Pro veřejnost jsou naše prodejny otevřené pro nákup domácích potřeb a pro výdej zboží, firmy a živnostníci mohou nakupovat bez omezení. Více informací zde. 

Byt v rukách profesionála

Časopisy o bydlení, internetové blogy s nádhernými fotkami… Krásné interiéry jsou nám servírovány téměř neustále. Pokud vás čeká rekonstrukce nebo zařizování, můžete z nich jednoduše čerpat inspiraci. Ale co když nemáte cit pro design a prostor? Přenechte tuto práci odborníkovi.
Z bytového designera mají někteří lidé stále obavy. Nejčastěji proto, že si myslí, že jim vnutí vlastní nápady, s kterými se nebudou ztotožňovat. Opak je však pravdou. Prací interiérového designera je promítnout do návrhu požadavky klienta, postarat se o to, aby byly vybrané materiály nadčasové, a zároveň z prostoru vytěžit maximum. Druhou mylnou představou je, že jsou jeho služby běžným lidem cenově nedostupné, takže si ho může dovolit jen vybraná klientela.

KDY JE TA SPRÁVNÁ DOBA NA KOMUNIKACI S DESIGNEREM?

Podle zkušeností designerů je drtivá většina klientů osloví pozdě. Jelikož rukami profesionálů prošlo už mnoho nemovitostí, umí objektivně zhodnotit pozitivní a negativní stránky prostoru a dispozice a nasměrovat lidi ještě před koupí. Proto je dobré najít si svého designera ještě ve stadiu vybírání bytu. Jinak se může stát, že koupíte byt, v kterém vám bude chybět dostatek sluníčka, protože většina pokojů bude orientována na sever, nebo nebudete moci odstranit příčku, jak jste původně plánovali, protože bude nosná.

JAK PROBÍHÁ SPOLUPRÁCE S INTERIÉROVÝM DESIGNEREM?

První setkání

Je informační. Je dobré, pokud na něj přinesete půdorys prostoru, který chcete s designerem řešit. Zároveň si projdete vaše požadavky, potřeby a preferovaný styl. Předem si promyslete i přibližný budget (rozpočet) na realizaci interiéru.

Zaměření

Dobrý architekt a designer si prostor prohlédne ještě předtím, než se pustí do samotných projekčních prací. Obhlédne si ho a následně zaměří současný stav a překreslí ho do digitální podoby.

Byt v rukách profesionála

Studia interiéru

Náčrty a návrhy designer převede do 3D vizualizace prostoru, přičemž se soustředí na výběr barev a materiálů. Nové dispoziční řešení a vizualizace jednotlivých místností v digitální podobě dostanete k připomínkování. Pro úspěšné dokončení projektu je důležité stanovení vašich přesných požadavků.

Odevzdání projektu

Po odsouhlasení projektu z vaší strany vám bude odevzdán realizační projekt obsahující technické nákresy, vizualizace jednotlivých místností, technická schémata pro realizaci obkladačských prací, rozmístění elektroinstalace a rozvodů vody, odpadu, plynu a topení plus základní výběr zařizovacích předmětů.

PROČ JE DOBRÉ NAJMOUT SI DESIGNERA

Byt v rukách profesionála
  • Ušetří vám množství času.
  • Poradí si i s atypickými prostorami (úzké chodby, zkosené stěny).
  • Postará se o funkční výsledek – správné rozmístění zón a funkcí.
  • Má vědomosti o technických možnostech a pracovních procesech.
  • Pomůže vám s výběrem doplňků, takže nebudete předem kupovat kousky, které by nakonec mohly zůstat nevyužité.

PŘÍKLAD Z PRAXE

V nejstarší části Barcelony, v budově, jejíž vznik se datuje až do 13. století, našla svůj domov mladá žena, která pracuje v oblasti módy. Návrh renovace svěřila do rukou profesionálů – architektů a designerů ze studie CaSa – Colombo and Serboli Architecture, kteří vdechli otevřenému prostoru nový život. Původní obývací pokoj s kuchyní směřovaly do stinné části, designeři ale toto nepraktické uspořádání úplně změnili.
Byt v rukách profesionála
Byt v rukách profesionála
Klíčovým prvkem prostoru se stala na míru zhotovená skříň, která tvoří vstup do obývacího pokoje a mění vstupní halu na elegantní šatník. Zajímavé je i barevné ladění bytu, základem jsou pastelové barvy v obývací části. Bílá s růžovou, petrolejová a šedá dodávají prostoru jemný vzhled. Vestavěný nábytkový blok je odlišen výraznou tmavě modrou. V kuchyni architekti přidali k pastelovým odstínům i kombinaci sytější šedé a korálové barvy.
Byt v rukách profesionála
Byt v rukách profesionála

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Chyby, kterých se často dopouštíme při zařizování interiéru

Chyby, kterých se často dopouštíme při zařizování interiéru

Jsou to maličkosti, na které často zapomínáme nebo s nimi nepočítáme. V konečném důsledku vedou ke snížení komfortu bydlení nebo k nespokojenosti se zařízeným interi…
Číst dál
Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

Obývací stěny z masivu nebo s povrchovou úpravou imitující dřevo jsou dlouhodobě oblíbené. Na pohled totiž působí příjemně hřejivě, a některé kousky dokonce nikdy ne…
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací