Vážení zákazníci, dne 28.10.2021 budou naše obchodní domy zavřené. Pro nákup neváhejte využít náš e-shop.

Jak zkrášlit byt na Vánoce

Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / Jak zkrášlit byt na Vánoce
Publikováno: 28. 04. 2020
Každý z nás už pociťuje příchod toho jednoho dne v roce, kdy nastává čas udělat radost svým nejbližším a strávit s nimi společné chvíle plné lásky a pohody. Upoutávky na různá dárková balení a dekorace na nás číhají na každém rohu – bohužel, době neporučíme. Zkusme ale brát tyto svátky jako období klidu, útulna a dobré nálady, k nimž samozřejmě přispívá i krásně vyzdobený byt. Najděte si to své a vytvořte si půvabnou vánoční atmosféru, například dle některých našich tipů.

PŘÍRODNÍ KOUZLO

Vsaďte na přírodu – tento druh výzdoby se totiž hodí nejen do venkovsky laděného interiéru. Příroda naskýtá své jedinečné kouzlo a sezónní přírodní dekorace fungují po celý rok i v moderně zařízeném bytě. A to nejlepší je, že u těchto dekorací s kreativitou nemusíte vůbec chodit daleko. Stačí například natrhat pár jehličnatých větviček a ve svazku s mašlí je zavěsit k oknu, nebo nasbírat šišky, nechat uschnout pár plátků pomerančů, přidat k tomu kousky skořice a badyánu a naplnit si tak dekorativní misku na stůl.
Pokud ale hledáte poněkud jednodušší řešení, rozložte větve a šišky jen tak v prostoru. Už samy o sobě totiž působí vánočně a v kombinaci s dalšími dekoracemi umí vytvořit to pravé sváteční zátiší. K tomu stačí už jen zapálit svíčku, třeba v kovovém svícnu, který podtrhne celkový dojem – a vánoční zimní atmosféra je na světě.
Jak zkrášlit byt na Vánoce
Pokud patříte mezi tvořivé jedince, vyrobte si krásný věnec na dveře či vlastní adventní věnec. Není na tom vlastně vůbec nic složitého, vyžaduje to jen o něco více času, tavnou pistoli a vhodný materiál.
Jak zkrášlit byt na Vánoce
Pro přírodní věnec si stačí nasbírat potřebné „suroviny“, jako jsou menší šišky nebo třeba červené plody (cesmína, jeřabiny atd.). O něco více vánoční atmosféru vašemu věnci přinesou malé dekorativní koulečervená mašlička nebo malý perníček. Věnec pro efekt můžete postříkat stříbrnou nebo zlatou barvou ve spreji nebo ho obmotat světýlky.
V jednoduchosti je krása – okenní parapet a jídelní stůl můžete ozdobit vázou, do které přidáte pár různých větviček. Na holé větvičky zavěste vánoční koule a další ozdoby, jehličnaté a jiné větve můžete ozdobit také, ale zafungují i samy o sobě. Vázičku můžete přizdobit mašlí z provázku nebo stuhy.
Jak zkrášlit byt na Vánoce
Jak zkrášlit byt na Vánoce

„MONOCHROMATICKÉ“ ZDOBENÍ

Doplňkové barvy většinou našemu bytu dodávají ten správný ráz. S příchodem Vánoc ale vše kolem začíná zářit, svítit, blikat a na scéně se objevují dekorace v mnoha barevných i materiálových provedeních. 
Abyste si nenarušili domácí harmonii, ale naopak podtrhli útulnost a řád, používejte pouze jednu dominantní barvu v různých odstínech. Dekorace jednou dominantní barvou umožní prostoru přirozeně splynout a vyzařovat jednotný půvab. K této hlavní barvě můžete zvolit další, doplňkovou barvu (ideálně jednu, případně dvě), kterou tu dominantní v malém množství doplníte.
Jak zkrášlit byt na Vánoce
Pro módní nadšence je vhodné zmínit, že jako trendy barva Vánoc pro rok 2019 byla zvolena bílá. Překvapuje vás, že byste měli zdobit právě bílou? Jen si zkuste představit takový vánoční stromeček s různě velkými bílými dekoračními koulemi, svíčky na stolech nebo keramické jeleny a stromečky. Takové dekorace působí romanticky, čistě a elegantně zároveň.
Jak zkrášlit byt na Vánoce
Můžete je sladit s dřevěnými prvky bytu i s přírodními dekoracemi a doplnit je stužkami a menšími kouličkami v krémové až hnědé barvě. Přidá-li se k tomu vytoužený sníh a teplo zapálených svíček, krásné Vánoce jsou na světě. Nejen milovníkům francouzského venkovského stylu navíc zalichotí, že si k dominující bílé mohou přidat také něžnou růžovou nebo fialovou paletu.
 

KOUTEK ZASVĚCENÝ VÁNOCŮM

Slaměná zvířátka, dřevěné betlémy, keramické miniatury andělíčků nebo stromečků a tak dále.
S takovými druhy dekorací to příliš nepřehánějte – místo rozmisťování po celém bytě či domě jim zkuste věnovat vlastní kousek prostoru, který si následně zkrášlete dle vlastních preferencí. Vhodný je například okenní parapet, krbová římsa, skříňka nebo malý stolek. Skupinka takových k sobě naaranžovaných dekorací vytvoří krásný vánoční koutek.
Jak zkrášlit byt na Vánoce
 

NEZAPOMÍNEJTE NA DĚTI

Pokud doma máte malé ratolesti a klasické adventní kalendáře se vám už zdají nudné a jednorozměrné, zkuste jim vyrobit netradiční kalendář, který jim na (skoro) celý měsíc ozdobí stěnu nebo záclonu v pokojíčku. Sežeňte si papírové nebo látkové pytlíčky a naplňte je dle vlastní fantazie nebo preferencí vašich dětí.
 
Jak zkrášlit byt na Vánoce
Kromě různých čokoládek a bonbonů tak dovnitř můžete ukrýt i mini knížečky, pastelky, větším dětem nějakou kosmetiku nebo peněžitou sumu, která jim jistě hned z rána vykouzlí úsměv na tváři. Kalendář můžete také originálně zavěsit na starý žebřík, který se v poslední době stává módním hitem interiéru.
Tento článek vám přináší jen několik z mnoha inspirací, kterými vytvořit krásné kouzlo Vánoc. Pokud se vám některé z nich líbí, neváhejte, pusťte se do výzdoby a hoďte při tom za hlavu ten předvánoční stres, kterému se někdy, bohužel, nevyhneme. Pokud se i vy řadíte mezi kreativní duše – jen tak dále. Nic nepřinese větší potěšení než to, co vás opravdu baví. A proč to nespojit s něčím tak krásným a půvabným, jako jsou Vánoce :-)
Publikováno: 28. 04. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací