Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / Drobné úpravy interiéru, které vašemu bydlení dodají šmrnc

Drobné úpravy interiéru, které vašemu bydlení dodají šmrnc

05. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Znáte ten pocit, když vás najednou popadne nálada k přeměně celého interiéru, ale chybí vám k tomu inspirace? Změna nemusí být velká a nemusíte modifikovat celé zařízení. Interiér může vypadat úplně jinak i po malých úpravách, na které není nutný velký rozpočet, a na které vám stačí jedno volné odpoledne. Dnes vám prozradíme, s čím začít a co změnit, aby váš domov vypadal najednou úplně jinak.

ČISTOTA PŮL ZDRAVÍ


Ó ano, toto přísloví nevzniklo jen tak. Lze se jím perfektně řídit i doma. Podívejte se nyní kolem sebe a všimněte si, kolik zbytečných věcí vidíte a nemusely by tam vůbec být. Různé papíry, šperky, upomínkové předměty z dovolených a jiné drobnosti nemají na konferenčním stolku nebo jídelním stolu co dělat. Najděte jim místo v zásuvkách nebo ve skříni. Taková mini úprava pomůže vyniknout jednotlivým kusům nábytku a dominantní interiérové ​​doplňky v domácnosti na sebe budou poutat větší pozornost.
Program Futura

BARVY V INTERIÉRU = DOBRÁ NÁLADA

Vzhled místnosti se dá jednoduše změnit novou barvou stěn. Nemusíte přitom vymalovat celou místnost, možná úplně postačí změnit odstín jedné zdi a pokoj hned získá jiný ráz. Tato úprava není náročná a zvládnete ji levou zadní. Zkuste být odvážní a experimentujte. Růžová, žlutá, zelená – to jsou barvy, které pro interiér nejsou velmi typické, ale o to lépe v něm vypadají. Myslete hlavně na to, že se uvnitř chcete cítit dobře, a proto by na vás barvy neměly působit nepříjemně a stísněně. Aby interiér vyzařoval harmonii, nezapomínejte ani na barvu podlahy a nábytku, k níž by se měl nový odstín zdí hodit.

Do módy se vrací i stará dobrá známá válečková metoda, která se často používala v minulosti. Důležité je vybrat si podkladovou barvu, ideálně v tmavším odstínu – šedá, olivově zelená, tmavomodrá, a na ni nanést kontrastní barvou vybraný vzor. Vzory na válečcích jsou různé, vybrat si tedy můžete bez problémů dle vlastního vkusu.
Drobné úpravy interiéru, které vašemu bydlení dodají šmrnc

TEXTIL INTERIÉRU SVĚDČÍ

Bytový textil podléhá módním trendům a to, co se „nosilo“ v interiéru loni, dnes už může působit staromódně. Výměna textilních doplňků není náročnou činností, a přitom bytu taková změna může dodat zcela nový nádech. Ať už se rozhodnete pro nové záclony, závěsy, potah na křeslo, povlečení na dekorační polštářky nebo ubrus, použití textilií interiér zútulní, oživí a dodá mu osobitost. Zároveň jde snadno obměňovat a přizpůsobovat aktuální sezóně (například textil s potiskem a v barvách vánočních či velikonočních vzorů).

Poslední dobou jsou trendem přírodní motivy. Často se používají palety hnědé a zelené, objevují se i motivy ze světa zvířat a rostlin. Do popředí se dostávají účelné a jednoduché produkty vyrobené s ohledem na životní prostředí.
Drobné úpravy interiéru, které vašemu bydlení dodají šmrnc

BEZ DEKORACÍ TO NEJDE


Důležitým prvkem každého interiéru jsou doplňky. Místnosti dodají útulnou domácí atmosféru a žádaný šmrnc. Na zdi nebo na nábytek si vystavte rodinné fotografie, které si zarámujte do barevných nebo ozdobných rámečků. Barvu rámečků pak můžete sladit například s polštáři nebo lampičkami. Skvělým doplňkem, který ale lidé často podceňují, jsou květiny. V módě jsou malé i velké pokojové rostliny. Nejenže prostor oživí, ale když je zasadíte do barevných květináčů, vznikne z nich také pěkná dekorace – a navíc se vám doma bude lépe dýchat.
Drobné úpravy interiéru, které vašemu bydlení dodají šmrnc

STYLOVÉ DVEŘE


Kdo by to byl řekl. Změna barvy dveří patří sice mezi časově náročnější úpravy, určitě ale stojí za to. Dveře jsou dominantním prvkem v každé domácnosti a změna jejich odstínu může udělat divy. Stačí vybrat barvu, najít si volný čas a pustit se do práce. Fantazii se meze nekladou, dveře můžete vymalovat jednobarevně, nebo na ně nakreslit různé vzory. Velmi moderní jsou černé dveře v kombinaci se zlatými klikami, které dodávají bydlení punc luxusu.
Drobné úpravy interiéru, které vašemu bydlení dodají šmrnc
Nezapomínejte, že k přeměně interiéru není nutná obrovská rekonstrukce, změna dispozice či koupě nového zařízení. Celé se to dá zvládnout snadněji a klidně i za jedno odpoledne. Záleží jen na vás, co máte rádi a v čem se cítíte dobře. Věříme, že si doma vyčarujete útulnou, hřejivou atmosféru, která bude mít neotřelý styl a přinese do interiéru očekávanou změnu.

 

Čtěte také

Ukázat další články

Nástěnné a stojanové věšáky – šikovní pomocníci do každého bytu

Dnes se blíže podíváme na užitečné, ale často opomíjené pomocníky v domácnosti – nástěnné a stojanové věšáky. Jsou vítané na více místech v domácnosti, nejen v předs…

Zútulněte terasu stromy, kterým se daří i v květináčích

Asi není nikdo, kdo by si v teplých měsících rád neposeděl na terase. V současnosti se tomuto prostoru věnuje hodně pozornosti. Stává se jakýmsi „obývákem na čerstvé…