Matrace 160x200

Zobrazit 71 produktů podle Máme pro vás 71 produktů

VŠE O ROZMĚRU 160X200 CM

  • Matrace 160x200 už svým rozměrem na rozdíl od menšího sourozence s šířkou 140 cm opravu připomíná spíše dvoulůžko než jednolůžko. Pokud vybíráte matraci pro dvě osoby, je rozměr 160x200 jistě tou správnou volbou. Neposkytuje sice tolik prostoru jako rozměr 180x200, jedná se ale o standardní dvoulůžko, které většině párům pro pohodlný spánek postačí. 
  • Rozměr 160x200 je určený do manželských postelí s rozměrem ložné plochy 160x200 cm. Krom šířky a délky je potřeba zvážit i výšku matrace a hloubku zapuštění v rámu postele. Matrace by měla být v posteli zapuštěná přibližně do čtvrtiny své výšky. Pokud by byla matrace k zapuštění moc vysoká, mohla by z rámu vypadávat, pokud naopak, mohla by se v rámu utopit. Pokud si tedy vyberete matrace s výškou 20 cm, měla by hloubka zapuštění matrace být přibližně 5 cm.
  • Výhodou menšího rozměru je samozřejmě také možnost ušetřit potřebné centimetry v menších ložnicích. Mnohdy rozhodují, o tom, zda se lůžko do pokoje vejde nebo zda bude možné kolem něj pohodlně projít. 
  • Další výhodou je také příznivější cena, která se odvíjí od menšího množství použitého materiálu. A vy tak budete moci ušetřené peníze využít například na nákup nočního stolku nebo dalšího vybavení ložnice. 

Inspirujte se

Očima designéra: Nadčasová bílošedá kuchyně

Kombinace bílé a šedé patří mezi nejoblíbenější v interiéru. A není divu. Tyto barvy se navzájem pěkně doplňují, snadno se ladí s jinými odstíny a hravě zapadnou do různých stylů bydlení. Bílošedá kuchyně je nadčasová, snadno přizpůsobitelná aktuálním trendům prostředni…

Znáte nejnovější trendy v interiérovém osvětlení?

Svítidla v interiéru jsou nejen funkčním prvkem, ale svými tvary, velikostí a barvou se podílejí také na celkovém vzhledu místnosti a pomáhají vytvořit celkovou atmosféru. Které trendy v rámci osvětlení by neměly ujít vaší pozornosti?

Jak si vybrat matraci: co všechno vzít v úvahu?

Výběr matrace je jeden z důležitých kroků pro vaše zdraví. Kvalitní matrace se přizpůsobí vašemu tělu, díky čemuž brání nevhodným polohám během spaní a odbřemeňuje páteř a svalové partie od zbytečné zátěže. Víte, jak si vybrat matraci a co všechno byste při její koupi m…