Regály mohou posloužit také jako stěna

Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Regály mohou posloužit také jako stěna
Publikováno: 20. 05. 2020
Někdy není problém vtěsnat do prostoru více kusů nábytku, ale rozhoduje spíše jeho rozumné a důvtipné členění. Věděli jste, že při vytváření zón v rámci otevřené dispozice vám dobrou službu prokážou i obyčejné regály?
Regály jsou neodmyslitelnou součástí obytného prostoru. Putují sem obvykle knihy, zakladače, ale i různé dekorace či cennosti, jako jsou fotografie, porcelán, úlovky z cest nebo krabičky s drobnostmi. Některé modely se vyrábějí s otevřenou přední i zadní částí, což je možné šikovně využít – nemusíte je postavit ke stěně, ale rovnou do prostoru. Tento jednoduchý trik pozvedne jakoukoliv místnost a zároveň vám pomůže vytvořit funkční zóny.
Regály mohou posloužit také jako stěna

CO VÁM REGÁL V PROSTORU PŘINESE?

  • Získáte dva v jednom – úložný prostor i dělicí prvek.
  • Místo náročného budování příček místnost rozčleníte jednoduchým a cenově dostupným způsobem.
  • Jelikož jsou regály průhledné, dispozici nezatíží a prostor bude i navzdory tomu působit vzdušně.
  • Toto řešení můžete kdykoliv změnit – regál odstraníte a místnost bude opět fungovat jako otevřený prostor.
Regál PARQUET
Regál / knihovna STICKS
Náš tip

Existují i menší regály na kolečkách. Skvěle vám poslouží v případě, že potřebujete opravdu flexibilní dělicí prvek v bytě, který kdykoliv lehce přesunete.
 

KDY MOHU POUŽÍT REGÁL JAKO DĚLICÍ PRVEK

Vše má své zásady. Hlavně pokud máte v bytě malé děti, dejte velký pozor na to, aby regál nepředstavoval zbytečnou překážku v jejich pohybu. Je nutné ho zároveň důkladně zabezpečit; pokud je regál opřený užší hranou ke stěně, můžete ho k ní přichytit, což zvládne každý šikovnější domácí kutil. Zabráníte tak tomu, aby se regál převrhl a někoho zranil.

Vybírejte jen takové modely, které jsou dostatečně pevné a stabilní – hlavně v případě, pokud je chcete postavit například k posteli nebo na místo, které je velmi frekventované z hlediska pohybu. Zkontrolujte si na výrobním štítku nosnost regálu a za žádných okolností ho nepřetěžujte. Vždy platí, že by těžší předměty měly putovat do spodní části polic, abyste vytvořili bezpečné těžiště. Při výběru vysokých regálů umístěných ve středu místnosti se dívejte i na to, aby fyzicky ani vizuálně nekolidovaly s visícími svítidly.

Regály mohou posloužit také jako stěna
Regál / knihovna GURU
Náš tip

Regály jsou vítaným prvkem nejen ve velkých prostorách, ale i v malých dispozicích, například v garsonkách, kde hravě oddělí třeba ložnicovou část od obývacího nebo pracovního koutku, chodbu nebo kuchyni od zbytku bytu.
 

JAKÝ TYP REGÁLU ZVOLIT?

  • V první řadě se dívejte na velikost. Vysoký regál může vytvořit dojem vyššího stropu, nízký podlouhlý regál zase působí jako „pult“ – místnost nerozdělí, jen naznačí předěl.
  • Dívejte se i na počet a hustotu úložných prostor. Čím je jich méně, tím otevřeněji bude regál působit.
  • Působivé jsou regály s asymetricky řešenými policemi nebo s úložnými prostory rozličné velikosti, případně kousky ve tvaru kruhu nebo se stupňovitými policemi. Jsou výrazné a rozhodně stojí za pozornost.
  • Pokud potřebujete dělicí příčku s malým množstvím skrytých úložných ploch, potěšíme vás – existují i regály se zásuvkami, zabudovanými obvykle ve spodní části. I takovéto kousky můžete klidně využít na zónování bytu. Dejte však pozor na to, aby se zásuvky otevíraly do správné strany a aby jim při vysouvání nic nepřekáželo.
  • Regál si můžete sladit se stylem interiéru – například do industriálně laděného prostoru se hodí sestavy s kovovým rámem a dřevěnými policemi.
  • V případě potřeby můžete v prostoru využít dva stejné regály, buď v jedné linii, nebo asymetricky umístěné.
Regál / knihovna LITE RM44
Regál / knihovna CARUSO

VĚCI, NA KTERÉ BY SE NEMĚLO ZAPOMENOUT

Jelikož se na regál díváme z obou stran, někdy může být problém, jak v něm předměty rozmístit. V případě knih si pomůžete zarážkami, časopisy uložte pěkně do zakladačů vazbou ven, díky čemuž v nich budete mít dokonalý přehled. Zbylé věci můžete uložit do krabic nebo moderních ozdobných truhliček – i ty vnesou do bytu hravost a zároveň pořádek.

Promyslete si také to, které cennosti mají být na očích ve společenské části dispozice a které potřebujete mít po ruce na druhé straně, která bude vnímaná třeba jako intimnější. Je dobré vyplňovat police střídavě, abyste v nich vytvořili rozličné průhledy a zároveň příjemnou kompozici. Regály sloužící jako dělicí stěna vám v každém případě umožní plně rozvinout vaši fantazii při zařizování bytu.

Regály mohou posloužit také jako stěna
Regály mohou posloužit také jako stěna
Publikováno: 20. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací