Pro veřejnost jsou naše prodejny otevřené pro nákup domácích potřeb a pro výdej zboží, firmy a živnostníci mohou nakupovat bez omezení. Více informací zde. 

Dobrý dojem začíná v předsíni. Jak ji zařídit?

Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Dobrý dojem začíná v předsíni. Jak ji zařídit?
Naše zeměpisné šířky vyžadují oddělení vstupu do domu od ostatních místností a vytvoření místa, kde si můžeme zout zablácené boty nebo setřást z kabátu sněhovou nadílku. Předsíň je první místností, která vítá návštěvníky a napovídá, co se asi skrývá ve zbytku interiéru. Co by v ní nemělo chybět, aby byla dobrou vizitkou domácích?
Je předsíň v moderním interiéru ještě vůbec potřebná? Jednoznačně ano! V našich klimatických podmínkách potřebujeme prostor k očištění bot a oblečení od deště či sněhu a jejich odložení ještě dříve, než vstoupíme do obývacího pokoje nebo do kuchyně. Interiéry bez vstupních prostor jsou spíše výsadou přímořských zemí. A jelikož dnešní interiér klade důraz na individualitu – někomu více vyhovuje menší zádveří, jiní upřednostňují velké vstupní chodby – zařizování vstupních prostor nemusí být jen bojem o centimetry.

CO V NÍ NESMÍ CHYBĚT?

Podobně jako u jiných obytných prostorů, i zde platí základní typologické předpisy. Minimální šířka předsíně je 120 cm, všichni ale dobře víme, že pohodlnější jsou místnosti s většími rozměry. Při návrhu její velikosti je třeba počítat s prostorem na vyzouvání a svlékání. V předsíni by neměl chybět nábytek do chodby – věšáková stěna na odkládání bund a kabátů, botník, polička a zrcadlo. Speciální pozornost věnujte výběru botníku. Předsíň plná bot, o které zakopávají i domácí, přece jen není vábnou záležitostí. V malých panelákových chodbách se osvědčí vysoký a úzký botník s výklopnými zásuvkami.

Do větší předsíně můžete umístit předsíňovou sestavušatní skříň, lavici k sezení, věšák, ale také stolek a křeslo. Botník zde může mít podobu skříňky, která poslouží i jako komoda. Do velkého botníku se toho vejde hodně, což ocení zejména vícečetné rodiny. Z praktického hlediska je předsíň rovněž místo, kam odkládáme klíče, deštníky a jiné drobné předměty. Majitelé pejsků chovaných v interiéru v ní navíc mívají základní výbavu pro své miláčky a ručník či vlhčené kapesníčky na znečištěné tlapky.
Program BRUSSEL

6 RAD, JAK ZAŘÍDIT SVOU PŘEDSÍŇ

1. V předsíni nepodceňujte výběr podlahoviny s protiskluzovou úpravou, pohybovat se v ní budete v domácí i vycházkové obuvi.

2. Do menší předsíně volte velkoformátový obklad. Menší dlaždice by místnost opticky zmenšily kvůli spárám.

3. Při obouvání oceníte místo k sezení. Použít můžete lavici s úložným prostorem pro odložení bot.

4. Malé vstupní prostory laďte tón v tónu. Velké snesou i syté tóny a barevné kontrasty.

5. Bílé stěny budou působit čistě a dají vyniknout nábytku a doplňkům.

6. V místnosti by měly být dva vypínače hlavního osvětlení, na jejím začátku a konci. Výhodnější je použít několik druhů osvětlení a používat je podle potřeby.Ačkoliv je vstupní prostor většinou pouze místem k přezutí a přesunu do jiných částí domu, zaslouží si naši pozornost. Nebojte se již hotových předsíňových programů a originálních doplňků, které vykouzlí úplně jinou atmosféru.
Program MELLY

Náš tip 

Jednoduché linie předsíňových programů MellySpiceDakarFelino nebo Gavera okouzlí zejména minimalisty. Jejich světlé barvy je předurčují i ​​do menších prostor, kterým je potřeba přidat centimetry optickými iluzemi. Pokud z vašeho interiéru dýchá rustikálnost, vstupní prostory zařiďte programem Antwerpen nebo Romance. Zajímavé dřevodekory v teplých i studených barvách najdete v předsíňových programech BalinBrüsselGolfClif nebo Cougar. Uzavřená a polouzavřená řešení podpoří vizuální čistotu, kterou umocníte doplňky.


 

Předsíňová sestava Felino

Dobrý dojem začíná v předsíni. Jak ji zařídit?

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Přemýšlíte nad koupí sedací soupravy ve tvaru U?

Přemýšlíte nad koupí sedací soupravy ve tvaru U?

Pokud vám hlavou víří podobné úvahy, zřejmě patříte ke šťastlivcům, kteří ve svém interiéru mají dostatek prostoru na takové řešení. Pamatujte ale, že i za dobrých d…
Číst dál
Nevyhýbejte se dekoracím v koupelně

Nevyhýbejte se dekoracím v koupelně

Koupelny už dávno nejsou „kobkami“ v zastrčeném koutě domu nebo bytu, kam si chodíme v rychlosti umýt zuby a osprchovat se. Naopak, představují plnohodnotnou místnos…
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací