Sedací soupravy do L

Působivé na pohled a velkorysé počtem míst k sezení. Takové jsou sedací soupravy ve tvaru L, které jsou vyhledávány vzhledem ke komfortu i z praktických důvodů. Na výběr máte z různých variant, které se budou skvěle vyjímat v rozích, ale i v otevřeném prostoru. Multifunkčnost zajišťují zejména rozkládací modely s úložným prostorem, vysoký komfort zas polohovatelné opěrky. Bez ohledu na to, v jakém stylu máte zařízený interiér, trendové sedačky z naší nabídky určitě naplní vaše očekávání. Číst dál
Filtry
Dostupnost
Vyberte prodejny Vyberte prodejny
Cena
Zobrazit 196 produktů podle Máme pro vás 196 produktů
1 3 ... 6

Jak si vybrat sedací soupravu ve tvaru L

 
Pořádáte u vás doma večírek a potřebujete dostatek míst k sezení nebo si jen chcete vychutnat svůj oblíbený televizní program z pohodlí kvalitní a praktické sedací soupravy? V takovém případě vám mohou skvěle posloužit rohové sedací soupravy. Sedací souprava do L jednak pojme více osob, jednak má praktický tvar, takže ačkoliv často má větší rozměry, nezabírá v obývacím pokoji či jiné místnosti, kde jsou umístěny, příliš místa.
 

Pohodlí a praktická stránka sedacích souprav do L

 
Sedačky do L patří mezi nejoblíbenější tvary sedacích souprav, a to především proto, že jsou velmi praktické a pohodlné. Jeden sedák mají obvykle prodloužený do lenošky, takže si můžete udělat maximální pohodlí. Jinou variantou jsou sedačky bez lenošky, které mají opěrku zad po celém obvodu sedací části. Ramena sedačky bývají buď stejně, nebo rozdílně dlouhé. Sedačky s otomanem působí subtilnější a prostoru dodávají otevřenější, vzdušnější charakter. Sedačky se zádovou opěrkou po celém obvodu bývají robustnější, umožňují však pohodlně se opřít všem sedícím členům domácnosti či hostům.
 
Sedací soupravy ve tvaru L se hodí zejména do větších interiérů (např. do rodinných domů nebo kanceláří), ale uplatnění najdou i v menších bytech, dětských pokojích nebo pracovnách. Doplněno mohou být o křesla a taburety ze stejné nábytkové kolekce, ale také o designové kusy, které dodají vašemu sedacímu koutku moderní šmrnc. Pozor je třeba dávat na osazení otomanu - ten může být buď jen vlevo, nebo jen vpravo. Univerzální modely dovolují uživatelům, aby si sami zvolili, kde bude umístěn. Tyto jsou optimální, zejména pokud počítáte, že se bude sedačka v budoucnu přesouvat na jiné místo, případně do jiného bytu. Tak nebudete omezení tím, kde je otoman umístěn.
 
Tak jako jiné sedací soupravy a pohovky, ty ve tvaru L si můžete pořídit v různých variantách. Pokud potřebujete příležitostné lůžko pro hosty, pak se vyplatí investovat do rozkládacího modelu. Praktickým doplňkem zejména v malých bytech jsou sedačky s úložným prostorem. Zvýšené pohodlí zas zajistí funkční prvky, jako polohovatelné opěrky či nastavitelná hloubka sedu.
 
Barevná škála sedaček do L je také široká. V současnosti jsou vyhledávány zejména neutrální barvy, mezi nimiž kralují šedé odstíny, ale i výrazné barvy, které oživí i ten najfádnější interiér.
 

V čem se liší od sedacích souprav ve tvaru do U?


Sedačky do L se společně s těmi ve tvaru U zařazují do kategorie rohových sedacích souprav, avšak je mezi nimi několik rozdílů. Ty nejzásadnější si nyní vyjmenujeme.
 
Sedačky do L jsou obvykle vybaveny dvěma sedáky. Na ně se pak napájí jeden sedák protáhlý do lenošky, resp. otoman. Oproti tomu sedací soupravy do U mají po stranách dvě lenošky nebo v některých případech také pouze jednu, akorát s tím rozdílem, že na druhé straně se pak nacházejí další klasické sedáky. Samozřejmě, to jim přidává na objemu, což je předurčuje k umístění v prostornějších interiérech.
 
Na rozdíl od sedacích souprav do tvaru U se ty do tvaru písmene L lépe hodí do tradičních čtvercových nebo obdélníkových místností, neboť dokáží lépe kopírovat jejich stěny, a tak zbytečně nezabírají vnitřní prostor místnosti. V otevřených dispozicích, kde se například spojuje kuchyň s obývákem, se rohové sedačky ve tvaru U, ale i větší elkové modely používají jako dělící prvky na optické rozčlenění jednotlivých zón.
 

Kolik sedací soupravy ve tvaru L stojí?


Sedačku do L si můžete pořídit již za několik tisíc korun. Pokud si přejete něco exkluzivního, je třeba počítat s investicí kolem 50 000 Kč, za které můžete mít opravdu luxusní sedací soupravu. Sedací soupravy jsou dostupné v mnoha velikostech, s různou hloubkou a šířkou sedací plochy a lehací plochy, v různých designových provedeních a materiálech, přičemž za nejprémiovější jsou považovány sedačky z pravé kůže. Vybrat si tedy můžete sedačku přesně podle osobních preferencí.