Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020

Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020

19. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Přinášejí zpestření a hravost, rozzáří interiér a kralují tak dlouho, dokud je nevytlačí zase nové nápady, tvary, formy a barevná vyhotovení. Interiérové trendy se nemění tak často jako módní kolekce světových značek a mají delší trvání. Posbírali jsme pro vás ty nejžhavější trendy sezóny 2020. Je jen na vás, do jaké míry se nimi budete inspirovat.

OBÝVACÍ MARATÓNY

S obývacím pokojem se neodmyslitelně spojuje pohovka. Jak bude vypadat ta pro rok 2020? Může mít vícero podob – jako francouzská sedačka, zaoblená a sametová ve stylu Art Deco, nebo jedinečná pohovka se skulpturálním nádechem. Oblouky na nábytku jsou stále trendy. Podle expertů bude díky své elegantní siluetě hvězdou roku i pohovka ve stylu Tuxedo, která byla kdysi považována za jednu z předzvěstí modernismu. Poznáte ji podle charakteristických bočních opěrek, které jsou ve stejné výšce jako zadní část, a podle vyššího sezení. Zároveň se mění i hloubka sezení, dosahuje až 100 cm. Je to trend, který přináší tzv. binge-watching  kultura, pořádající seriálové maratóny na dlouhé večery (i noci).

Pohovka VOSS
Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020

GALERIE NA STĚNĚ

Kromě oblíbených tapet můžete stěnu dekorovat i netradičně – kobercem. Nástěnné koberce nahradí obrazy nebo jiné nástěnné dekorace a jsou skvělým způsobem, jak vylepšit vzhled místnosti. Volte výrazné a barevné vzory, které vyniknou v neutrálně zařízených pokojích. Abstraktní vzory nahradí grafické umění nad pohovkou. Pokud je pro vás trend gobelínů přece jen příliš odvážný, udělejte si kompozici z obrazů a fotek v rámech různých tvarů a velikostí. Mezi zarámované obrázky můžete zakomponovat i zrcadla, hodiny nebo klobouky zavěšené na stěně.

Sedací souprava TIKO
Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020

DESIGNOVĚ ČISTÁ KUCHYNĚ

Jedna věc je jistá. Funkce je v kuchyni stále na prvním místě. Nadále přetrvává trend kuchyně jako designově čistého prostředí a monolitických prvků, které odlehčují otevřené skříňky a police. Kuchyňský obklad se už neomezuje jen na prostor mezi skříňkami a pracovní deskou, ale rozprostře se po celé stěně. A jelikož jsou lidé čím dál odvážnější experimentovat, promítne se to i do barev obkladů a vzorů na kuchyňské zástěně. Co se týče kuchyňské linky, čím dál oblíbenější je tmavé dřevo a matné povrchové úpravy, které se dobře kombinují s antikorem, sklem, ale i odstíny kovů, a vytvářejí kontinuitu s obytným prostorem.

Kuchyně Nobilia INOX

KOUPELNA A JEJÍ FORMÁTY

Koupelna se stává místem domácího wellnessu, v kterém je možné zregenerovat tělo ve vaně nebo pod sprchovacím panelem s režimem páry, který je čím dál vyhledávanější. Velké formáty se další sezónu stanou ještě většími, protože rozměr 240 cm výrobci dlažby prodloužili až na neuvěřitelných 278 cm – důvodem je světlá výška místností. Dekory věrně napodobují dřevo, kámen i beton. Díky úžasným technologickým možnostem vypadají opravdu realisticky. Kontrast je založen na párování textur a míchání matných úprav s lesklými a drsných povrchů s hladkými. Trendem jsou i obklady uložené do vzoru rybí kosti a vzor majoliky, který doladí tradiční i moderní interiér.

Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020
Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020

ČELO V ČELE TRENDŮ

Trendy se nevyhýbají ani místnostem jako ložnice. Jelikož v ní trávíme třetinu dne, pozornost dostávají přírodní materiály jako bavlna, vlna, len, dřevo. Ložnice roku 2020 však dokáže oslovit i svou morfologií – pozornost na sebe strhává postel s čalouněným čelem, jehož rozměry se neustále zvětšují. Někdy se může dokonce jemně zavírat směrem dovnitř, aby ještě více podpořilo intimní charakter této obytné místnosti. Velký návrat hlásí i závěsy, které do ložnice vnesou další texturu.

Postel TARGA
Postel SUPRIA

UKLIDŇUJÍCÍ ZELENÉ ODSTÍNY A SYTÁ MODRÁ

Která barva bude kralovat roku 2020? Vypadá to tak, že zelené odstíny. „Zelený“ ekologický přístup i trend živé zeleně v interiéru podpoří zelená barva na stěnách a nábytku. Jemný odstín šedozelené Tranquil Dawn, který za barvu roku označila společnost Dulux, vnese do interiéru harmonii. Má připomínat barvu mezi zemí a oblohou při zamlženém ránu. Ty nejtrendovější interiéry bude zdobit i odstín zelené barvy Back to Nature, vyhlášený společností Behr. Obě barvy působí neutrálně a dobře fungují se sytými i pastelovými odstíny. Působí jako skvělé pozadí, které by mělo uklidnit naši touhu po klidu a harmonii. V Pantone Colour Institute se zase rozhodli, že barvou pro rok 2020 bude sytý modrý odstín s názvem Classic Blue, který evokuje nekonečnou modrou oblohu.

Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020
Program Ivona

Čtěte také

Ukázat další články

Kupujeme pro miminka: dětská postýlka a přebalovací pult

Čekáte přírůstek do rodiny a chcete své ratolesti připravit útulný a zároveň funkční dětský pokojíček? K jedněm z nejdůležitějších věcí, které jsou součástí výbavy d…

Tipy na zařízení obýváku, pokud rádi měníte atmosféru v místnosti

I vy patříte k lidem, kteří milují změny? Ani vás na dlouho neuspokojí aktuální vzhled obývacího pokoje a po krátké době už přemýšlíte, co upravit? Působivý redesign…