Pro veřejnost jsou naše prodejny otevřené pro nákup domácích potřeb a pro výdej zboží, firmy a živnostníci mohou nakupovat bez omezení. Více informací zde. 

Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020

Domů / MAGAZÍN / ZAŘIZUJEME / Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020
Přinášejí zpestření a hravost, rozzáří interiér a kralují tak dlouho, dokud je nevytlačí zase nové nápady, tvary, formy a barevná vyhotovení. Interiérové trendy se nemění tak často jako módní kolekce světových značek a mají delší trvání. Posbírali jsme pro vás ty nejžhavější trendy sezóny 2020. Je jen na vás, do jaké míry se nimi budete inspirovat.

OBÝVACÍ MARATÓNY

S obývacím pokojem se neodmyslitelně spojuje pohovka. Jak bude vypadat ta pro rok 2020? Může mít vícero podob – jako francouzská sedačka, zaoblená a sametová ve stylu Art Deco, nebo jedinečná pohovka se skulpturálním nádechem. Oblouky na nábytku jsou stále trendy. Podle expertů bude díky své elegantní siluetě hvězdou roku i pohovka ve stylu Tuxedo, která byla kdysi považována za jednu z předzvěstí modernismu. Poznáte ji podle charakteristických bočních opěrek, které jsou ve stejné výšce jako zadní část, a podle vyššího sezení. Zároveň se mění i hloubka sezení, dosahuje až 100 cm. Je to trend, který přináší tzv. binge-watching  kultura, pořádající seriálové maratóny na dlouhé večery (i noci).

Pohovka VOSS
Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020

GALERIE NA STĚNĚ

Kromě oblíbených tapet můžete stěnu dekorovat i netradičně – kobercem. Nástěnné koberce nahradí obrazy nebo jiné nástěnné dekorace a jsou skvělým způsobem, jak vylepšit vzhled místnosti. Volte výrazné a barevné vzory, které vyniknou v neutrálně zařízených pokojích. Abstraktní vzory nahradí grafické umění nad pohovkou. Pokud je pro vás trend gobelínů přece jen příliš odvážný, udělejte si kompozici z obrazů a fotek v rámech různých tvarů a velikostí. Mezi zarámované obrázky můžete zakomponovat i zrcadla, hodiny nebo klobouky zavěšené na stěně.

Sedací souprava TIKO
Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020

DESIGNOVĚ ČISTÁ KUCHYNĚ

Jedna věc je jistá. Funkce je v kuchyni stále na prvním místě. Nadále přetrvává trend kuchyně jako designově čistého prostředí a monolitických prvků, které odlehčují otevřené skříňky a police. Kuchyňský obklad se už neomezuje jen na prostor mezi skříňkami a pracovní deskou, ale rozprostře se po celé stěně. A jelikož jsou lidé čím dál odvážnější experimentovat, promítne se to i do barev obkladů a vzorů na kuchyňské zástěně. Co se týče kuchyňské linky, čím dál oblíbenější je tmavé dřevo a matné povrchové úpravy, které se dobře kombinují s antikorem, sklem, ale i odstíny kovů, a vytvářejí kontinuitu s obytným prostorem.

Kuchyně Nobilia INOX

KOUPELNA A JEJÍ FORMÁTY

Koupelna se stává místem domácího wellnessu, v kterém je možné zregenerovat tělo ve vaně nebo pod sprchovacím panelem s režimem páry, který je čím dál vyhledávanější. Velké formáty se další sezónu stanou ještě většími, protože rozměr 240 cm výrobci dlažby prodloužili až na neuvěřitelných 278 cm – důvodem je světlá výška místností. Dekory věrně napodobují dřevo, kámen i beton. Díky úžasným technologickým možnostem vypadají opravdu realisticky. Kontrast je založen na párování textur a míchání matných úprav s lesklými a drsných povrchů s hladkými. Trendem jsou i obklady uložené do vzoru rybí kosti a vzor majoliky, který doladí tradiční i moderní interiér.

Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020
Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020

ČELO V ČELE TRENDŮ

Trendy se nevyhýbají ani místnostem jako ložnice. Jelikož v ní trávíme třetinu dne, pozornost dostávají přírodní materiály jako bavlna, vlna, len, dřevo. Ložnice roku 2020 však dokáže oslovit i svou morfologií – pozornost na sebe strhává postel s čalouněným čelem, jehož rozměry se neustále zvětšují. Někdy se může dokonce jemně zavírat směrem dovnitř, aby ještě více podpořilo intimní charakter této obytné místnosti. Velký návrat hlásí i závěsy, které do ložnice vnesou další texturu.

Postel TARGA
Postel SUPRIA

UKLIDŇUJÍCÍ ZELENÉ ODSTÍNY A SYTÁ MODRÁ

Která barva bude kralovat roku 2020? Vypadá to tak, že zelené odstíny. „Zelený“ ekologický přístup i trend živé zeleně v interiéru podpoří zelená barva na stěnách a nábytku. Jemný odstín šedozelené Tranquil Dawn, který za barvu roku označila společnost Dulux, vnese do interiéru harmonii. Má připomínat barvu mezi zemí a oblohou při zamlženém ránu. Ty nejtrendovější interiéry bude zdobit i odstín zelené barvy Back to Nature, vyhlášený společností Behr. Obě barvy působí neutrálně a dobře fungují se sytými i pastelovými odstíny. Působí jako skvělé pozadí, které by mělo uklidnit naši touhu po klidu a harmonii. V Pantone Colour Institute se zase rozhodli, že barvou pro rok 2020 bude sytý modrý odstín s názvem Classic Blue, který evokuje nekonečnou modrou oblohu.

Seznamte se: Trendy v bydlení pro rok 2020
Program Ivona

MAGAZÍN

Zařizujete, nebo jen zkrášlujete bydlení? Inspirace není nikdy dost. V našem magazínu najdete spoustu zajímavých tipů a praktických rad, jak vylepšit a zútulnit jakoukoliv část vašeho domova.
všechny články
Přemýšlíte nad koupí sedací soupravy ve tvaru U?

Přemýšlíte nad koupí sedací soupravy ve tvaru U?

Pokud vám hlavou víří podobné úvahy, zřejmě patříte ke šťastlivcům, kteří ve svém interiéru mají dostatek prostoru na takové řešení. Pamatujte ale, že i za dobrých d…
Číst dál
Nevyhýbejte se dekoracím v koupelně

Nevyhýbejte se dekoracím v koupelně

Koupelny už dávno nejsou „kobkami“ v zastrčeném koutě domu nebo bytu, kam si chodíme v rychlosti umýt zuby a osprchovat se. Naopak, představují plnohodnotnou místnos…
Číst dál
Cookies Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací