Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / Proměňte starý žebřík v jedinečnou dekoraci

Proměňte starý žebřík v jedinečnou dekoraci

03. 02. 2020, SCONTO Nábytek
Se špetkou kreativity a fantazie může z žebříku vzniknout jedinečný a zároveň užitečný interiérový kousek. Žebřík je jednoduchý pomocník, který běžně pomáhá ve zdolávání výšek, ale poslouží také jako praktická dekorace v bytě, kde je potřeba stále něco odkládat, popřípadě zavěsit. Vynikne v každém interiéru a místnosti. Dřevěný materiál je oblíbený při zařizování příbytku a na své si přijdou i vyznavači eko stylu. V interiéru najde uplatnění jednoduchý i dvojitý žebřík.
Předtím, než žebřík umístíte do interiéru, je třeba zbavit jej nečistot. Poté ho můžete opracovat, přebrousit, nalakovat nebo na něj nanést moridlo. Důležitá je taková úprava dřeva, která zabrání jeho napadení různými škůdci. Kvalitním opracováním zabezpečíte i jeho delší životnost. Novou podobu žebříku můžete přizpůsobit vašemu vkusu a interiérovému stylu.
 

TRENDY VĚŠÁK


Jako věšák vám postačí jednoduchý žebřík. Promyslete si, do jaké výšky ho zavěsíte, aby na něj dosáhli i menší členové rodiny. Na zeď jej můžete uchytit pomocí nástěnných konzol nebo lanem o strop. Pokud ho dáte do vodorovné polohy, vznikne dostatek místa k zavěšení oblečení a na vrchu budete mít odkládací prostor. Vyzdobte ho různými závěsnými dekoracemi, stuhami či ozdobnou záclonou. Aby žebřík působil harmonicky, dolaďte k jeho vzhledu i barvu věšáků a úložných krabic.
Proměňte starý žebřík v jedinečnou dekoraci

BUDIŽ SVĚTLO!

Proměňte starý žebřík v jedinečnou dekoraci

Dřevěný žebřík jako osvětlení umí do interiéru vnést zcela novou, nezaměnitelnou atmosféru. Světlo v okolí dřeva působí měkčeji a průzračněji. Na strop upevněte jednoduchý žebřík a promyslete si, jaké žárovky zvolíte, aby světlo nebylo ani příliš intenzivní, ani příliš slabé. Velice hezky vypadá světelný řetěz, který omotáte kolem žebříku – a originální svítidlo máte na světě.
Žebřík s osvětlením plní dvě funkce: praktickou, jako jemné osvětlení v místnosti, a dekorativní, jako unikátní doplněk, který zaujme na první pohled.
Proměňte starý žebřík v jedinečnou dekoraci
Honosná svítidla a starý žebřík – i takováto kombinace se může stát nevšedním, ale efektním dekoračním prvkem interiéru.
 

VARIANTA PRO ZRUČNÉ

Použitím dvou žebříků, nebo rozdělením dvojitého žebříku na dvě samostatné části, je možné si vytvořit třeba pracovní koutek nebo bylinkovou zahrádku. Obě části je nutné pořádně zajistit, aby se nerozcházely ani neposouvaly. Na jednotlivá patra vložte tlustší desky, které poslouží jako police nebo stůl. Tento netradiční kousek se bude vyjímat opravdu v každém interiéru a nezáleží na tom, jaký interiérový styl máte rádi.
Proměňte starý žebřík v jedinečnou dekoraci
Stačí opravdu málo a jedinečný regál je na světě. Desky, které poslouží jako police, můžete umístit na každý stupeň žebříku nebo dle libosti tak, abyste dosáhli kýženého efektu a jejich rozestup umožňoval uložit předměty různé výšky.
 

UNIVERZÁLNÍ DEKORACE

Žebřík se v domácnosti hodí úplně na všechno a do každé místnosti. Na ručníky v koupelně, jako němý sluha na oblečení v ložnici nebo dětském pokoji, odkládací prostor pro deky v obývacím pokoji, stojan na fotky nebo jen tak opřený o stěnu s osvětlením jako dekorace. Využití tohoto kousku má nekonečno možností, je pouze na vás, pro kterou se rozhodnete a která bude tou pravou do vašeho interiéru. Jedno je ale jisté – určitě starý žebřík nevyhazujte a podlehněte jeho kouzlu!
Proměňte starý žebřík v jedinečnou dekoraci
Knihovna nebo poličky na dekorativní doplňky, i na to vše můžete žebřík využít . Nebojte se ho natřít i výraznějšími barvami. Na žebřík můžete umístit i menší pokojové rostliny. V kuchyni na něm budou dobře vypadat také bylinky, které rádi používáte jako přísady do jídel či nápojů.
Proměňte starý žebřík v jedinečnou dekoraci
Žebřík jako stojan na deku, která ladí s jinou bytovou textilií nebo doplňkem (kobercem, závěsem, ubrusem, polštářky), může působit velmi stylově i v moderně zařízeném bytě. V koupelně obvykle slouží jako šik stojan na ručníky. Pokud ho ovšem chcete používat v koupelně, naimpregnujte ho nebo nalakujte, aby odolával zvýšené vlhkosti v této místnosti.

 

Čtěte také

Ukázat další články

Nástěnné dekorace se hodí do každé místnosti

Dekorace v bytě jsou jako módní doplňky, které nejenže zrcadlí vaši osobnost a vkus, ale také podtrhují charakter bytu. Dnes se podíváme na závěsné dekorace, které –…

Ozvláštněte stůl jednoduchou a efektní dekorací. Jak ji vyrobit?

Čekáte návštěvu nebo pořádáte rodinný oběd či večeři? Ozvláštněte váš stůl originálními dekoracemi na utěrky nebo ozdobné ubrousky a příbory. Tyto jednoduché doplňky…