Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Must-have pro nejmenší: dětská postýlka a přebalovací pult

Must-have pro nejmenší: dětská postýlka a přebalovací pult

20. 06. 2021, SCONTO Nábytek
Čekáte přírůstek a chcete své ratolesti připravit útulný a zároveň funkční dětský pokojíček? K důležitým věcem, které jsou součástí výbavy domácností s novorozencem, určitě patří i dětská postýlka a přebalovací pult. Co byste o nich měli vědět?
Postýlky pro nejmenší musí být v první řadě bezpečné, dostatečně stabilní a pohodlné. Samozřejmostí všech modelů by měly být oblé hrany, které snižují riziko náhodného odření. Důležitá je i povrchová úprava postýlky. Nejčastější volbou je laminovaný dřevěný materiál, protože díky fólii se bude postýlka snáze udržovat.
 
Když jste se přesvědčili o bezpečnosti postýlky, je na řadě design. Současné typy jsou často navrženy v oblíbeném skandinávském či provensálském stylu, nábytek do dětského pokoje ale můžete pojmout i moderně a zvolit neutrální minimalistické kousky. Hodí se vám zejména pokud dětská postýlka funguje jako solitér v rámci jiného nábytkového zařízení.
Věděli jste, že...?
Kvalitní postýlka je nezbytná i proto, že nejmenší jsou velcí spáči. V prvním roce života mohou prospat až 70 procent dne. Spánek je pro ně v tomto období nezbytný, stimuluje totiž tvorbu růstových hormonů.

Postýlky, které rostou s děťátkem

Pokud nechcete lůžko svého miminka měnit hned po prvních měsících, je dobré zvolit dětské postýlky s nastavitelnou výškou ložné plochy. Tak budete moci dětský nábytek využívat mnohem déle. Takový model plně vyhoví i potřebám většího dítěte. Když váš mrňous povyroste a dokáže svépomocí vlézt do postýlky nebo z ní vylézt ven, oceníte i odnímatelné příčky. To umožní dítěti volný pohyb.
Náš tip
Jelikož ti nejmenší rádi testují své zoubky na všem okolo, je dobré ochránit rohy speciálními kryty proti okusování.

4 rady k postýlkám

  • Postýlku nikdy neumisťujte do těsné blízkosti okna nebo balkonu, kde by se miminko mohlo snadno ocitnout v průvanu nebo by ho mohlo oslepit sluneční světlo.
  • Bezprostředně nad postýlkou ​​by se neměly nacházet žádné závěsné police ani žádné předměty, které by se mohly náhodně uvolnit a spadnout na postýlku.
  • Chcete-li vytvořit nad postýlkou ​​miminka roztomilý baldachýn, kupujte si výhradně kvalitní a ověřené produkty. Nesčetné dekorace mohou být někdy více na škodu než k užitku.
  • Součástí postýlky větších dětí mohou být praktické doplňky, například závěsný textilní kapsář, kam vložíte hračky nebo praktické maličkosti jako kapesníky.

Aby přebalování šlo od ruky

Přebalovací pulty a komody jsou „vylepšovákem“  pro všechny maminky, které mají při péči o miminko rady vše po ruce, plenkami počínaje, kosmetikou konče. Díky četným a variabilním úložným prostorům si můžete uspořádat všechny novorozenecké potřeby dle vlastního uvážení. V rámci některých modelů si dokonce můžete dokoupit boční regály, které zvýší celkovou úložnou kapacitu.
Přebalovací komoda Innes v minimalistickém stylu a přebalovací komoda Parvati s rustikálním nádechem. Zdroj: Sconto
Výběr konkrétního typu postýlky nebo pultu závisí také na tom, zda budou umístěny přímo v dětském pokoji, nebo v ložnici u rodičovské postele, případně – pokud jde o přebalovací pult – v prostornější koupelně, což vám usnadní sušení a oblékání miminka po koupání. Postýlku pro nejmenší i přebalovací komodu si můžete zakoupit jako samostatný kousek nebo jako součást nábytkového programu, díky kterému budou všechny kousky v dětském pokoji pěkně sladěny.
Přebalovací pult a postýlka z nábytkového programu Parvati. Zdroj: Sconto

Čtěte také

Ukázat další články

Výbava každé kuchyně: Hrnce a pánve

Hrnce a pánve jsou základní nádobí do kuchyně, bez nichž si teplé jídlo v podstatě neuvaříme – nepočítáme-li tedy instantní polévky, které stačí zalít horkou vodou. …

Pro příjemný spánek: přikrývky, polštáře a matracové chrániče

Spánek je důležitý pro regeneraci těla a zdraví organismu. Na jeho kvalitu má vliv řada faktorů, včetně světla, tepla nebo samotného vybavení postele. Jak si vybrat …