Dětské matrace

HLAVNÍ KRITÉRIA PRO VÝBĚR DĚTSKÉ MATRACE

V období dětství a zejména v předškolním věku strávíme v postýlkách přibližně třetinu svého času, miminka proleží dokonce skoro celý den, kvalita matrace má proto na dětský vývoj zásadní vliv. Přinášíme vám proto hlavní kritéria, na které byste při výběru matrace pro nejmenší neměli zapomenout.

Hygieničnost a zdravotní nezávadnost 

  • Pro hygieničnost je důležitá možnost praní potahu. Všechny potahy našich dětských matrací jsou snímatelné a pratelné. Některé z nich je možné i vyvářet. 
  • Vybírejte jádra se studenou nebo hybridní pěnou či pružinami, která zajistí optimální proudění vzduchu, rychlé schnutí, a tím i nehostinné prostředí pro plísně a bakterie.
  • Monobloky (jádra z jedné vrstvy) vyráběné bez lepidel budou vždy šetrnější než vícevrstvé lepené matrace.

 Rozměr matrace 

  • Aby matrace poskytovala dostatečný prostor, měla by být alespoň o 20 cm delší než je výška vašeho dítěte
  • Kojenecké matrace vyrábíme v rozměrech 60x120 cm a 70x140 cm tyto rozměry padnou do postýlek standardních rozměrů. Nezapomeňte si však postýlku a matraci dobře přeměřit, aby matrace do rámu hezky pasovala.
  • Pro předškoláky můžete zvolit matraci o rozměru 70x160 cm nebo nebo vybírat z klasických jednolůžkových rozměrů 90x200 a 80x200 cmDěti školního věku již běžné využívají matrace stejných rozměrů jako dospělí, doporučujeme však vybírat matrace bez anatomických ložných zón, které jsou vhodné až pro osoby nad 150 cm. 
  • Alternativou je rostoucí matrace, například matrace BAMBI, kterou můžete složit do délky 140, 170 a 200 cm.

  Optimální tvrdost

  • Ačkoliv jako dospělí máme ohledně tvrdosti různé preference, pro děti jsou nejvhodnější středně tvrdé matrace, které dítě netlačí, ani se v nich dítě neboří příliš hluboko a nebrání tak jeho zdravému vývoji. 

 

Inspirujte se

Zútulněte terasu stromy, kterým se daří i v květináčích

Asi není nikdo, kdo by si v teplých měsících rád neposeděl na terase. V současnosti se tomuto prostoru věnuje hodně pozornosti. Stává se jakýmsi „obývákem na čerstvém vzduchu“, přičemž důraz je kladen nejen na pohodlné zařízení, ale i doplňky, které dotváří příjemnou at…

Očima designéra: Zařízení pokoje pro 3 děti

Zařídit dětský pokoj pro tři děti může být náročné, zvláště vezmeme-li v úvahu rozdílný věk, pohlaví a zájmy dětí. Je třeba začít od nezbytných prvků, bez kterých se dětský pokoj neobejde, další jsou jakousi nástavbou, která závisí hlavně na velikosti prostoru.

Co všechno byste měli vědět, pokud vybíráte taštičkovou matraci?

Taštičková matrace je skvělou volbou pro většinu spáčů. Je dokonale prodyšná, proto se v ní netvoří plísně a vy si tak užíváte spánek v maximálně hygienickém lůžku. Další podrobnosti o taštičkových matracích se dočtete v následujících řádcích.