Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Čím trávíte čas za pracovním stolem? Vybírejte rozumně

Čím trávíte čas za pracovním stolem? Vybírejte rozumně

24. 04. 2020, SCONTO Nábytek
Modely psacích stolů mají v sortimentu nábytku velmi pestré zastoupení. Jejich koupě však závisí také na tom, jak často uživatel svůj kancelářský koutek využívá a k čemu všemu slouží. Pokud si chcete vybrat správně, zodpovězte si následující otázky.

JAKÝ TYP PRACOVNÍKA JSTE?

Využíváte pravidelně práci z domu, nebo vám pracovní stůl slouží jen na občasné vybavování administrativy a korespondence? Pokud patříte mezi živnostníky nebo zaměstnance, kteří domácí zázemí využívají ve velké míře i na pracovní účely, zasloužíte si vlastní nerušené místo s množstvím úložných ploch. Je důležité, aby vám kancelářský stůl poskytl hlavně dostatek komfortu a prostoru. Pokud doma pracujete jen příležitostně, vystačíte si s minimalistickým modelem, který budete moci využít i jinak, třeba jako kosmetický nebo konzolový stolek, případně koutek na čtení.
Čím trávíte čas za pracovním stolem? Vybírejte rozumně

CO VŠE POTŘEBUJETE MÍT NA STOLE?

Zamyslete se nad způsobem své práce. Potřebujete mít na ploše rozložené smlouvy, texty, objednávky, fotografie, výkresy nebo tabulky? Pokud se nechcete ztratit v hromadě papírů a dokumentů, sežeňte si pracovní stůl s velkou pracovní deskou a dostatkem odkládacích prostorů. Podstatné je vybírat si nejen modely s dostatečnou šířkou, ale i s větší hloubkou, ideálně od 55 cm. Oceníte to i tehdy, kdy část plochy zabere samotný počítač spolu s klávesnicí.
Čím trávíte čas za pracovním stolem? Vybírejte rozumně
Na co nezapomenout

Během práce, které věnujete i několik hodin denně, nezapomínejte ani na kvalitní kancelářskou lampu – ta také zabere určitý prostor. Pokud ho chcete ušetřit, můžete zvolit model zabudovaný do stěny nebo do nástěnné police přímo nad stolem.

Na desce většiny kancelářských stolů nechybí ani poznámkový blok, kalendář, organizér na dokumenty, zásuvkový box, případně stojan na kancelářské potřeby. Potřebujete k práci vše z toho nebo i něco navíc? Před koupí psacího stolu si raději udělejte seznam všech doplňků, které jsou pro vás nutností. Samozřejmě, pracoviště mohou tvořit i různé dekorace, fotografie v rámečcích, vonné svíčky nebo květiny. Osobní předměty takový prostor zútulňují a vytvářejí pohodu během práce. Při výběru stolu je třeba počítat i s takovými „drobnostmi“. Zde se skvěle uplatní modely s různými policemi umístěnými nad samotnou pracovní deskou.
Čím trávíte čas za pracovním stolem? Vybírejte rozumně

ČÍM SE ZABÝVÁTE?

Typ profese nebo způsob práce vám určitě napoví i při výběru stolu. Nejde jen o frekvenci, s jakou budete koutek využívat. Někomu totiž opravdu postačí jeden poznámkový blok, pero a počítač. V tu chvíli nemusíte uvažovat dlouho, můžete se klidně poohlédnout po klasickém jednoduchém psacím stole s pár zásuvkami. Pokud hledáte multifunkční kousek a přejete si ho v interiéru zakamuflovat, vybírejte si z minimalistických a elegantních stolů. Často bývají součástí policových sestav nebo samostatných kolekcí nábytku, takže lehce zapadnou do jakéhokoliv interiéru.
Psací stůl ANGEL 80
Rohový PC stůl JANA
Existují typy lidí, kteří pracují s mnohými tisknutými dokumenty, nejednou poodkládanými po celé desce stolu. V tom případě je ideální rohový kancelářský stůl – jedna část může být vyhrazena počítači a prostoru na psaní, druhá ploše na dokumenty. Rohové stoly ocení i grafici, kteří využívají dvě obrazovky. Nespornou výhodou takovýchto modelů je i množství praktických úložných prostorů. Rohové stoly mohou zároveň fungovat i jako mini zasedačky pro dva–tři lidi. Speciální PC stůl je na druhé straně vhodný pro pracovníky, kteří na první místo kladou ergonomii. Obrazovka je zde totiž umístěna ideálně – ve výšce očí, zatímco klávesnice je situována v zásuvce pod pracovní deskou. Když je zasunutá, nepřekáží člověku v jiných činnostech.

Na očích, nebo skryté

Zamyslete se nad tím, zda máte raději věci a dokumenty na očích, nebo je chcete mít úhledně poskládané a ukryté ve skříňkách. Podle toho si vyberte buď psací stůl s otevřenými, nebo uzavíratelnými úložnými prostory.
Psací stůl 9543
Samostatnou kapitolou jsou psací stoly pro děti. Pokud chcete, aby vaše ratolesti „doprovázely“ od první třídy až po střední školu, opatřete jim například rostoucí stůl. Ten je možné výškově polohovat a přizpůsobit tak věku dítěte. Některé modely mají dokonce výklopnou desku, díky které si školáci mohou užívat pohodlné kreslení bez zbytečného a nezdravého ohýbání zad.
Rostoucí stůl pro děti MARIAN
Nezapomínejte na to, že psací nebo kancelářský stůl má v plné míře vyhovovat vašim pracovním potřebám a skutečným nárokům na prostor. Pokud si nejste jisti s výběrem nebo potřebujete pomoct při výběru správných rozměrů a funkcionality stolu, obraťte se na odborníky přímo v prodejně.

Čtěte také

Ukázat další články

Kupujeme pro miminka: dětská postýlka a přebalovací pult

Čekáte přírůstek do rodiny a chcete své ratolesti připravit útulný a zároveň funkční dětský pokojíček? K jedněm z nejdůležitějších věcí, které jsou součástí výbavy d…

Tipy na zařízení obýváku, pokud rádi měníte atmosféru v místnosti

I vy patříte k lidem, kteří milují změny? Ani vás na dlouho neuspokojí aktuální vzhled obývacího pokoje a po krátké době už přemýšlíte, co upravit? Působivý redesign…