Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Populární truhlice – naházet, zavřít a je uklizeno

Populární truhlice – naházet, zavřít a je uklizeno

12. 04. 2024, SCONTO Nábytek
Kdo by si nepamatoval starodávné truhlice, které na půdě mívali naši prarodiče? Myslíte si, že jim už odzvonilo? Právě naopak. Truhly se znovu těší velké popularitě, neboť se mohou stát nejen perfektní dekorací do interiéru, ale navíc jde také o funkční kus nábytku. Věříme, že si jistě dokážete vybrat takovou, která zapadne přesně do vašeho bytu.

Různé designy úložných truhel

Stejně jako jiný nábytek, i úložné truhly se v současnosti vyrábějí v mnohých designech. Uplatní se tak v moderních, industriálně i venkovsky laděných interiérech. Kromě praktické funkce tak skvěle plní i tu dekorační. Z jakých druhů máme na výběr?
 
  • Starožitné truhly nebo dřevěné truhly. Bývají také ručně malované nebo vyřezávané.
  • Truhly z kovu nebo ze dřeva, případně dřevěného materiálu kombinovaného s kovovými prvky.
  • Truhlice s patinou, které mohou být doplněny o moderní potisk nebo vintage doplňky.
  • Minimalistické truhly bez ozdobných prvků, obvykle přírodní barvy.
  • Čalouněné truhly s hladkým nebo zdobně prošívaným povrchem.

Kde a jak můžete truhlice využít

V obývacím pokoji může truhla sloužit jako úložný box na deky nebo například sezónní dekorace, ale zastoupí i konferenční stolek. Pokud má víko řešené jako místo k sezení, bude dobrým doplňkem k sedací soupravě.
V ložnici lze využít truhlu na peřiny nebo odkládání čehokoli jiného, ale také jako noční stolek či úložný box u nohou postele. Víko využijte na dekorace, případně na něj položte dekorační polštářky nebo polštářky ladící s ostatním zařízením místnosti.
Truhla MONACO
Populární truhly – naházet, zavřít a je uklizeno
V předsíni se truhla hodí jako místo k sezení při přezouvání, skříňka na boty či odkládací prostor na tašky nebo třeba i nezbytnosti pro procházku s vaším domácím mazlíčkem. Vhodné jsou zde zejména truhly z materiálů, které se snadno udržují.
Populární truhly – naházet, zavřít a je uklizeno
Truhla ROUTE 30994
V dětském pokoji můžete využívat truhlici na hračky, které do ní zvládnete velmi rychle uklidit. Samozřejmě poslouží i jako prostor pro polštáře nebo ložní prádlo, případně si do něj starší děti mohou ukládat staré učebnice, obuv a podobně.

Šikovné alternativy k truhlicím

Pokud hledáte praktické úložné místo, ale truhla není z nějakého důvodu vyhovující, posloužit vám mohou i lavice nebo taburety s odkládacím prostorem. V nabídce prodejců jsou rozmanité rozměry a designy, mohou být tedy zajímavým solitérem, ale také nenápadným doplňkem kterékoli místnosti.

Truhlici si vybírejte uváženě

Dnes jsou v kurzu truhly všech rozměrů, tvarů a materiálů. S výběrem se nespěchejte, ale zvažte, kam ji umístíte a podle toho zvolte velikost a design, abyste si nepořídili truhlu příliš velkou nebo stylově nevhodnou. Pak už nezbývá nic jiného, než se kochat její krásou, uložit do ní vše, co potřebujete, a radovat se z toho, jak rychle je uklizeno.

Čtěte také

Ukázat další články

Jaká je ta „nej“ a jaké vybavení do dětské postýlky je vhodné?

Sníte o tom, že postýlka vašeho miminka bude měkká, se spoustou hraček a baldachýnem nad ní? Je to sice pěkná představa, ale v tomto případě platí, že méně je více. …

Konferenční stolek: co zohlednit při výběru?

Jaký by to byl obývací pokoj bez konferenčního stolku? Vybrat si ten správný ale může být pořádná fuška. Stolek by měl stylově zapadat do interiéru, plnit svou funkc…