinů.

Není to jen otázka vkusu. Světlo s vysokým podílem modré složky odpovídá světlu dennímu, a na mozek má aktivizující účinek. Chladné světlo s teplotou nad 4500 K vyzařované žárovkou (nebo displejem) může komplikovat usínání a zhoršovat kvalitu spánku. Naopak, stolní lampa s barevně studeným zdrojem může přimět k mimořádným pracovním výkonům. 
Větší počet slabších zdrojů ve stojacích a stolních lampách vytvoří útulný prostor snáz než silné stropní svítidlo. Jeho chvíle nastává při úklidu nebo rodinných a společenských akcích.