Vážení zákazníci, dne 28.10.2021 budou naše obchodní domy zavřené. Pro nákup neváhejte využít náš e-shop.

Jak si vyrobit světelné dekorace a lampičky

Domů / MAGAZÍN / ZKRÁŠLUJEME / Jak si vyrobit světelné dekorace a lampičky
Publikováno: 13. 05. 2020
Čas od času to chce změnu a my zatoužíme zpestřit náš interiér něčím neokoukaným. Pokud máme trochu fantazie a jsme zruční, můžeme si nový doplněk podle vlastního vkusu vyrobit i sami. Oživení bytu přinesou například různé lampy nebo světelné dekorace, které večer navodí příjemnou atmosféru. Stačí chuť a trpělivost a nový designový kousek je na světě. Nevíte, jak na to? Nechte se inspirovat v nadcházejících řádcích.

Stojanová lampa z větviček
Jestli máte rádi přírodní materiály a chcete jednoduchý a nevšední svítící doplněk bez vynaložení přílišné námahy, tato světelná dekorace je právě pro vás. Náklady na výrobu jsou minimální a zajímavý výsledek je zaručený. Je na vás, jakou větev zvolíte – krásné jsou jak přírodní s kůrou, tak i oloupané nebo vybělené. Tvar také záleží na vašem výběru, můžete si najít originální samorost na procházce, využít různých rozvětvených větví z ořezaných stromů v zahradě nebo použít pevné pruty odřezané z různých křovin. Pokud se vám líbí, můžete je zabarvit, aby ladily k jiným doplňkům interiéru. Pokud se rozhodnete použít bílou barvu, dosáhnete spíše minimalistického efektu, v případě zlaté nebo stříbrné bude vaše lampa působit luxusněji. Oblíbené na výrobu těchto lamp jsou hlavně břízy, jejichž kůra sama o sobě působí velmi dekorativně.

Co budeme potřebovat: větve, pytel štukatérské sádry nebo cementu, říční oblázky, květináč (nebo nějakou nádobu, z které se po zaschnutí bude později dát vyndat sádrový odlitek) a LED světýlka na baterky (případně světelný řetěz do zásuvky nebo kabel s objímkou, zástrčkou, vypínačem a žárovkou).

Jak si vyrobit světelné dekorace a lampičky
 

Rady a tipy:

Hotové svítidlo můžeme vložit do keramického, plastového nebo proutěného květináče na rostliny, případně ho jen obalit do pytloviny nebo nějaké pěkné a zajímavé textilie. Pokud se vám nechce dělat se sádrou, alternativou je naaranžování větví do větší nádoby mezi těžší kameny (aby nádoba byla stabilní a nepřevrátila se) a následné doplnění světýlek. Použít můžeme i světelný řetěz z vánočního stromku. Pokud použijete kabel se žárovkou, zajímavou volbou může být také použití barevné žárovky. V horní části svítidla je vhodné umístit nějaký háček nebo hřebíček, o který by se světelný řetěz nebo kabel mohl uchytit, aby z větve nesklouzával.

Hotová svítidla pro inspiraci:

Jak si vyrobit světelné dekorace a lampičky

Nevšední papírová lampa
Je jednoduchá a zároveň nepřehlédnutelná. K této lampě už potřebujeme trochu více času a zručnosti, ale výsledek stojí za to.

Co budeme potřebovat: starý papír – ideálně bílý, lepidlo na tapety, štětec, malé čiré skleněné korálky (případně nugetky nebo skleněné střepy), nafukovací gumový balón, mísu na rozdělání papírové kaše, jemný brusný papír, vodu v rozprašovači, houbičku, závěsný kabel s objímkou a LED žárovkou. Upozorňujeme, že se už jedná o plnohodnotné elektrické zařízení, a proto by měl manipulaci s kabelem a zapojení svítidla realizovat elektrikář.

Jak si vyrobit světelné dekorace a lampičky

Rady a tipy:

Světlo pronikající přes skleněné korálky vytváří skutečně pohádkový efekt. Pokud si přejete stínidlo jiné barvy, můžete použít barevný papír nebo ještě před finálním nanesením lepidla přetřít povrch vytouženou barvou. Korálky je však vhodné nechat bez barvy.

Hotové svítidlo pro inspiraci:

Jak si vyrobit světelné dekorace a lampičky
Publikováno: 13. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací