Sedací soupravy do U

Je váš obývací pokoj dostatečně prostorný na to, aby se do něj vešla sedací souprava ve tvaru U? Pak neváhejte. Nemůžete si vybrat nic pohodlnějšího. Prostor a komfort, který umí nabídnout velká sedačka, ocení každý člen domácnosti i návštěva. Sedačka do U však láká nejen svou praktickou stránkou. Vybrat si můžete z mnoha trendových designů, které určitě dodají vašemu interiéru ten správný šmrnc. Číst dál
Filtry
Dostupnost
Vyberte prodejny Vyberte prodejny
Cena
Zobrazit 46 produktů podle Máme pro vás 46 produktů
1

Jak si vybrat sedací soupravu ve tvaru U

Do rodinného domu nebo většího bytu si můžete dopřát komfort sedací soupravy ve tvaru U. Na tomto typu sedačky oceníte, že poskytuje dostatek místa, aby ste se při sledování filmu mohli pohodlně posadit s celou rodinou. Oblíbená je i při oslavách a návštěvách přátel. Všichni budou komfortně usazení a přitom na sebe dobře uvidí během rozhovorů. Na co by jste měli myslet při výběru sedací soupravy do U jsme pro vás sepsali v našem SCONTO Magazínu.
 

Různé designové provedení sedaček do U

Ačkoli mají všechny sedačky tvar U, nejsou identické. Vybrat si můžete variantu s otomany po obou stranách nebo s otomanem na jedné straně a s klasickou opěrkou zad na protější straně. Tato bývá po celé délce strany, případně sahá jen do určité části. Otomany bývají rozdílné šířky a různým způsobem bývají řešeny i opěrky zad, hlavy a rukou. Často jsou polohovatelné, uživatel je tedy může přizpůsobit své postavě a aktuálním potřebám.
 
Vyšší opěrky zad dodávají sedačkám mohutnější a elegantní charakter, modely sedaček s nižšími, případně s polštářovými opěrkami obyčejně působí prostornější a místnosti dávají otevřenější, vzdušnější ráz. Tento efekt podporují i modely na vyšších nožičkách.
 
Velké sedačky ve tvaru U se vždy stávají dominantou místnosti a podle jejich provedení byste měli zařídit i zbytek pokoje. Zvolili jste si například výrazný potahový materiál? Hodit se k němu bude méně nábytku ve světlé barvě. Líbí se vám bílá, světle šedá nebo krémová v jednoduchém designu? Pak může být v místnosti tmavší nábytek a více výrazných doplňků. Sedací soupravy se dělají v široké škále barev, při výběru však myslete i na světelné podmínky bytu - do tmavších dispozic jsou vhodnější světlejší odstíny, v místnostech s dostatkem přirozeného světla se zajisté osvědčí i tmavé odstíny. 
 
Tak jako u sedacích souprav ve tvaru L, i u sedaček do U je třeba si všímat variantu provedení rohu. Ta může být levá nebo pravá. Některé modely jsou univerzální a je na libovůli uživatele, pro kterou variantu složení sedačky se rozhodne.
Moderní sedací soupravy jsou většinou čalouněné potahovou textilií s vysokou odolností vůči oděru, stále oblíbené a velmi ceněné jsou však i nadčasové a luxusně působící kožené sedací soupravy.
 

Návštěvy potěšíte hned dvakrát

Výběrem rozkládací sedací soupravy do U potěšíte vaše hosty. Mohou u vás strávit nejen příjemné odpoledne, ale i celou noc. Rozkládací sedací souprava do U se velmi snadno přemění na prostorné jednolůžko či dvojlůžko. Pokud chcete vědět, kolik místa sedačka nabízí na spaní, je třeba všímat si v parametrech produktů šířku a délku lehací plochy.
Kromě možnosti rozložení bývá vítaným doplňkem sedaček i úložný prostor. Ten dobře poslouží zejména pro lůžkoviny, případně jiné textilní doplňky, které chcete mít při používání sedačky po ruce.
 

Velká a praktická sedačka i do menších pokojů a otevřených dispozic

Pokud potřebujete velkou rohovou sedací soupravu, nicméně sedačka ve tvaru U dispozičně nevyhovuje, můžete zvážit i praktičtější model ve tvaru L. V případě, že si přejete vytvořit přirozený předěl v místnosti, například mezi jídelním koutem a obývacím pokojem, sedací souprava ve tvaru L může být pro vás ideální volbou. Oproti modelu do U má jen jednu lenošku na levé nebo pravé straně, a tak vám na jedné straně zůstane ještě dostatek místa například na odkládací stolek.
 

Komfort na nezaplacení

Pokud je váš interiér dostatečně prostorný na to, aby se vám do obývacího pokoje vešla sedací souprava do U, pak neváhejte. Nemůžete si vybrat nic pohodlnějšího. Prostor a komfort, který umí nabídnout velká sedačka, je k nezaplacení. Sedačka do tvaru U dává možnost všem členům domácnosti, aby si našly své oblíbené místo ke sledování televizního programu či jiný druh odpočinku. Rovněž se postaráte o dostatek místa i pro případné návštěvy. Sedací souprava do U představuje mírně vyšší investici, nebudete však litovat. Pokud však vezmete v úvahu fakt, že na sedací soupravě strávíte desítky hodin každý týden, jistě nám dáte za pravdu, že větší investice do tohoto nábytku se rozhodně vyplatí.