Domů / Nábytek / Dětské postýlky

Dětské postýlky

DĚTSKÉ PROGRAMY

Hravé barvy, úložný prostor pro hračky a inspirativní studovna. Že taková kombinace neexistuje? Projděte si naší nabídku dětských programů a sestavte ten pravý pokoj pro vaše nejmilejší.
Všechny programy
Dostupnost
Vyberte prodejny Vyberte prodejny
Cena
Barva
Bílá
Přírodní
Délka
cm
cm
Šířka
cm
cm
Výška
cm
cm
Dekor
Zobrazit 15 produktů podle Máme pro vás 15 produktů

Základní zásada pro výběr dětské postele

Novorozené děti většinu svého života prospí. Správná postel je pro ně proto maximálně důležitá. Platí zde trochu jiné zásady než u výběru postele pro dospělé, kteří si mohou spíše volit to, co jim subjektivně vyhovuje nebo alespoň „stačí“. Dětská postel určité parametry splňovat jednoduše musí.

Začneme rozměry. Dětské postýlky bývají na trhu nejčastěji ve dvou variantách, a to 120 x 60 cm a 140 x 70 cm. Menší velikost se hodí pro miminka, větší postýlku může používat dítko až do přibližně předškolního věku.
 

Materiál a konstrukce postýlky

 Přestože rodiče jsou výběrem postýlky předem nadšení, neboť jim přijde roztomilá, rozhodně se nedejte okouzlit na prvním místě designem. Vzhled řešte až jako poslední.

Zásadní je především volba kvalitního materiálu. Konstrukce postele musí být dostatečně pevná a odolná. Pro dětské postýlky se proto nejčastěji používá masiv, a to zpravidla v provedení borovice či buk.

Mimořádně důležitý je taktéž bezpečnostní aspekt: Naprosto nepřípustné jsou u tohoto výrobku ostré hrany a další prvky, o které by se mohlo dítko zranit, například třísky. Rovněž veškeré použité barvy a nátěry musejí být zdravotně nezávadné, což dokládají příslušné certifikáty. To oceníte hlavně v době, kdy začne miminko zkoumat svět kolem sebe, což bude většinou dělat ochutnáváním.
 

Konstrukce dětské postýlky

 Postýlka může být buď pevná, to znamená, že dítě musíte ukládat přes boční hranu. Výhodnější jsou ty modely, kde se dá celá boční strana vysunout nebo alespoň vyndat 2 či 3 příčky. Díky tomu může dítě využít postýlku i později, jako starší se z ní naučí snadno vylézat.

Příčky by v postýlce měly od sebe být v rozmezí asi 2,5 cm a nejvíce 6,5 cm. Opět je to z bezpečnostního důvodu, vzdálenost by neměla být nikdy větší. Dítě v postýlce by se mohlo zranit, pokud by se mu podařilo prostrčit skrze jednotlivé tyčky hlavu či končetiny.

Variabilně nastavitelný bývá také rošt postele. Vhodné je, pokud má alespoň tři polohy. V prvních dnech a týdnech života miminka je nejpraktičtější nechat postýlku vyvýšenou na maximum. Při neustálém zvedání ratolesti se nebudete muset tolik ohýbat. Jak dítě bude odrůstat, postupně mu můžete ložnou plochu stále snižovat.

Filtry