Matrace 160x200

Zobrazit 57 produktů podle Máme pro vás 57 produktů
1

VŠE O ROZMĚRU 160X200 CM

  • Matrace 160x200 už svým rozměrem na rozdíl od menšího sourozence s šířkou 140 cm opravu připomíná spíše dvoulůžko než jednolůžko. Pokud vybíráte matraci pro dvě osoby, je rozměr 160x200 jistě tou správnou volbou. Neposkytuje sice tolik prostoru jako rozměr 180x200, jedná se ale o standardní dvoulůžko, které většině párům pro pohodlný spánek postačí. 
  • Rozměr 160x200 je určený do manželských postelí s rozměrem ložné plochy 160x200 cm. Krom šířky a délky je potřeba zvážit i výšku matrace a hloubku zapuštění v rámu postele. Matrace by měla být v posteli zapuštěná přibližně do čtvrtiny své výšky. Pokud by byla matrace k zapuštění moc vysoká, mohla by z rámu vypadávat, pokud naopak, mohla by se v rámu utopit. Pokud si tedy vyberete matrace s výškou 20 cm, měla by hloubka zapuštění matrace být přibližně 5 cm.
  • Výhodou menšího rozměru je samozřejmě také možnost ušetřit potřebné centimetry v menších ložnicích. Mnohdy rozhodují, o tom, zda se lůžko do pokoje vejde nebo zda bude možné kolem něj pohodlně projít. 
  • Další výhodou je také příznivější cena, která se odvíjí od menšího množství použitého materiálu. A vy tak budete moci ušetřené peníze využít například na nákup nočního stolku nebo dalšího vybavení ložnice.