Vážení zákazníci, dne 28.10.2021 budou naše obchodní domy zavřené. Pro nákup neváhejte využít náš e-shop.

Řešení do malých kuchyní: barové pulty a stoličky

Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Řešení do malých kuchyní: barové pulty a stoličky
Publikováno: 15. 05. 2020
Kuchyni vnímáme hlavně jako místnost na přípravu jídla, stejně tak v ní ale jídlo můžeme i servírovat. Tradiční jídelní stůl v malé kuchyni zastoupí barový pult. V kuchyni spojené s obývacím pokojem může zároveň tyto dvě zóny oddělovat. Jak se královsky najíst i za barovým pultem a jaké stoličky k němu vybrat?
V malé kuchyni si člověk opravdu dvakrát promyslí, co skutečně využije. Pokud bojujete s nedostatkem prostoru, je pro vás šikovným řešením barový pult. Barový pult je určený především na rychlé snídaně a příležitostné krátké stolování během dne. Jeho standardní výška bývá 100 až 115 cm. V otevřeném prostoru může být tvořen rozšířením pracovní plochy kuchyňské linky, tehdy by jeho výška měla lícovat s výškou kuchyňské desky. Pro maximální využití prostoru se můžete rozhodnout i pro skříňku pod pultem nebo jiným úložným řešením, počítejte však s potřebným prostorem na nohy při sezení. Na samotnou barovou stoličku postačí prostor hluboký 35 cm.
Barové stoly

JAK VYSOKOU STOLIČKU VYBRAT?

Od výšky barového pultu se odvíjí výběr barových stoliček. Nejrozšířenější jsou barové stoličky na jedné noze – jsou vhodné pro různé výšky barových pultů. Výškově nastavitelný sedák lehce přizpůsobíte výšce vašeho barového pultu, obvykle je to v rozmezí 58–86 cm. Barové stoličky na čtyřech nohách se vyznačují stabilitou a vysokou nosností, výška sedu je zde však pevná. Oblíbenými se staly i „polovysoké stoličky“, které kombinují výhody běžné jídelní židle s barovou stoličkou. Výhodou některých modelů jsou plastové kluzáky na podnoží, které stoličku pomáhají vyvážit i na mírně nerovném povrchu.
Řešení do malých kuchyní: barové pulty a stoličky

PRO MAXIMÁLNÍ POHODLÍ

Řešení do malých kuchyní: barové pulty a stoličky

Pro časté a dlouhodobé používání jednoznačně volte barové stoličky s opěradlem, které umožní uvolnit zádové svaly. Pohodlné sezení zaručí sedadlo barové stoličky alespoň o 20 cm níže než deska barového pultu. O maximální pohodlí se postarají i opěrky na ruce. Barové stoličky bez opěradla budou zase v prostoru působit subtilněji, navíc je můžete schovat pod barový pult. Jsou univerzální pro různé postavy a poskytují dostatek místa na sezení.

Jednotlivé typy barových stoliček mají své výhody i nevýhody, při výběru se řiďte nejen funkčností, ale i designem – v malém prostoru upřednostněte vzdušné konstrukce, které se postarají o stylové posezení „na vysoké noze“.

NEJEN DO KUCHYNĚ

Díky tomu, že jsou barové stoly a stoličky méně náročné na prostor, mohou samozřejmě být praktickým a pěkným doplňkem i v jiných místnostech bytu. Dostupná jsou různá materiálová a designová provedení, včetně takových, která jsou vhodná dokonce i na použití v exteriéru. Pokud tedy hledáte efektivní a efektní řešení stolování a posezení, barové pulty a stoličky představují ideální nábytek do různých menších, ale i větších prostor.
Řešení do malých kuchyní: barové pulty a stoličky
Řešení do malých kuchyní: barové pulty a stoličky
Publikováno: 15. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytek

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Co s pokojem, když se z dítěte stane teenager?

Zařídili jste krásný pokojíček pro vaši princezničku nebo malého rošťáka, ale dnes už vašeho potomka jaksi neoslovuje? Když se z dítěte stane teenager, objeví se ind…
Číst dál
Toppery – kdy se vám hodí?

Toppery – kdy se vám hodí?

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě vám leželo na srdci nejen to, aby byla pohodlná, ale také trvanlivá. Možná netušíte, že komfort během spánku a životnost …
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací