Pro veřejnost jsou naše prodejny otevřené pro nákup domácích potřeb a pro výdej zboží, firmy a živnostníci mohou nakupovat bez omezení. Více informací zde. 

Zvířecí motivy v interiéru nejsou kýč

Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / Zvířecí motivy v interiéru nejsou kýč
Při zařizování interiérů se stále častěji setkáváme s použitím zvířecích motivů. Motivy zvířat v interiéru nemusejí být kýčovité, stačí zvolit správný vzor a materiál a za pár okamžiků vykouzlíte z domova útulné místo s nádechem exotiky.

DEKORACE V RŮZNÝCH PODOBÁCH


Aby místnost působila vkusně, je třeba dát pozor na přeplněnost. Vyberte si mezi zvířecími vzory jednoho favorita, který se vám opravdu líbí. Tyto motivy jsou docela výrazné a jelikož přitahují pozornost, zcela postačí jeden, který použijete na různých doplňcích. Vynikne na textilních doplňcích a také jako různé závěsné nebo stolní dekorace ve formě sošek, obrazů či užitečných předmětů, jakými jsou například držáky na knihy...
Zvířecí motivy v interiéru nejsou kýč

PŘIZPŮSOBUJTE STYLU

Zvířecí motivy v interiéru nejsou kýč

Ke každému stylu se hodí něco jiného. Útulnosti dosáhnete použitím teplých barev jako hnědá nebo jemně oranžová – zkuste využít vzor leoparda nebo tygra na menších textiliích. Moderní až luxusní interiér toho dokáže snést víc, proto buďte odvážní a zvířecí motiv použijte ve větším množství, například na koberci nebo jako tapetu na jedné stěně. Velmi oblíbený je černobílý vzor zebry. Moderní interiér mohou také dobře doplnit výrazné sošky zvířat z kovu ve stříbrné, měděné či zlaté barvě.


V minimalistickém interiéru se zaměřte na doplňky v podobě váziček, obrazů nebo podnosů. V tomto stylu momentálně letí jelení hlavy ze dřeva nebo tvrdého papíru, zavěšené na bílé zdi. Skandinávský styl klade důraz na přírodu, a proto se v tomto interiéru častokrát setkáte i s malými soškami zvířat nebo s černobílými plakáty, kde je zobrazená například zebra, jelen nebo žirafa.  

Samozřejmě není nutné ohlížet se pouze po zmíněných čtyřnohých zvířatech. Uplatní se cokoliv, k čemu máte blízko (ryby, ptáci, plazi, hmyz apod.), stačí jen vybrat materiál, provedení a barvu, které ladí s vaším interiérem.

Zvířecí motivy v interiéru nejsou kýč  
 

JE TO TAKÉ O BARVÁCH


V interiéru, kde najdeme zvířecí motivy, musí být vhodně použité barvy. Ty jsou pro harmonii zásadní. Zvířecí vzory si nejvíce rozumějí s jasnými až zářivými odstíny. Nebojte se je zkombinovat s růžovou, žlutou, sytě zelenou nebo červenou, které použijete hlavně na menších dekoracích. Vždy ale myslete na důležité pravidlo: 1 vzor a 1 barva.

STYL VHODNÝ DO KAŽDÉ MÍSTNOSTI V DOMĚ


Ve zvířecích vzorech můžeme sehnat většinu bytových doplňků, na jaké si vzpomeneme. Proto si jimi můžeme vyzdobit nejen ložnici nebo obývák, ale také místnosti jako koupelna a chodba a vnést tak špetku exotiky nebo lesní divočiny i do nich. Přírodní a zvířecí motivy nejsou kýč a jejich vkusným přidáním do místnosti můžete váš interiér pozvednout k dokonalosti. Při zařizování nezapomínejte na zlaté pravidlo, že méně je někdy více, a pouze správným výběrem doplňků vykouzlíte z domu útulný domov.
Zvířecí motivy v interiéru nejsou kýč

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Chyby, kterých se často dopouštíme při zařizování interiéru

Chyby, kterých se často dopouštíme při zařizování interiéru

Jsou to maličkosti, na které často zapomínáme nebo s nimi nepočítáme. V konečném důsledku vedou ke snížení komfortu bydlení nebo k nespokojenosti se zařízeným interi…
Číst dál
Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

Obývací stěny z masivu nebo s povrchovou úpravou imitující dřevo jsou dlouhodobě oblíbené. Na pohled totiž působí příjemně hřejivě, a některé kousky dokonce nikdy ne…
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací