Domů / Textil / Textil do ložnice / Prostěradla

Prostěradla na postel

Spánek tvoří třetinu našeho života. Jeho kvalita významně ovlivňuje náladu a energii. Vybavení postele je proto zásadní. Prostěradlo plní ochrannou funkci pro matraci a zároveň pomáhá při spánku odvádět pot z těla. Vybíráte jej podle délky, šířky i výšky matrace tak, aby na ní perfektně sedělo a neshrnovalo se. K tomu pomáhá i výběr materiálu. Číst dál
Dostupnost
Cena
Typ prostěradla
Maximální výška matrace
Barva
Antracitová
Béžová
Bílá
Bordó
Černá
Červená
Fialová
Hnědá
Modrá
Oranžová
Přírodní
Růžová
Šedá
Vínová
Zelená
Žlutá
Zobrazit 118 produktů podle Máme pro vás 118 produktů

Jak vybrat prostěradla

Prostěradla byste měli vybírat i na základě vlastností, které od nich očekáváte. Chcete, aby vás prostěradlo chladilo nebo hřálo? Podle toho volíte materiál, ze kterého má být. Můžete jej povléct přímo na matraci nebo přes svrchní topper, který ji chrání.

Materiál ovlivňuje komfort spánku

Froté napínací prostěradlo z bavlny s příměsí polyesteru patří k nejoblíbenějším variantám. Je extra savé, hypoalergenní, odolné vůči bakteriím a plísním. Během spánku pomáhá froté materiál udržovat příjemnou teplotu. 

Jersey prostěradla z bavlny jsou příjemná, hladká a měkká. Vyrábí se z hustě tkaných přízí, které jim zaručují velkou odolnost a kvalitu. 

Nestárnoucí klasikou je bavlněné prostěradlo. Na dotek působí hladce a studeně. Nemá ale gumičku podél svého okraje, proto je jeho zastlání složitější. Ráno se vám často stane, že se místo na něm probudíte na matraci. 

Prostěradlo z mikroplyše z naší nabídky oceníte v zimních měsících, kdy se chcete v posteli pořádně zahřát. Je z antibakteriálního mikrovlákna vhodného pro alergiky. Je jemné, nadýchané a měkoučké. 

Vyberte správnou velikost, nezapomeňte na výšku matrace

Máme kvalitní prostěradla na jednolůžko i dvoulůžko. U prostěradel uvádíme kromě jejich šířky a délky i výšku. Tento údaj je pro vás zásadní, prostěradlo na vysokou matraci může mít výšku i 25 cm. Pokud rozměr nedodržíte, bude se prostěradlo shrnovat, nebo z něj nevzhledně vykukovat matrace. Co se týče výšky a šířky, mezi nejčastější rozměry pro jednolůžko patří prostěradlo 90x200 cm a 120x200 cm, u dvoulůžka 160x200 cm a 180x200 cm

Barevné varianty prostěradel

V našem sortimentu najdete různé barvy prostěradel. Bílé nebo černé prostěradlo se hodí k většině vzorů. Pokud ho ale chcete ještě lépe ladit s motivem povlečení, vybrat si můžete ze široké škály barevných prostěradel. Veselejší barvy vyberte i do dětských pokojíčků.

 

Inspirujte se

Zútulněte terasu stromy, kterým se daří i v květináčích

Asi není nikdo, kdo by si v teplých měsících rád neposeděl na terase. V současnosti se tomuto prostoru věnuje hodně pozornosti. Stává se jakýmsi „obývákem na čerstvém vzduchu“, přičemž důraz je kladen nejen na pohodlné zařízení, ale i doplňky, které dotváří příjemnou at…

Očima designéra: Zařízení pokoje pro 3 děti

Zařídit dětský pokoj pro tři děti může být náročné, zvláště vezmeme-li v úvahu rozdílný věk, pohlaví a zájmy dětí. Je třeba začít od nezbytných prvků, bez kterých se dětský pokoj neobejde, další jsou jakousi nástavbou, která závisí hlavně na velikosti prostoru.

Co všechno byste měli vědět, pokud vybíráte taštičkovou matraci?

Taštičková matrace je skvělou volbou pro většinu spáčů. Je dokonale prodyšná, proto se v ní netvoří plísně a vy si tak užíváte spánek v maximálně hygienickém lůžku. Další podrobnosti o taštičkových matracích se dočtete v následujících řádcích.

Filtry

Antracitová
Béžová
Bílá
Bordó
Černá
Červená
Fialová
Hnědá
Modrá
Oranžová
Přírodní
Růžová
Šedá
Vínová
Zelená
Žlutá