Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Mám boty. Hodně bot... Kam s nimi?

Mám boty. Hodně bot... Kam s nimi?

11. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Skříňky na boty jsou neoddělitelnou součástí předsíní. Bez nich by ve vstupních prostorách vznikl doslova chaos, protože obuv už není jen o nutnosti a pohodlnosti, ale je i součástí image. A ty desítky párů bot je přece potřeba někam uskladnit. Kam tedy s tou vší obuví a jak vybrat ten správný botník?
Češi podle statistik utratí za boty 3 149 Kč ročně. Takoví Italové vynaloží na novou obuv mnohem více, 5 863 Kč za rok. A není se čemu divit, tento národ patří mezi největší producenty bot v Evropě. Vyplývá to z průzkumu, který proběhl v 20 evropských státech. Takové nákupy se často dělají i online. Podle jiného průzkumu čeští muži dokonce při nákupech přes internet utrácejí více než české ženy! Zatímco průměrná Češka vlastní 14 párů bot, její manžel se může pochválit 8.

Podle průměrného dělení úložných prostor v bytě dle jejich účelu zabírá místo na obuv přibližně sedm procent ze všech skříní a skříněk. Kdysi dávno tomu tak nebylo, do bytů se chodilo v botách i za cenu náročnějšího udržování pořádku. Naštěstí, hlavně pro pořádkumilovné, jsou tyto doby pryč.  

Ve většině domácností bychom našli dva typy úložných prostor. Jeden na odkládání právě nošené obuvi podle aktuální sezóny, druhý na uložení mimosezonních botBotník může být součástí vestavěné skříně, nebo samostatným kouskem.

Botník MANDA
V současnosti jsou k dispozici na odkládání obuvi skříňky různých stylů a provedení, proto není problém vybrat si do svého interiéru takovou, která designově a účelově vyhoví vašim nárokům.

NA CO MYSLET PŘI VÝBĚRU ÚLOŽNÝCH PROSTOR NA OBUV?

Hloubka skříňky na boty by měla umožnit pohodlné používání i členovi rodiny s největším číslem bot. K tomu ideálně poslouží šikmo zasazená police. Uzavřené skříňky na boty působí nejelegantněji, kvůli horšímu větrání do nich však neumisťujte boty hned, jak si je vyzujete, zvlášť pokud venku prší nebo sněží.
Mám boty. Hodně bot... Kam s nimi?
Skříňky na boty s výklopnými dvířky jsou ideálním řešením hlavně tam, kde potřebujete ušetřit prostor a zároveň získat dostatek místa na uložení vícera párů obuvi. Nejsou ale vhodné na příliš vysokou obuv, jako například kozačky.
Mám boty. Hodně bot... Kam s nimi?
Kovové police na boty zajistí díky vzdušnosti dobré větrání obuvi, někomu ale může z estetického hlediska vadit, že obuv bude vidět.
Mám boty. Hodně bot... Kam s nimi?
Při obouvání oceníte místo na sezení. Pod lavicí se mohou nacházet otevřené nebo uzavřené police na domácí papuče a přezůvky. Součástí lavic často bývají i zásuvky nebo úložné boxy.
Mám boty. Hodně bot... Kam s nimi?

Čtěte také

Ukázat další články

Výbava každé kuchyně: Hrnce a pánve

Hrnce a pánve jsou základní nádobí do kuchyně, bez nichž si teplé jídlo v podstatě neuvaříme – nepočítáme-li tedy instantní polévky, které stačí zalít horkou vodou. …

Pro příjemný spánek: přikrývky, polštáře a matracové chrániče

Spánek je důležitý pro regeneraci těla a zdraví organismu. Na jeho kvalitu má vliv řada faktorů, včetně světla, tepla nebo samotného vybavení postele. Jak si vybrat …