Domů / MAGAZÍN / BYDLÍME / Poznali byste film jen podle interiéru?

Poznali byste film jen podle interiéru?

10. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Jsou filmy, které nestárnou a které jsme (téměř) všichni viděli. Myslíte, že jste skutečně filmový profík? Máme pro vás test. Vybrali jsme pět známých filmů a zachytili interiéry, které zobrazují slavné scény. Poznáte je?

1. SLAVNÁ VÁNOČNÍ KLASIKA


Film s tímto interiérem jste zaručeně viděli, protože je již mnoho let vánoční klasikou. Jde o obrovský rodinný dům zámožné rodiny, což ovšem můžete z fotek uhádnout i sami. Na vrchním obrázku můžete vidět přijímací halu, zdobenou vysokými stolky s květinami a salon doplněný klavírem. Tmavý nábytek a parkety jsou citlivě doplněny tkanými koberci, a dokonce můžete vidět i spodek bílého schodiště, obložený červeným kobercem. Stěny jsou vytapetovány ornamenty v červenozelené kombinaci. Interiéru dominují bíle natřené dveře i okna. Až budete sami pro sebe interiér posuzovat, nezapomeňte vzít do úvahy, že film byl natočen v roce 1990, tudíž nelze očekávat moderní prvky v designu. 

Nápověda: Ve filmu je hlavní hvězdou malý chlapec, který dokáže bravurně přelstít dospělé.

Poznali byste film jen podle interiéru?

2. JEDEN Z NEJVĚTŠÍCH FILMŮ VŠECH DOB

Poznali byste film jen podle interiéru?


I tento film jste dozajista viděli, protože se jedná o jeden z nejznámějších filmů všech dob. Interiér je velice luxusní – stěny obložené tmavým dřevem se zlatými ornamenty, lampy na stěnách, těžký koberec a čalouněný nábytek. Jako zajímavý doplněk jsou zde rovněž umělecká díla a květiny ve vázách na stole. 

Jak můžete tušit, tento film z roku 1997 ukazuje život bohaté smetánky... Anebo ne? 

Nápověda: Nejedná se o interiér domu, nýbrž o lodní kajutu.

3. KOUPELNA Z JEDNÉ Z NEJZNÁMĚJŠÍCH SCÉN KINEMATOGRAFIE

Poznali byste film jen podle interiéru?


Zdá se vám foto tohoto interiéru poněkud skoupé? Jde ovšem o velmi slavnou koupelnu. Bílé vyspárované dlaždice, tenký koupelnový závěs a sprchová hlavice ze stropu. Minimalistické a možná příliš sterilní pro běžné domácí použití, že? Koneckonců, koupelnu s touhle historií byste doma určitě nechtěli! 

Nápověda: V tomto černobílém filmu se asi 20 vteřin po tomto záběru za závěsem objeví temná postava.

4. JEDEN Z NEJÚSPĚŠNĚJŠÍCH ČESKÝCH FILMŮ

Poznali byste film jen podle interiéru?


I tento film jste dozajista viděli, protože jde o pravou českou klasiku. Vzpomenete si na tento byt? Dvě střešní okna, starožitný nábytek, čalouněná křesla a podkrovní konstrukce stropu? I přes velmi malý prostor je byt zařízen vkusně, i když to možná není vaše gusto. 

Film byl natočen roku 1983 v ČR, a proto můžete vidět charakteristický interiérový design právě této doby. 

Nápověda: Svěřit děti do rukou bandě chlapů je někdy opravdu hazard.

5. FILM, KTERÝ SI ZÍSKAL POZORNOST CELÉHO SVĚTA


Kdopak by si nepamatoval tento film? Určitě se vám interiér zdá povědomý! Překrásné dřevěné obložení s kovanými motivy, kulaté dveře, okna i průchody, masivní nábytek a nezbytný krb. Tento dům připomíná soužití s přírodou v tom nejčistším slova smyslu. I přes trochu nepořádku vypadá velice pohodlně, nemyslíte?

Nápověda: Tento domeček se nachází v Kraji a rozhodně není přizpůsoben pro život lidí naší velikosti.

Poznali byste film jen podle interiéru?
 

A jaké jsou správné odpovědi?


 

1. Dům Kevina McKallistera ze známého filmu Sám doma. (Zdroj obrázku v článku: film)

2. Lodní kajuta proslulé lodi Titanic, v níž umělec Jack maloval ikonický portrét jeho lásky Kate. (Zdroj obrázku v článku: titanic-1997-movie.fandom.com)

3. Koupelna, ve které přišla o život Marion ve slavném Hitchcockově filmu Psycho. (Zdroj obrázku v článku: adforum.com)

4. Byt Alberta a Kateřiny Horákové ve filmu S tebou mě baví svět, který můžete vidět na konci filmu. (Zdroj obrázku v článku: film)

5. Dům Froda a Bilba Pytlíka v Kraji, nekonečné zemi Pána Prstenů. (Zdroj obrázku v článku: wallpaperaccess.com)


 

Čtěte také

Ukázat další články

Koberec do kuchyně: jaké jsou plusy i minusy této volby

Otázka položení koberce do kuchyně dělí společnost na dva tábory. Jeden na něj nedá dopustit, druhý by si koberec do kuchyně nepořídil za žádnou cenu. Abychom vám po…

Jak si poradit se strašidlem? Vyžeňte dětský strach z pokoje

Dětský pokoj má velký vliv na pohodu a vývoj dítěte. Měl by působit příjemně, hravě a bezpečně. Při zařizování je ale třeba zohlednit i fakt, že děti od narození boj…