Domů / MAGAZÍN / INSPIRACE / Který raději? Konferenční stolky s kovovým akcentem

Který raději? Konferenční stolky s kovovým akcentem

18. 02. 2021, SCONTO Nábytek
Konferenční stolek je součástí každého obývacího pokoje. Bez tohoto nenápadného a praktického nábytku by místnost nebyla kompletní. Jeho vznik se datuje do 17. století, v kterém měl podobu čajového stolku okrouhlého tvaru na vysokých nohách. Počátkem 20. století vznikla verze konferenčního stolku s krátkými nohami, čaj vystřídala káva při čtení denního tisku a modely ze dřeva dostaly různé tvary. Časem přibyly i nové materiály a kombinace. Vybrali jsme pro vás pět tipů na konferenční stolky s kovovým akcentem.

Konferenční stolek z masivu

Příjemnou atmosféru v obýváku dotvoří konferenční stolek s vrchní deskou z masivního dřeva. Na výběr máte z mnohých dřevin, oblíbený je domácí dub, ale i exotická dřeva jako týk a akácie. Právě akácie je ideální volbou kvůli tvrdosti, odolnosti i pružnosti, v minulosti se akáciové dřevo používalo na stavbu lodí. Tato kvalitní dřevina pochází z plantáží v Indii, kde podléhá přísné kontrole. Její krása vynikne u ručního, hrubého opracování, které přizná jemné přirozené nedostatky. Podtrhne ji i kombinace s kovem, konkrétně s černými kovovými nohami.

Konferenční stolek Spring

Originální kovový stolek

Pokud chcete v obýváku mít něco originálního, vyberte si konferenční stolek s netradičním tvarem a ručně opracovaným povrchem. Záměrné nepravidelnosti, zářezy, rýhy a jiné nedokonalosti dělají z designového stolku jedinečný solitér. Do jakých prostor se hodí takový typ konferenčního stolku se stříbrným leskem a povrchem připomínajícím tepaný kov? Je ideální pro minimalisty a ve správné kombinaci bude pěkně působit i v moderním městském a industriálním interiéru.

Konferenční stolek Moona

Stolek do obýváku, který šetří místo

Často hostíte návštěvy? Když se sejde hodně hostů, jeden konferenční stolek někdy nestačí. Abyste nemuseli neustále odbíhat do kuchyně a odnášet hrnky, sklenice nebo talíře, kupte si raději sadu praktických konferenčních stolků s kovovou konstrukcí, které se dají vložit jeden do druhého, čímž ušetříte místo. Dva stolky s dubovou deskou v případě nepoužívání jednoduše zasunete do sebe, případně je můžete přemístit do jiných částí obýváku nebo interiéru a používat jako stylové stolky pro květiny nebo na dekorace.

Set konferenčních stolků Avery

Konferenční stolek pro vzdušný dojem

Vzdušným dojmem bude působit moderní konferenční stolek v kombinaci skla a kovu. Sklo je ušlechtilým a nadčasovým materiálem, nemusíte se bát jeho křehkosti. Na výrobu konferenčních stolků se dnes používá bezpečnostní tepelně tvrzené sklo, které je přibližně pětkrát silnější než klasické sklo. Vydrží tedy mnohem větší mechanickou zátěž. Jednoduchý styl skleněného stolku podtrhnou nohy z leštěného antikoru nebo kovové díly propojující jednotlivé části z více materiálů. Počítejte však se zvýšenou údržbou takového konferenčního stolku – kvůli otiskům prstů ho bude potřeba častěji čistit.
Konferenční stolek Toledo
Konferenční stolek Hamburg

Kávový stolek s rustikálním nádechem

Toto řešení je ideální pro ty, kteří mají rádi rustikální nebo koloniální styl a kus přírody v interiéru. Do takto zařízených interiérů se hodí kvalitní a odolné masivní dřevo s nepravidelnou strukturou. Jeho krásu zvýrazní drobné kovové detaily v podobě černého kování a ozdobně vyřezávané části nábytku, v tomto případě nožičky. V kombinaci s jinými kousky nábytku z nábytkového programu BOMBAY vytvoříte dokonale sladěný interiér.

Konferenční stolek Bombay

Čtěte také

Ukázat další články

Očima designéra: Obývací pokoj v eklektickém stylu

Jste kreativní a nemáte rádi uhlazenost ani stereotyp? Rádi se lišíte od ostatních a neláká vás jít ruku v ruce s aktuálními trendy, ale přesto chcete, aby vaše bydl…

Jaký typ skříně vybrat do pracovny?

Práce s notebookem na kolenou z gauče nebo u kuchyňského stolu je častou náhradou improvizované domácí kanceláře. Jakmile se ale začnou ozývat vaše přetížené trapézy…