Dobrý dojem začíná v předsíni. Jak ji zařídit?

Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Dobrý dojem začíná v předsíni. Jak ji zařídit?
Publikováno: 16. 04. 2020
Naše zeměpisné šířky vyžadují oddělení vstupu do domu od ostatních místností a vytvoření místa, kde si můžeme zout zablácené boty nebo setřást z kabátu sněhovou nadílku. Předsíň je první místností, která vítá návštěvníky a napovídá, co se asi skrývá ve zbytku interiéru. Co by v ní nemělo chybět, aby byla dobrou vizitkou domácích?
Je předsíň v moderním interiéru ještě vůbec potřebná? Jednoznačně ano! V našich klimatických podmínkách potřebujeme prostor k očištění bot a oblečení od deště či sněhu a jejich odložení ještě dříve, než vstoupíme do obývacího pokoje nebo do kuchyně. Interiéry bez vstupních prostor jsou spíše výsadou přímořských zemí. A jelikož dnešní interiér klade důraz na individualitu – někomu více vyhovuje menší zádveří, jiní upřednostňují velké vstupní chodby – zařizování vstupních prostor nemusí být jen bojem o centimetry.

CO V NÍ NESMÍ CHYBĚT?

Podobně jako u jiných obytných prostorů, i zde platí základní typologické předpisy. Minimální šířka předsíně je 120 cm, všichni ale dobře víme, že pohodlnější jsou místnosti s většími rozměry. Při návrhu její velikosti je třeba počítat s prostorem na vyzouvání a svlékání. V předsíni by neměl chybět nábytek do chodby – věšáková stěna na odkládání bund a kabátů, botník, polička a zrcadlo. Speciální pozornost věnujte výběru botníku. Předsíň plná bot, o které zakopávají i domácí, přece jen není vábnou záležitostí. V malých panelákových chodbách se osvědčí vysoký a úzký botník s výklopnými zásuvkami.

Do větší předsíně můžete umístit předsíňovou sestavušatní skříň, lavici k sezení, věšák, ale také stolek a křeslo. Botník zde může mít podobu skříňky, která poslouží i jako komoda. Do velkého botníku se toho vejde hodně, což ocení zejména vícečetné rodiny. Z praktického hlediska je předsíň rovněž místo, kam odkládáme klíče, deštníky a jiné drobné předměty. Majitelé pejsků chovaných v interiéru v ní navíc mívají základní výbavu pro své miláčky a ručník či vlhčené kapesníčky na znečištěné tlapky.
Program BRUSSEL

6 RAD, JAK ZAŘÍDIT SVOU PŘEDSÍŇ

1. V předsíni nepodceňujte výběr podlahoviny s protiskluzovou úpravou, pohybovat se v ní budete v domácí i vycházkové obuvi.

2. Do menší předsíně volte velkoformátový obklad. Menší dlaždice by místnost opticky zmenšily kvůli spárám.

3. Při obouvání oceníte místo k sezení. Použít můžete lavici s úložným prostorem pro odložení bot.

4. Malé vstupní prostory laďte tón v tónu. Velké snesou i syté tóny a barevné kontrasty.

5. Bílé stěny budou působit čistě a dají vyniknout nábytku a doplňkům.

6. V místnosti by měly být dva vypínače hlavního osvětlení, na jejím začátku a konci. Výhodnější je použít několik druhů osvětlení a používat je podle potřeby.Ačkoliv je vstupní prostor většinou pouze místem k přezutí a přesunu do jiných částí domu, zaslouží si naši pozornost. Nebojte se již hotových předsíňových programů a originálních doplňků, které vykouzlí úplně jinou atmosféru.
Program MELLY

Náš tip 

Jednoduché linie předsíňových programů MellySpiceDakarFelino nebo Gavera okouzlí zejména minimalisty. Jejich světlé barvy je předurčují i ​​do menších prostor, kterým je potřeba přidat centimetry optickými iluzemi. Pokud z vašeho interiéru dýchá rustikálnost, vstupní prostory zařiďte programem Antwerpen nebo Romance. Zajímavé dřevodekory v teplých i studených barvách najdete v předsíňových programech BalinBrüsselGolfClif nebo Cougar. Uzavřená a polouzavřená řešení podpoří vizuální čistotu, kterou umocníte doplňky.


 

Předsíňová sestava Felino

Dobrý dojem začíná v předsíni. Jak ji zařídit?
Publikováno: 16. 04. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací