Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / Vánoční trendy 2020 podle designérů

Vánoční trendy 2020 podle designérů

05. 12. 2020, SCONTO Nábytek
Vánoce se blíží a příbytky začínají opět ukazovat svou sváteční a dekorativní tvář. Co je tento rok „in“? Inspirujte se třemi trendy, které pro tyto vánoční svátky připravili odborníci ze studia bora.herke.palmisano. Všechny se vztahují k solidaritě, sounáležitosti, sdílení a společenskosti. Jejich hlavním tématem jsou rodinné záležitosti. Představujeme vám tři stylové světy, z nichž každý můžete pojmout dvěma různými způsoby.

Zelený rituál

Tento trend je inspirován světem flóry a přináší klidné barvy přírodní vegetace ve dvou viditelně odlišných formách. Jedné z nich dominují světlé a zdrženlivé odstíny, například šedá, taupe či písková, podobně jako světle zelená a červenohnědá. Druhou formu tohoto trendu reprezentují tajemné tmavé barvy, konkrétně odstíny červené a tmavozelených listů.

Jaké materiály a vzory vybírat?

Jednoduché, téměř minimalistické schéma se v reakci na dlouholetou tradici marnotratnosti zaměřuje na vědomé vzdání se věcí. „Zelenou“ jakožto protiklad k tradičnímu dostaly nové techniky a materiály. Viditelné jsou zde květy a listy ze skla a papíru, malované rostliny, fotografické experimentální motivy, akvarelové efekty, nepravidelné a skvrnité vzory, ale i syrové a drsné povrchy. Mnohé z nich mají hlubší pozadí. Hlína a sklo moderním způsobem spolupracují s bledým dřevem v jednoduchých funkčních tvarech.

Hedvábná party

Na druhém trendu se podepsaly inovativní módní kreace a precizní laserová technologie. Jeho vyvážená barevná paleta kombinuje jemné pastely s krémovými odstíny a svěžími ženskými nuancemi. Druhá varianta ukazuje zářivé prvky s teplými odstíny. Styl hedvábné party bychom mohli označit za elegantní a smyslný a velmi se hodí i na sváteční příležitosti, jakými jsou například svatby.


Jaké materiály a vzory vybírat?

Podobně jako barvy jsou i materiály ženské a jemné. Kovové třpytky, hedvábný lesk a sametové efekty jdou ruku v ruce s moderními drapériemi, jemnými objemy a splývavými materiály. Sklo a textilie, jako hedvábí a organza, působí jemně a průsvitně. Celkový dojem dotvářejí lesklé prvky, kvalitní povrchové úpravy a perleťové efekty.

Šťastné setkání

Život ve městě, stejně jako environmentální otázky a recyklace, inspirovaly třetí vánoční trend, který charakterizují svěží odstíny čerstvě vylisovaných citronů, limetek a mátové limonády, ale také obilí a slámy. V teplém barevném spektru dominuje zářivá oranžová, v druhé variantě i tlumenější barvy recyklovaných materiálů, jako lahvově zelená, a kompozitní směsi, které charakterizují skvrny a prolínání materiálů.

Jaké materiály a vzory vybírat?

Koncept „druhého života“ je možné spatřit ve výběru materiálů. Využívá se hlavně papír a plast, které pocházejí z různých, v domácnosti již nepotřebných předmětů. Vzhled tohoto stylu charakterizují nekonvenční nápady, vrstvení, vázací a různé techniky využívající ruční práce. Tento charakteristický městský styl se snaží, aby se metropole staly obyvatelnějšími, a zmírňuje hranice mezi kategoriemi „mé“ a „vaše“, případně „veřejné“ a „soukromé“.

 

Čtěte také

Ukázat další články

Nástěnné a stojanové věšáky – šikovní pomocníci do každého bytu

Dnes se blíže podíváme na užitečné, ale často opomíjené pomocníky v domácnosti – nástěnné a stojanové věšáky. Jsou vítané na více místech v domácnosti, nejen v předs…

Zútulněte terasu stromy, kterým se daří i v květináčích

Asi není nikdo, kdo by si v teplých měsících rád neposeděl na terase. V současnosti se tomuto prostoru věnuje hodně pozornosti. Stává se jakýmsi „obývákem na čerstvé…