Vážení zákazníci, dne 28.10.2021 budou naše obchodní domy zavřené. Pro nákup neváhejte využít náš e-shop.

Vánoční trendy 2020 podle designérů

Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / Vánoční trendy 2020 podle designérů
Publikováno: 05. 12. 2020
Vánoce se blíží a příbytky začínají opět ukazovat svou sváteční a dekorativní tvář. Co je tento rok „in“? Inspirujte se třemi trendy, které pro tyto vánoční svátky připravili odborníci ze studia bora.herke.palmisano. Všechny se vztahují k solidaritě, sounáležitosti, sdílení a společenskosti. Jejich hlavním tématem jsou rodinné záležitosti. Představujeme vám tři stylové světy, z nichž každý můžete pojmout dvěma různými způsoby.

Zelený rituál

Tento trend je inspirován světem flóry a přináší klidné barvy přírodní vegetace ve dvou viditelně odlišných formách. Jedné z nich dominují světlé a zdrženlivé odstíny, například šedá, taupe či písková, podobně jako světle zelená a červenohnědá. Druhou formu tohoto trendu reprezentují tajemné tmavé barvy, konkrétně odstíny červené a tmavozelených listů.

Jaké materiály a vzory vybírat?

Jednoduché, téměř minimalistické schéma se v reakci na dlouholetou tradici marnotratnosti zaměřuje na vědomé vzdání se věcí. „Zelenou“ jakožto protiklad k tradičnímu dostaly nové techniky a materiály. Viditelné jsou zde květy a listy ze skla a papíru, malované rostliny, fotografické experimentální motivy, akvarelové efekty, nepravidelné a skvrnité vzory, ale i syrové a drsné povrchy. Mnohé z nich mají hlubší pozadí. Hlína a sklo moderním způsobem spolupracují s bledým dřevem v jednoduchých funkčních tvarech.

Hedvábná party

Na druhém trendu se podepsaly inovativní módní kreace a precizní laserová technologie. Jeho vyvážená barevná paleta kombinuje jemné pastely s krémovými odstíny a svěžími ženskými nuancemi. Druhá varianta ukazuje zářivé prvky s teplými odstíny. Styl hedvábné party bychom mohli označit za elegantní a smyslný a velmi se hodí i na sváteční příležitosti, jakými jsou například svatby.


Jaké materiály a vzory vybírat?

Podobně jako barvy jsou i materiály ženské a jemné. Kovové třpytky, hedvábný lesk a sametové efekty jdou ruku v ruce s moderními drapériemi, jemnými objemy a splývavými materiály. Sklo a textilie, jako hedvábí a organza, působí jemně a průsvitně. Celkový dojem dotvářejí lesklé prvky, kvalitní povrchové úpravy a perleťové efekty.

Šťastné setkání

Život ve městě, stejně jako environmentální otázky a recyklace, inspirovaly třetí vánoční trend, který charakterizují svěží odstíny čerstvě vylisovaných citronů, limetek a mátové limonády, ale také obilí a slámy. V teplém barevném spektru dominuje zářivá oranžová, v druhé variantě i tlumenější barvy recyklovaných materiálů, jako lahvově zelená, a kompozitní směsi, které charakterizují skvrny a prolínání materiálů.

Jaké materiály a vzory vybírat?

Koncept „druhého života“ je možné spatřit ve výběru materiálů. Využívá se hlavně papír a plast, které pocházejí z různých, v domácnosti již nepotřebných předmětů. Vzhled tohoto stylu charakterizují nekonvenční nápady, vrstvení, vázací a různé techniky využívající ruční práce. Tento charakteristický městský styl se snaží, aby se metropole staly obyvatelnějšími, a zmírňuje hranice mezi kategoriemi „mé“ a „vaše“, případně „veřejné“ a „soukromé“.
Publikováno: 05. 12. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací