Náš sortiment
Kategorie
Filtrace

Matrace 160x200

Produktů: 2
Kategorie
 • Matrace dle rozměrůsec-cz-buttonArrow
 • Matrace dle typusec-cz-buttonArrow
 • Levné matracesec-cz-buttonArrow
 • Výprodej matracisec-cz-buttonArrow
Filtrace
Cena
ZpětCena
7199 Kč
7199 Kč
Akce / výprodej
ZpětAkce / výprodej
 • Výprodej
 • Akce
Výška matrace
ZpětVýška matrace
19
19
Maximální nosnost
ZpětMaximální nosnost
135 kg
135 kg
Řazení
ZpětŘazení
 • Obnovit vše
 Matrace SATURN SUPER+
SCONTO Club
7 199
Běžná cena
9 899
Ušetříte
2 700
Více variant
 • Rozdílná tvrdost ložných ploch
 • Vysoký komfort a nosnost
 • Dobré ortopedické vlastnosti

Dopřejte si prostor s matracemi 160x200 cm

Opravdu luxusní spánek pro jednoho nebo standardní dvoulůžko, kde se pohodlně vyspí dvě osoby, to jsou postele o šířce 160x200 cm. Velikostí téměř odpovídají běžnému dvoulůžku. Se správně vybranou matrací tak ani ve dvou prakticky nepocítíte rozdíl. Současně ale můžete ušetřit cenné centimetry tam, kam se klasická postel nevejde. Velmi blízko mají tyto matrace k těm manželským.

Pořizují si je často ti, kteří se svým protějškem sdílí lože pouze příležitostně. V takovém případě by nemělo samozřejmě smysl, aby každý z páru měl matraci vlastní. Pro občasné vyspání v páru poslouží a jinak se jedná o velkorysé spaní pro jednotlivce.

Je totiž samozřejmě na místě volit matraci každému z páru na míru. Vzhledem k rozdílným tělesným dispozicím lze očekávat, že dvojice se na úplně stejné matraci neshodne. Co vyhovuje jednomu, není tím správným řešením pro druhého.

Jedna matrace nebo raději dvě?

Obecně se proto doporučuje na dvoulůžko pořídit pro pravidelné spaní dvou osob dvě samostatné matrace „jednolůžkových“ rozměrů. Muž i žena mívají odlišné nároky na komfort. Muži upřednostňují matrace tužší, což je dáno i vyšší tělesnou hmotností. Ženám se naopak lépe spí v měkčí posteli.

Důležitá je ale i oblíbená poloha pro spánek. Pokud usínáte nejčastěji na břiše, sáhněte po tvrdší matraci. Kdo spí na zádech, měl by mít o něco měkčí matraci. Nejměkčí matrace se potom hodí pro všechny, kteří s oblibou usínají na boku.

Možná pro vás bude poněkud nezvyklé, že se do matrace doslova boříte. Tam, kde tělo vyvíjí do podložky větší tlak, to znamená v oblasti ramen a boků, je to v pořádku. Klíčem je udržet v rovině hlavně páteř. Jen tak nebudete ráno vstávat s bolestí zad a adekvátně si odpočinete.

Onoho efektu „zanoření se“ využívá navíc tzv. líná pěna dokonce zcela cíleně. Znesnadní vám tak neustálé otáčení se v posteli a doslova vás zafixuje v nejvhodnější poloze.