Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Byt v rukách profesionála

Byt v rukách profesionála

13. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Časopisy o bydlení, internetové blogy s nádhernými fotkami… Krásné interiéry jsou nám servírovány téměř neustále. Pokud vás čeká rekonstrukce nebo zařizování, můžete z nich jednoduše čerpat inspiraci. Ale co když nemáte cit pro design a prostor? Přenechte tuto práci odborníkovi.
Z bytového designera mají někteří lidé stále obavy. Nejčastěji proto, že si myslí, že jim vnutí vlastní nápady, s kterými se nebudou ztotožňovat. Opak je však pravdou. Prací interiérového designera je promítnout do návrhu požadavky klienta, postarat se o to, aby byly vybrané materiály nadčasové, a zároveň z prostoru vytěžit maximum. Druhou mylnou představou je, že jsou jeho služby běžným lidem cenově nedostupné, takže si ho může dovolit jen vybraná klientela.

KDY JE TA SPRÁVNÁ DOBA NA KOMUNIKACI S DESIGNEREM?

Podle zkušeností designerů je drtivá většina klientů osloví pozdě. Jelikož rukami profesionálů prošlo už mnoho nemovitostí, umí objektivně zhodnotit pozitivní a negativní stránky prostoru a dispozice a nasměrovat lidi ještě před koupí. Proto je dobré najít si svého designera ještě ve stadiu vybírání bytu. Jinak se může stát, že koupíte byt, v kterém vám bude chybět dostatek sluníčka, protože většina pokojů bude orientována na sever, nebo nebudete moci odstranit příčku, jak jste původně plánovali, protože bude nosná.

JAK PROBÍHÁ SPOLUPRÁCE S INTERIÉROVÝM DESIGNEREM?

První setkání

Je informační. Je dobré, pokud na něj přinesete půdorys prostoru, který chcete s designerem řešit. Zároveň si projdete vaše požadavky, potřeby a preferovaný styl. Předem si promyslete i přibližný budget (rozpočet) na realizaci interiéru.

Zaměření

Dobrý architekt a designer si prostor prohlédne ještě předtím, než se pustí do samotných projekčních prací. Obhlédne si ho a následně zaměří současný stav a překreslí ho do digitální podoby.

Byt v rukách profesionála

Studia interiéru

Náčrty a návrhy designer převede do 3D vizualizace prostoru, přičemž se soustředí na výběr barev a materiálů. Nové dispoziční řešení a vizualizace jednotlivých místností v digitální podobě dostanete k připomínkování. Pro úspěšné dokončení projektu je důležité stanovení vašich přesných požadavků.

Odevzdání projektu

Po odsouhlasení projektu z vaší strany vám bude odevzdán realizační projekt obsahující technické nákresy, vizualizace jednotlivých místností, technická schémata pro realizaci obkladačských prací, rozmístění elektroinstalace a rozvodů vody, odpadu, plynu a topení plus základní výběr zařizovacích předmětů.

PROČ JE DOBRÉ NAJMOUT SI DESIGNERA

Byt v rukách profesionála
  • Ušetří vám množství času.
  • Poradí si i s atypickými prostorami (úzké chodby, zkosené stěny).
  • Postará se o funkční výsledek – správné rozmístění zón a funkcí.
  • Má vědomosti o technických možnostech a pracovních procesech.
  • Pomůže vám s výběrem doplňků, takže nebudete předem kupovat kousky, které by nakonec mohly zůstat nevyužité.

PŘÍKLAD Z PRAXE

V nejstarší části Barcelony, v budově, jejíž vznik se datuje až do 13. století, našla svůj domov mladá žena, která pracuje v oblasti módy. Návrh renovace svěřila do rukou profesionálů – architektů a designerů ze studie CaSa – Colombo and Serboli Architecture, kteří vdechli otevřenému prostoru nový život. Původní obývací pokoj s kuchyní směřovaly do stinné části, designeři ale toto nepraktické uspořádání úplně změnili.
Byt v rukách profesionála
Byt v rukách profesionála
Klíčovým prvkem prostoru se stala na míru zhotovená skříň, která tvoří vstup do obývacího pokoje a mění vstupní halu na elegantní šatník. Zajímavé je i barevné ladění bytu, základem jsou pastelové barvy v obývací části. Bílá s růžovou, petrolejová a šedá dodávají prostoru jemný vzhled. Vestavěný nábytkový blok je odlišen výraznou tmavě modrou. V kuchyni architekti přidali k pastelovým odstínům i kombinaci sytější šedé a korálové barvy.
Byt v rukách profesionála
Byt v rukách profesionála

 

Čtěte také

Ukázat další články

Mám boty. Hodně bot... Kam s nimi?

Botníky jsou nedílnou součástí předsíní. Bez nich by ve vstupních prostorách vznikl doslova chaos, protože obuv už není jen o nutnosti a pohodlnosti, ale je také sou…

Inspirujte se: 7 designů kuchyně

Kuchyně je doslova mikrosvět, který by měl být uspořádán podle vašich představ a jehož návrh i zařizování vyžadují svůj čas. Interiérový styl, který v kuchyni prefer…