Chcete někomu darovat doplněk do nového bytu?

Domů / MAGAZÍN / BYDLÍME / Chcete někomu darovat doplněk do nového bytu?
Publikováno: 16. 05. 2020
Váš známý se právě nastěhoval do nového a vy jste dostali pozvánku na kolaudační večírek. Co vás pravděpodobně napadne jako první je, jaký mu k takové příležitosti pořídit dárek. Na řadu přichází rozhodování a u mnohých zvítězí volba darovat nějaký bytový doplněk. Koupit něco do čerstvě obydleného bytu se přece zdá být jednoduchým a univerzálním řešením. Má to však svá pro i proti. Přečtěte si, na co při výběru doplňků myslet a inspirujte se několika základními tipy na dárek.
Dekorace lidských obydlí nás provází po celá tisíciletí. Za určitý zrod „zvelebování“ našich domovů se dají považovat už jeskynní malby v dávných dobách. Ve starověku byla výzdoba domácnosti znakem luxusu a objevovala se jen v bohaté vrstvě, která si mohla dovolit investovat do kamenných výtvorů a různých materiálů, které zdobily zdi i podlahy.
 

PROJEV OSOBITOSTI A VLASTNÍHO STYLU

Zlomem ve zkrášlování domů pomocí různých doplňků byla až průmyslová revoluce, která otevřela svět dekorativních i praktických doplňků i široké veřejnosti. V interiéru se začala odrážet osobnost a styl obyvatel, domácí výzdoba se stala koníčkem a posléze dala vzniknout profesi interiérových designérů. I dnes se do výzdoby kromě nových trendů silně promítá osobní vkus a preference, a na to především bychom měli myslet při výběru vhodného doplňkového dárku.
 

STO LIDÍ, STO CHUTÍ ANEB PROČ BÝT OPATRNÍ PŘI NÁKUPU DOPLŇKŮ

Už jste to určitě zažili i vy. Dostali jste krásný a ideální doplněk do vašeho bytu. Tedy, alespoň to si myslel jeho kupující. Vy jste ho buď dali na místo, kde příliš nevyčnívá, schovali do skříně, protože vám ho bylo líto vyhodit, nebo darovali někomu jinému. I takové věci se mohou dít – a nejspíše dějí – s dárky, které věnujete ostatním vy.

Nikdy totiž nemůžete přesně vědět, jak nový nebo zrekonstruovaný byt vašeho známého vypadájaké má prostorové možnosti nebo v jakém stylu si ho zařizuje (pokud vás samozřejmě během celého procesu zařizování nezásobuje vyčerpávajícími informacemi a obrázky ohledně bytu). Každý navíc máme odlišný cit pro barvy a barevné kombinace. A i když toho máte hodně společného, nemusíte se do jeho vkusu trefit. Jak se vyvarovat tomu, aby váš dárek neležel zapomenutě ve skříni?

 

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT


U bytových doplňků volte především neutrální barvy, které se hodí ke všemu – ideální je sáhnout po bílé nebo krémové. Vyhněte se příliš výrazným vzorům, jako jsou například květinové nebo zvířecí, které jsou opravdu citlivé na kombinaci se stylem interiéru. Co se týče materiálu, vhodné jsou výrobky ze skla nebo kovu. Snažte se vybrat tak, aby se doplněk hodil do každé domácnosti, a zvolte něco, co nemusí být neustále na očích.

Pomozte známému udržet pořádek v bytě třeba úložnými boxy nebo košíky. Jsou pěkné samy o sobě, takže mohou být vsunuté do poliček, ale vejdou se i do různých skříněk a pomohou v nich udržovat věci v organizovaném stavu.

Chcete někomu darovat doplněk do nového bytu?
 

NEUTRÁLNÍ A PRAKTICKÉ

Chcete někomu darovat doplněk do nového bytu?

Není nad praktické dárky, které mají svou roli v každé domácnosti. Sklo zkombinujete prakticky s čímkoliv. Pokud váš známý holduje vínu, věnujte mu pár nových skleniček nebo dekantér. V jiném případě můžete darovat také obyčejné skleničky – těch není nikdy dost, vzhledem k tomu, jak často jsou používané a občas nechtěně rozbité. Pokud chcete něco originálnějšího, ideální může být například křišťálová váza nebo tác, které v domácnosti vždy přijdou vhod.
Zvláště v zimní sezóně přijde vhod pořádná teplá deka, pod kterou se můžeme zachumlat na gauči u televize. Je skladná, takže se nemusíme obtěžovat tím, kam ji uložit, a kromě toho může posloužit jako náhradní přikrývka pro hosty. V roli praktického dárku je tedy dokonalá.
Chcete někomu darovat doplněk do nového bytu?
 

NENÁPADNÉ DEKORACE


Zejména ženské duši udělají radost rostliny. Někdo se nemusí příliš kamarádit s jejich péčí a zaléváním, takže zvolte buď rostliny, které nejsou náročné, nebo dnes můžete koupit i krásné a věrohodné umělé rostliny, které vydrží celé roky. Můžete vybírat z bohatých trsů, rozkvetlých orchidejí nebo malých sukulentů. Vyhněte se popínavým, závěsným květinkám a také stromkům, které by v bytě nemusely najít své místo.
Chcete někomu darovat doplněk do nového bytu?
A na konec nezapomínejte na svíčky. Tato volba vám možná nepřijde příliš originální, ale když se nad tím zamyslíte, hodí se snad do každé místnosti, ladí ke všemu a vytvářejí dojem útulného bytu. Víte-li, že váš známý miluje dekorativní doplňky, kupte mu k nim třeba ještě malou lucerničku nebo svícen – určitě mu uděláte radost.
Chcete někomu darovat doplněk do nového bytu?
Publikováno: 16. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací