Pro veřejnost jsou naše prodejny otevřené pro nákup domácích potřeb a pro výdej zboží, firmy a živnostníci mohou nakupovat bez omezení. Více informací zde. 

Komoda: úložný prostor a dekorace bytu v jednom

Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Komoda: úložný prostor a dekorace bytu v jednom
Komoda vznikla v druhé polovině 17. století ve Francii. Byla vytvořena jako náhrada velké, těžké skříně a primárně sloužila jako prostor na odkládání prádla. V současnosti už do ní ukládáme i množství dalších věcí v závislosti na tom, v které místnosti ji používáme. Je často skutečným uměleckým dílem, šperkem, kterému mnozí designéři věnují hodně pozornosti. Tyto kousky nábytku jsou nám k dispozici v různých provedeních – od nejjednodušších až po bohatě zdobené, zapadající do každého stylu interiéru.
Asi bychom sotva našli domácnost, v které by komoda chyběla. Díky tomu, že je pěkným, a hlavně užitečným kouskem nábytku, nachází své místo v obývacích i dětských pokojích, v ložnicích, jídelnách i v předsíních. Její design může být přizpůsoben celkovému zařízení interiéru, ale je také možné zvolit do bytu takovou, která vynikne jako samostatný kousek – doplněk dodávající místnosti ozvláštnění a poutající pozornost. Často je součástí různých nábytkových programů, takže ji můžete koupit spolu s jinými kusy nábytku ve stejném provedení. Oblíbená bývá nejen pro její vnitřní úložné prostory, ale i horní plochu, která se často využívá jako místo na tvorbu různých zátiší z doplňků.
Komoda STONE 673-D5
Komoda: úložný prostor a dekorace bytu v jednom

TIPY NA KOMODY

Jak jsme již v úvodu zmínili, dnes jsou komody dostupné v mnohých provedeních, není tedy problém vybrat si takovou, která by odpovídala osobnímu vkusu a přesně zapadala do stylu našeho příbytku. Velmi oblíbené jsou hlavně praktické komody s jednoduchým designem. Decentním dekorem v tomto případě bývají úchyty nebo vrchní deska z jiného materiálu, otevřené police nebo také příjemné osvětlení.
Komoda RANIA
Komoda: úložný prostor a dekorace bytu v jednom
Cítíte se příjemně ve venkovsky zařízeném interiéru, máte rádi provensálský styl nebo si zařizujete chalupu? Zde je nejlepším výběrem komoda s patinou, v rustikálním vzhledu, ozdobená úchytkami z mosazi, železa nebo mědi. Pokud vás oslovuje lesk a luxus, vsaďte na komody s glamour nádechem, pro které jsou typické ohýbané nožičky, oblé tvary, lakované povrchy, světlé i tmavé zářivé barvy a zlaté nebo stříbrné kování.
Komoda: úložný prostor a dekorace bytu v jednom
Komoda BAROQUE
Pokud milujete čistotu a funkčnost, je tou nejlepší volbou minimalistická komoda. Dekorativnost u tohoto stylu nábytku vychází ze základních tvarů, využívá se struktura samotného materiálu, často bývá bez viditelných úchytek. Minimalistický styl bydlení má jednu nespornou, obrovskou výhodu – velmi lehce se zde udržuje pořádek, z čehož vycházejí i strohé linie nábytku. Svou jednoduchostí je charakteristický i skandinávský styl, který reprezentuje například komoda v neutrálních barvách a na štíhlých nožičkách.
Komoda GENUA
Komoda: úložný prostor a dekorace bytu v jednom
Pevná, odolná a velmi osobitá je komoda pojatá v industriálním stylu. Dřevo a železo jsou základní materiály, používané tak, aby vyzněly v plné, drsné kráse. Charakteristické šikmé nožičky připomínající pomalejší tempo života v 60. letech, to jsou zase retro komody. Hravé a pohodové – jako dětství, které nám připomínají. Samostatnou kapitolou jsou designové komody, které se pyšní originálním, neobvyklým zpracováním a často i netradičními barvami a materiály.
Komoda: úložný prostor a dekorace bytu v jednom
Komoda: úložný prostor a dekorace bytu v jednom

KOMODY V JEDNOTLIVÝCH MÍSTNOSTECH

Do komody v ložnici nebo dětském pokoji nejčastěji ukládáme ložní prádlo, ručníky a menší kousky oblečení. K tomuto účelu se nejvíce hodí komoda dostatečně široká a vybavená praktickými zásuvkami, případně kombinovaná s policemi ukrytými za dvířky.
Komoda RUFA
Komoda NOVI
V kuchyni může být skvělým spojencem, pokud máme menší kuchyňskou linku. Velmi praktické jsou nízké zásuvky na příbory. Hluboké zásuvky využijeme k uložení talířů, mís, případně jiného nádobí. Podobně nám komoda může posloužit i tehdy, pokud máme samostatnou jídelnu, případně v obývacím pokoji, kde často hostíme návštěvu. Do obývacího pokoje se často vyrábějí komody kombinující skryté a otevřené úložné prostory v podobě polic, na které je možné vystavit různé dekorace. Sáhnout můžete i po modelech, kde police chrání prosklená dvířka a které jsou decentně osvětlené. Tak jsou dekorace na policích chráněny před prachem a zároveň vyniknou.
Komoda BONANZA
Komoda s LED osvětlením LIMA
Mnoho lidí si odkládá klíče, peněženky a doklady na chodbě. To je jeden z důvodů, proč se komoda hodí i do předsíně. Postará se nejen o zmíněné drobnosti, ale také o čepice, šály, rukavice, obuv a další věci, které máme při vstupu do bytu i vycházení z něj rádi po ruce. Vzhledem k tomu, že chodby obvykle nedisponují velkým prostorem, je vhodné vybírat užší modely skříněk. Komody určené do předsíní bývají obvykle vybaveny několika zásuvkami na drobnosti a policemi ukrytými za dvířkami na odkládání obuvi.
Komoda ROMANCE 2
Komoda: úložný prostor a dekorace bytu v jednom

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Chyby, kterých se často dopouštíme při zařizování interiéru

Chyby, kterých se často dopouštíme při zařizování interiéru

Jsou to maličkosti, na které často zapomínáme nebo s nimi nepočítáme. V konečném důsledku vedou ke snížení komfortu bydlení nebo k nespokojenosti se zařízeným interi…
Číst dál
Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

Obývací stěna s dekorem dřeva – světlá, nebo tmavá?

Obývací stěny z masivu nebo s povrchovou úpravou imitující dřevo jsou dlouhodobě oblíbené. Na pohled totiž působí příjemně hřejivě, a některé kousky dokonce nikdy ne…
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací