Dne 28.11. do 12:00 bude z technických důvodů uzavřen výdej zboží na obchodním domě v Brně.
Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Regály mohou posloužit také jako stěna

Regály mohou posloužit také jako stěna

20. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Někdy není problém vtěsnat do prostoru více kusů nábytku, ale rozhoduje spíše jeho rozumné a důvtipné členění. Věděli jste, že při vytváření zón v rámci otevřené dispozice vám dobrou službu prokážou i obyčejné regály?
Regály jsou neodmyslitelnou součástí obytného prostoru. Putují sem obvykle knihy, zakladače, ale i různé dekorace či cennosti, jako jsou fotografie, porcelán, úlovky z cest nebo krabičky s drobnostmi. Některé modely se vyrábějí s otevřenou přední i zadní částí, což je možné šikovně využít – nemusíte je postavit ke stěně, ale rovnou do prostoru. Tento jednoduchý trik pozvedne jakoukoliv místnost a zároveň vám pomůže vytvořit funkční zóny.
Regály mohou posloužit také jako stěna

CO VÁM REGÁL V PROSTORU PŘINESE?

  • Získáte dva v jednom – úložný prostor i dělicí prvek.
  • Místo náročného budování příček místnost rozčleníte jednoduchým a cenově dostupným způsobem.
  • Jelikož jsou regály průhledné, dispozici nezatíží a prostor bude i navzdory tomu působit vzdušně.
  • Toto řešení můžete kdykoliv změnit – regál odstraníte a místnost bude opět fungovat jako otevřený prostor.
Regál PARQUET
Regál / knihovna STICKS
Náš tip

Existují i menší regály na kolečkách. Skvěle vám poslouží v případě, že potřebujete opravdu flexibilní dělicí prvek v bytě, který kdykoliv lehce přesunete.
 

KDY MOHU POUŽÍT REGÁL JAKO DĚLICÍ PRVEK

Vše má své zásady. Hlavně pokud máte v bytě malé děti, dejte velký pozor na to, aby regál nepředstavoval zbytečnou překážku v jejich pohybu. Je nutné ho zároveň důkladně zabezpečit; pokud je regál opřený užší hranou ke stěně, můžete ho k ní přichytit, což zvládne každý šikovnější domácí kutil. Zabráníte tak tomu, aby se regál převrhl a někoho zranil.

Vybírejte jen takové modely, které jsou dostatečně pevné a stabilní – hlavně v případě, pokud je chcete postavit například k posteli nebo na místo, které je velmi frekventované z hlediska pohybu. Zkontrolujte si na výrobním štítku nosnost regálu a za žádných okolností ho nepřetěžujte. Vždy platí, že by těžší předměty měly putovat do spodní části polic, abyste vytvořili bezpečné těžiště. Při výběru vysokých regálů umístěných ve středu místnosti se dívejte i na to, aby fyzicky ani vizuálně nekolidovaly s visícími svítidly.

Regály mohou posloužit také jako stěna
Regál / knihovna GURU
Náš tip

Regály jsou vítaným prvkem nejen ve velkých prostorách, ale i v malých dispozicích, například v garsonkách, kde hravě oddělí třeba ložnicovou část od obývacího nebo pracovního koutku, chodbu nebo kuchyni od zbytku bytu.
 

JAKÝ TYP REGÁLU ZVOLIT?

  • V první řadě se dívejte na velikost. Vysoký regál může vytvořit dojem vyššího stropu, nízký podlouhlý regál zase působí jako „pult“ – místnost nerozdělí, jen naznačí předěl.
  • Dívejte se i na počet a hustotu úložných prostor. Čím je jich méně, tím otevřeněji bude regál působit.
  • Působivé jsou regályasymetricky řešenými policemi nebo s úložnými prostory rozličné velikosti, případně kousky ve tvaru kruhu nebo se stupňovitými policemi. Jsou výrazné a rozhodně stojí za pozornost.
  • Pokud potřebujete dělicí příčku s malým množstvím skrytých úložných ploch, potěšíme vás – existují i regály se zásuvkami, zabudovanými obvykle ve spodní části. I takovéto kousky můžete klidně využít na zónování bytu. Dejte však pozor na to, aby se zásuvky otevíraly do správné strany a aby jim při vysouvání nic nepřekáželo.
  • Regál si můžete sladit se stylem interiéru – například do industriálně laděného prostoru se hodí sestavy s kovovým rámem a dřevěnými policemi.
  • V případě potřeby můžete v prostoru využít dva stejné regály, buď v jedné linii, nebo asymetricky umístěné.
Regál / knihovna LITE RM44
Regál / knihovna CARUSO

VĚCI, NA KTERÉ BY SE NEMĚLO ZAPOMENOUT

Jelikož se na regál díváme z obou stran, někdy může být problém, jak v něm předměty rozmístit. V případě knih si pomůžete zarážkami, časopisy uložte pěkně do zakladačů vazbou ven, díky čemuž v nich budete mít dokonalý přehled. Zbylé věci můžete uložit do krabic nebo moderních ozdobných truhliček – i ty vnesou do bytu hravost a zároveň pořádek.

Promyslete si také to, které cennosti mají být na očích ve společenské části dispozice a které potřebujete mít po ruce na druhé straně, která bude vnímaná třeba jako intimnější. Je dobré vyplňovat police střídavě, abyste v nich vytvořili rozličné průhledy a zároveň příjemnou kompozici. Regály sloužící jako dělicí stěna vám v každém případě umožní plně rozvinout vaši fantazii při zařizování bytu.

Regály mohou posloužit také jako stěna
Regály mohou posloužit také jako stěna

Čtěte také

Ukázat další články

Výbava každé kuchyně: Hrnce a pánve

Hrnce a pánve jsou základní nádobí do kuchyně, bez nichž si teplé jídlo v podstatě neuvaříme – nepočítáme-li tedy instantní polévky, které stačí zalít horkou vodou. …

Pro příjemný spánek: přikrývky, polštáře a matracové chrániče

Spánek je důležitý pro regeneraci těla a zdraví organismu. Na jeho kvalitu má vliv řada faktorů, včetně světla, tepla nebo samotného vybavení postele. Jak si vybrat …