Pružinové matrace

Zobrazit 112 produktů podle Máme pro vás 112 produktů

VŠE O PRUŽINOVÝCH MATRACÍCH

Taštičkové a bonelové matrace jaký je mezi nimi rozdíl a pro koho jsou vhodné? 

 • Taštičkové i bonelové matrace mají pružinové jádro, jejich jádro je tedy tvořeno dráty stočenými do závitu. Pružinové jádro matrací zaručuje jejich dlouhou živostnost. 
 • Jak bonelové, tak i taštičkové matrace jsou velice vzdušné a jsou tedy ideální pro osoby, které se hodně potí. 
 • Jsou vhodnou volbou do vlhčích bytů, chat, a dalších prostorů, kde je vyšší riziko vzniku plísní. S klasickými bonelovými matracemi se setkáme již zřídka, nahrazuje je totiž vyspělejší typ taštičkových matrací. Přesto oba typy nacházejí své využití. 
 • Tento typ matrací je vhodné uložit na laťkové rošty nebo pevnou desku. Pružinové matrace není vhodné ohýbat a není proto možné je využít s polohovacími rošty. 
 

Bonelové matrace -  Vzdušná a odolná klasika 

 • Bonelové matrace mají jádro s navzájem propojenými drátěnými pružinami, většina jádra je tvořena vzduchem, tato konstrukce dává matraci vysokou pružnost, maximální vzdušnost a dlouhou životnost. Navíc bonelové matrace patří k cenově dobře dostupným.
 • Oproti taštičkovým matracím spojené bonelové pružiny nabízejí nižší bodovou elasticitu, to znamená, že pružiny nereagují na váhu samostatně, a matrace tak nabízí menší schopnost anatomickému přizpůsobení se tělu. Proto jsou tyto matrace vhodné spíše na krátkodobé přespávání
 • Díky svým výhodám jsou však bonelové matrace první volnou do chatek a chalup, zkrátka do ložnic, které se nevyužívají celoročně, a kde se tudíž může vyskytovat vyšší vlhkost. 


Taštičkové matrace - Výborné přizpůsobení a vzdušnost pro každodenní spánek

 • Tento novodobý typ pružinových matrací má jádro tvořené pružinami umístěnými v samostatných sáčcích. Pružiny spolu nejsou spojené a samostatně reagují na tlak.
 • Taštičkové matrace mají vysokou bodovou elasticitu, výborně přizpůsobují tvaru lidského těla, jsou tiché a zároveň jsou stejně jako svůj bonelový předchůdce vysoce vzdušné, hygienické a vysoce nosné
 • Míra bodové elasticity je ovlivněná počtem pružin, čím více pružin, tím se matrace přizpůsobuje lépe.
 • Jádro z pružin je odolné a vysoce nosné.
 • Komfort spánku také zvyšují pěnové desky, které chrání pružinové jádro. Často jsou desky vytvořené ze studené nebo paměťové pěny a přidávají tak taštičkovým matracím benefity pěnových matrací. Zejména vysoký komfort. 
 • Díky bodová elasticitě, vzdušnosti, odolnosti a skvělé přizpůsobivosti jsou taštičkové matrace vhodné pro každodenní spánekZejména je ocení jedinci, kteří se hodně potí a lidé ve vyšší váhové kategorii. 
 • Pokud chcete investovat peníze do kvalitní matrace, která vám vydrží toky, zvolte taštičkovou matraci. 

 

Inspirujte se

Očima designéra: Nadčasová bílošedá kuchyně

Kombinace bílé a šedé patří mezi nejoblíbenější v interiéru. A není divu. Tyto barvy se navzájem pěkně doplňují, snadno se ladí s jinými odstíny a hravě zapadnou do různých stylů bydlení. Bílošedá kuchyně je nadčasová, snadno přizpůsobitelná aktuálním trendům prostředni…

Znáte nejnovější trendy v interiérovém osvětlení?

Svítidla v interiéru jsou nejen funkčním prvkem, ale svými tvary, velikostí a barvou se podílejí také na celkovém vzhledu místnosti a pomáhají vytvořit celkovou atmosféru. Které trendy v rámci osvětlení by neměly ujít vaší pozornosti?

Jak si vybrat matraci: co všechno vzít v úvahu?

Výběr matrace je jeden z důležitých kroků pro vaše zdraví. Kvalitní matrace se přizpůsobí vašemu tělu, díky čemuž brání nevhodným polohám během spaní a odbřemeňuje páteř a svalové partie od zbytečné zátěže. Víte, jak si vybrat matraci a co všechno byste při její koupi m…

Filtry

Dělení matrací:
cm
cm