Domů / MAGAZÍN / BYDLÍME / Slavní interiéroví designéři v zahraničí: Koho byste si najali vy?

Slavní interiéroví designéři v zahraničí: Koho byste si najali vy?

15. 05. 2020, SCONTO Nábytek
Mágové, kteří s interiérem dokážou skutečné zázraky. Tito interiéroví designéři patří ke světové špičce. Svěřili byste jim do rukou svůj domov?

PHILIPPE STARCK


Jméno Starck je v interiérovém designu skutečný pojem. Poprvé se proslavil, když navrhl apartmán tehdejšího francouzského prezidenta Francoise Mitterranda v roce 1982. Od té doby ho obdivuje celý svět. Nevěnuje se pouze interiéru, ale i produktovému designu. Starckovy zubní kartáčky jsou také uměleckým dílem. 

K nejslavnějším kusům nábytku, které navrhl, patří židle Louis Ghost, židle Ero |S|, pohovka a křeslo Bubble Club nebo taburet La Bohème. Phillipe Starck si zároveň potrpí i na udržitelnost, všechna díla navrhuje s citem pro naši planetu.

Slavní interiéroví designéři v zahraničí: Koho byste si najali vy?

KELLY HOPPEN

Slavní interiéroví designéři v zahraničí: Koho byste si najali vy?

Kelly Hoppen je anglická interiérová designérka a patří k hvězdám interiérového designu. Věnuje se především rezidencím, zařizuje ale také luxusní privátní jachty, restaurace, kanceláře, nebo dokonce interiéry letadel. Mezi jejími klienty najdeme i manžely Beckhamovy. Hoppen napsala o designu již 9 knih.

VICTORIA HAGAN


Victoria Hagan reprezentuje newyorskou designérskou scénu. V její tvorbě je cítit propojení americké klasiky a moderního luxusu. Hagan začala svou kariéru s prominentní designérkou Simone Feldman, která byla její mentorkou. V roce 1985 společně vytvořily Hagan-Feldman Interiors. Po smrti Feldman v roce 1991 založila Hagan vlastní společnost s názvem Victoria Hagan Interiors.

Její práce zdobí luxusní rezidence po celých Spojených státech. Věnuje se i designu nábytku a v roce 2002 představila společnost VH Collections. Její designy najdete rovněž v knize, kterou publikovala pod názvem Victoria Hagan: Interior Portraits.

Slavní interiéroví designéři v zahraničí: Koho byste si najali vy?

RYAN KORBAN

Slavní interiéroví designéři v zahraničí: Koho byste si najali vy?

Ryan Korban prorazil mezi top jména světového designu i navzdory svému mladšímu věku. Jeho tvorbu charakterizují především geometrické tvary, využití mramoru či tlumené barvy. Korben patří k nejoblíbenějším interiérovým designérům módních značek. Mezi jeho klienty se řadí Balenciaga či Alexander Wang. Korban se vás svou prací usiluje svést.

MARK CUNNINGHAM


Mark Cunningham se vyznačuje mužským, robustním a nadčasovým designem. Z jeho tvorby je cítit vliv doby, kdy pracoval jako kreativní ředitel Ralpha Laurena. Jeho záběr je široký, věnuje se zejména rezidenčním interiérům, ale také designu hotelů. Jeho první zakázkou byl apartmán v newyorské čtvrti Upper East Side a dodnes jej považuje za jeden ze svých nejoblíbenějších projektů. Nábytek, který Cunningham ve svých interiérech používá, je vždy připraven na míru. Může být pyšný na většinu svých děl, za svého favorita ovšem považuje práci na Martha’s Vineyard.

Slavní interiéroví designéři v zahraničí: Koho byste si najali vy?

KELLY WEARSTLER

Slavní interiéroví designéři v zahraničí: Koho byste si najali vy?


Kelly Wearstler do interiérů vkládá duši. Nebojí se experimentovat a spojovat do jednoho celku nábytek různého stylu. Jejím prvním projektem byl dům v Hollywood Hills a krátce na to i hotel Avalon v Beverly Hills. New York Times dokonce o desetiletí později napsal, že její design v Avalon Beverly Hills ovlivnil interiéry v boutique hotelích kolem celého světa.

K jejím absolutně nejvýraznějším dílům patří hotel Viceroy v Palm Springs a pozornost médií si vysloužil i design Viceroy v Santa Monice. Wearstler charakterizuje spontánnost a temperament. Věnuje se zejména luxusním hotelům, resortům a rezidencím.

ROBERT COUTURIER


Robert Couturier je francouzský designér, jehož charakteristickým rukopisem je spojování velkoleposti a minulosti se současným moderním uměním. Couturier se proslavil v roce 1987, kdy si ho najal americký miliardář James Goldsmith, aby mu redefinoval a navrhl jeho 20 000 akrů velké království na pacifickém pobřeží v Mexiku. Prestižní architektonický magazín Architectural Digest ho každoročně řadí mezi nejvýznamnější architekty a dekoratéry na světě.

Couturier věří, že by interiérový design měl odpovídat celkové architektuře budovy a představě klienta. Jeho filozofií je funkčnost. Lidé mají v jeho rezidencích koneckonců žít a design by jim v tom neměl bránit. Couturier je spoluautorem několika knih o designu a jeho interiéry zdobí stránky časopisů, jako jsou Vanity Fair, Vogue, Town and Country nebo New York Times.

Slavní interiéroví designéři v zahraničí: Koho byste si najali vy?
Designérský svět je skutečně bohatý na výjimečné talenty. Kterému z nich byste svěřili do rukou svůj dům či byt vy?

Čtěte také

Ukázat další články

Koberec do kuchyně: jaké jsou plusy i minusy této volby

Otázka položení koberce do kuchyně dělí společnost na dva tábory. Jeden na něj nedá dopustit, druhý by si koberec do kuchyně nepořídil za žádnou cenu. Abychom vám po…

Jak si poradit se strašidlem? Vyžeňte dětský strach z pokoje

Dětský pokoj má velký vliv na pohodu a vývoj dítěte. Měl by působit příjemně, hravě a bezpečně. Při zařizování je ale třeba zohlednit i fakt, že děti od narození boj…