Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / Z obnošených věcí mohou vzniknout nevšední doplňky

Z obnošených věcí mohou vzniknout nevšední doplňky

05. 04. 2020, SCONTO Nábytek
Každý z nás má doma určitě věci, které nenosí. Možná jsou malé, velké, případně dosloužily, ale z nějakého důvodu nás stále drží za srdce a neumíme se jich jen tak snadno vzdát. Pojďme se tedy podívat na to, co bychom si z nich mohli udělat, abychom je nejen nemuseli vyhodit, ale zároveň je povýšili na originální bytový doplněk.

Obal nejen na květináč

Odtrhlo se ucho z pěkné slaměné kabelky, kterou jste nosili v létě? Nebo doma máte trendy, ale nepraktickou textilní tašku? Vložte do nich vázy s květinami nebo květináče s pokojovými rostlinami a pěkný závěsný nebo stojící obal je na světě. Proutěné tašky můžete využít také jako efektní stojany na časopisy, šátky nebo další předměty, a to hlavně ve venkovsky laděném interiéru.

Z obnošených věcí mohou vzniknout nevšední doplňky
Z obnošených věcí mohou vzniknout nevšední doplňky

Sezónní ozdoby

Šaty, které už dávno ztratily sytou barvu nebo ubrus s fleky, které už sotva pustí… Vezměte si nůžky, udělejte si šablony a z látky podle nich vystřihněte dekorace dle libosti. Udělat si můžete například listy, které se vám doma postarají o podzimní atmosféru, nebo si připravte vzory, které se hodí na různé příležitosti, jako oslava narozenin, Valentýn, Vánoce. Vystřižené vzory upevněte například na provázek a vznikne vám ozdobný řetěz, který můžete zavěsit, kam se vám zlíbí.

Trendy pléd

Různých šátků a šál je běžně v domácnosti ažaž. Navzdory tomu si z dovolené přineseme další – kvalitní, velkou, krásnou, které jsme nemohli odolat. Jednobarevné i vzorované, malé i velké, všední i slavnostní šály se kupí v zásuvkách a není šance je všechny snosit. Co s nimi? Vyberte ty, které ladí s vaším interiérem – můžete je použít například jako pléd na pohovku, přehodit jako dekoraci na žebříkovou polici nebo použít jako ozdobu na kovovou konzolu nebo úchytku na nábytku.

Z obnošených věcí mohou vzniknout nevšední doplňky
Z obnošených věcí mohou vzniknout nevšední doplňky

Povlak na polštář

Svetry a trička patří neodmyslitelně do našich šatníků. Když se vytahají, případně nějak jinak znehodnotí a už nám jen tak leží ve skříni, můžeme je využít jako originální povlaky na polštáře. Stačí, když je zašijeme po stranách, z jedné našijeme knoflíky a nový doplněk je hotový. Dlouhé rukávy je možné odstřihnout, ale mohou posloužit i jako ozdoba – stačí je uvázat do podoby, jaká se nám líbí. Svetry a povlaky budou mít své kouzlo v bytě hlavně na podzim nebo v zimě, trička zase v jarních a letních měsících.

Malý kobereček

Vyrobit si kobereček je sice časově náročnější, avšak pokud už máme tolik triček nebo jiného šatstva, že nevíme, co s ním, během dlouhých zimních večerů může být právě výroba koberečku zábavnou a užitečnou činností. Je více způsobů výroby koberce. Nejjednodušší je zaplétat z šatů nastříhané textilní pásy dohromady po třech jako copánek a následně sešít k sobě. Náročnější způsob je háčkování velkým háčkem – zde je potřeba připravit si pásy z triček tak, že je k sobě sešijeme, abychom vytvořili dlouhou šňůru, kterou navineme do klubek. Následně se můžeme pustit do háčkován.

Z obnošených věcí mohou vzniknout nevšední doplňky
Z obnošených věcí mohou vzniknout nevšední doplňky

Ramínko v hlavní úloze

Obyčejné džíny nebo starý oblek, který jste si nechali na památku z maturitního večírku nebo svatby, případně oblíbené tričko a klasické věšáky. Pokud máte smysl pro humor, jste extravagantní nebo máte jednoduše interiér, kterému se různá nevšední řešení hodí, tento bytový doplněk může být pro vás jako stvořený. Stačí opravdu jen chvíle a nástěnná dekorace je hotová.

Kapsy jako organizér

Kalhoty, blůzky, košile – také jste si všimli, jaké mají často krásně prošívané a pevné kapsy? Tak proč toho nevyužít. Odstřihněte zadní část riflí s kapsami nebo na jiný kus látky našijte kapsy různých barev a vzorů, do horní části našijte poutka a závěsný organizér je hotový. Do kapes můžete vložit různé drobnosti, jako například klíče, odkazy, kartičky, psací potřeby, hračky.

Z obnošených věcí mohou vzniknout nevšední doplňky
Z obnošených věcí mohou vzniknout nevšední doplňky

Originální stínidlo

Krásný vzor na šatech, ale nosit je už nebudete. Využijte tedy alespoň látku. Použít můžete i tenčí pulovr, tričko nebo jiný kus oděvu. Vezměte si obyčejné bílé stínidlo na lampu, vystřihněte z šatů pás látky, jaký potřebujete (trochu musí přečnívat přes dolní i horní okraj stínidla kvůli zahnutí) a opatrně ho přilepte lepidlem na textil. Případně z látky vystřihněte jen vzor, který se vám líbí, a ten aplikujte na stínidlo. Pokud se obáváte, že by vás nová lampa brzy mohla omrzet, můžete si raději ušít „sukničku“, kterou budete navlékat na původní stínidlo podle nálady.

Krabička na drobné poklady

Jednoduše a rychle – tak se dá udělat dekorativní krabička, která může posloužit na vystavení různých doplňků nebo uložení věcí, které jsou nám vzácné. Stačí nějaká menší krabice (například z bot), košile nebo tričko, případně starý opasek a máme základ pro další doplněk do bytu. Látku na krabičku můžeme nalepit, nebo stačí krabičku vložit do trička, položit na místo, kde bude tato dekorace stát a následně tričko už jen naaranžovat tak, jak nám vyhovuje. Na dozdobení může posloužit i opasek ovinutý po obvodu krabičky.

Z obnošených věcí mohou vzniknout nevšední doplňky

 

Čtěte také

Ukázat další články

Nástěnné dekorace se hodí do každé místnosti

Dekorace v bytě jsou jako módní doplňky, které nejenže zrcadlí vaši osobnost a vkus, ale také podtrhují charakter bytu. Dnes se podíváme na závěsné dekorace, které –…

Ozvláštněte stůl jednoduchou a efektní dekorací. Jak ji vyrobit?

Čekáte návštěvu nebo pořádáte rodinný oběd či večeři? Ozvláštněte váš stůl originálními dekoracemi na utěrky nebo ozdobné ubrousky a příbory. Tyto jednoduché doplňky…