Matrace 160x200

Zobrazit 71 produktů podle Máme pro vás 71 produktů

VŠE O ROZMĚRU 160X200 CM

  • Matrace 160x200 už svým rozměrem na rozdíl od menšího sourozence s šířkou 140 cm opravu připomíná spíše dvoulůžko než jednolůžko. Pokud vybíráte matraci pro dvě osoby, je rozměr 160x200 jistě tou správnou volbou. Neposkytuje sice tolik prostoru jako rozměr 180x200, jedná se ale o standardní dvoulůžko, které většině párům pro pohodlný spánek postačí. 
  • Rozměr 160x200 je určený do manželských postelí s rozměrem ložné plochy 160x200 cm. Krom šířky a délky je potřeba zvážit i výšku matrace a hloubku zapuštění v rámu postele. Matrace by měla být v posteli zapuštěná přibližně do čtvrtiny své výšky. Pokud by byla matrace k zapuštění moc vysoká, mohla by z rámu vypadávat, pokud naopak, mohla by se v rámu utopit. Pokud si tedy vyberete matrace s výškou 20 cm, měla by hloubka zapuštění matrace být přibližně 5 cm.
  • Výhodou menšího rozměru je samozřejmě také možnost ušetřit potřebné centimetry v menších ložnicích. Mnohdy rozhodují, o tom, zda se lůžko do pokoje vejde nebo zda bude možné kolem něj pohodlně projít. 
  • Další výhodou je také příznivější cena, která se odvíjí od menšího množství použitého materiálu. A vy tak budete moci ušetřené peníze využít například na nákup nočního stolku nebo dalšího vybavení ložnice. 

Inspirujte se

Zútulněte terasu stromy, kterým se daří i v květináčích

Asi není nikdo, kdo by si v teplých měsících rád neposeděl na terase. V současnosti se tomuto prostoru věnuje hodně pozornosti. Stává se jakýmsi „obývákem na čerstvém vzduchu“, přičemž důraz je kladen nejen na pohodlné zařízení, ale i doplňky, které dotváří příjemnou at…

Očima designéra: Zařízení pokoje pro 3 děti

Zařídit dětský pokoj pro tři děti může být náročné, zvláště vezmeme-li v úvahu rozdílný věk, pohlaví a zájmy dětí. Je třeba začít od nezbytných prvků, bez kterých se dětský pokoj neobejde, další jsou jakousi nástavbou, která závisí hlavně na velikosti prostoru.

Co všechno byste měli vědět, pokud vybíráte taštičkovou matraci?

Taštičková matrace je skvělou volbou pro většinu spáčů. Je dokonale prodyšná, proto se v ní netvoří plísně a vy si tak užíváte spánek v maximálně hygienickém lůžku. Další podrobnosti o taštičkových matracích se dočtete v následujících řádcích.