Zvířecí motivy v interiéru nejsou kýč

Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / Zvířecí motivy v interiéru nejsou kýč
Publikováno: 15. 05. 2020
Při zařizování interiérů se stále častěji setkáváme s použitím zvířecích motivů. Motivy zvířat v interiéru nemusejí být kýčovité, stačí zvolit správný vzor a materiál a za pár okamžiků vykouzlíte z domova útulné místo s nádechem exotiky.

DEKORACE V RŮZNÝCH PODOBÁCH


Aby místnost působila vkusně, je třeba dát pozor na přeplněnost. Vyberte si mezi zvířecími vzory jednoho favorita, který se vám opravdu líbí. Tyto motivy jsou docela výrazné a jelikož přitahují pozornost, zcela postačí jeden, který použijete na různých doplňcích. Vynikne na textilních doplňcích a také jako různé závěsné nebo stolní dekorace ve formě sošek, obrazů či užitečných předmětů, jakými jsou například držáky na knihy...
Zvířecí motivy v interiéru nejsou kýč

PŘIZPŮSOBUJTE STYLU

Zvířecí motivy v interiéru nejsou kýč

Ke každému stylu se hodí něco jiného. Útulnosti dosáhnete použitím teplých barev jako hnědá nebo jemně oranžová – zkuste využít vzor leoparda nebo tygra na menších textiliích. Moderní až luxusní interiér toho dokáže snést víc, proto buďte odvážní a zvířecí motiv použijte ve větším množství, například na koberci nebo jako tapetu na jedné stěně. Velmi oblíbený je černobílý vzor zebry. Moderní interiér mohou také dobře doplnit výrazné sošky zvířat z kovu ve stříbrné, měděné či zlaté barvě.


V minimalistickém interiéru se zaměřte na doplňky v podobě váziček, obrazů nebo podnosů. V tomto stylu momentálně letí jelení hlavy ze dřeva nebo tvrdého papíru, zavěšené na bílé zdi. Skandinávský styl klade důraz na přírodu, a proto se v tomto interiéru častokrát setkáte i s malými soškami zvířat nebo s černobílými plakáty, kde je zobrazená například zebra, jelen nebo žirafa.  

Samozřejmě není nutné ohlížet se pouze po zmíněných čtyřnohých zvířatech. Uplatní se cokoliv, k čemu máte blízko (ryby, ptáci, plazi, hmyz apod.), stačí jen vybrat materiál, provedení a barvu, které ladí s vaším interiérem.

Zvířecí motivy v interiéru nejsou kýč  
 

JE TO TAKÉ O BARVÁCH


V interiéru, kde najdeme zvířecí motivy, musí být vhodně použité barvy. Ty jsou pro harmonii zásadní. Zvířecí vzory si nejvíce rozumějí s jasnými až zářivými odstíny. Nebojte se je zkombinovat s růžovou, žlutou, sytě zelenou nebo červenou, které použijete hlavně na menších dekoracích. Vždy ale myslete na důležité pravidlo: 1 vzor a 1 barva.

STYL VHODNÝ DO KAŽDÉ MÍSTNOSTI V DOMĚ


Ve zvířecích vzorech můžeme sehnat většinu bytových doplňků, na jaké si vzpomeneme. Proto si jimi můžeme vyzdobit nejen ložnici nebo obývák, ale také místnosti jako koupelna a chodba a vnést tak špetku exotiky nebo lesní divočiny i do nich. Přírodní a zvířecí motivy nejsou kýč a jejich vkusným přidáním do místnosti můžete váš interiér pozvednout k dokonalosti. Při zařizování nezapomínejte na zlaté pravidlo, že méně je někdy více, a pouze správným výběrem doplňků vykouzlíte z domu útulný domov.
Zvířecí motivy v interiéru nejsou kýč
Publikováno: 15. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací